Kovid-19

Delta Alarmı! Başkente Girişler Yasaklandı!

Çin’de koronavirüs salgınının yerel vakalarla tekrar yükselişe geçmesi büyük paniğe sebep oldu. Ülkede Delta varyantı taşıyan Kovid-19 vakaları çok sayıda eyalet ve bölgeye yayıldı. Bu yeni dalga sebebiyle başkent Pekin'e girişler yasaklandı.Koronavirüsün hayatımıza girmesinin üzerinden neredeyse iki yıl geçti. Dünya genelinde alınan önlemler ve aşılama kampanyaları salgının hızını kesse de insanlık hala diken üzerinde yaşamaya devam ediyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dargeçit’te iki mahalle karantinaya alındı

Mardin’in Dargeçit ilçesinde iki mahalle korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle karantinaya alındı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ABD'den koronavirüs nedeniyle 8 ülkeye "seyahat etmeyin" uyarısı! Aralarında Fransa ve İsrail'de var!

ABD Dışişleri Bakanlığı, koronavirüs vakalarının arttığı ve aralarında İsrail ile Fransa'nın da olduğu 8 ülkeyi "tüm seyahatlerden kaçının" tavsiyesinin verildiği "yüksek riskli ülkeler" listesine ekledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dünya genelinde 4 milyar 210 milyon dozdan fazla aşı uygulandı

Dünya genelinde koronavirüse karşı uygulanan aşı, 4 milyar 210 milyon dozu geçti. Türkiye'de bugüne kadar 74 milyon 13 bin 635 doz aşı yapıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aşı Sonrası Kol Ağrısı, Halsizlik ve Ateş Hissetmediyseniz! Uzmanlardan Önemli Açıklama!

ABD’de Askeri Tıp Merkezi’nde yapılan bir aşı çalışmasının sonucu açıklandı. Sağlık çalışanlarına yapılan BionTech aşılarına dair analiz yapan uzmanlar bazı önemli verileri kamuoyu ile paylaştı. İşte detaylar.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte 808 bin 351 doz aşı uygulandı

Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 808 bin 351 aşı uygulandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Yasaklar ne zaman bitecek?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalktı mı? İçişleri Bakanlığı Genelgesi’nin yayınlanmasıyla birlikte hafta içi ve hafta sonu Pazar günü uygulanan yasaklarla ilgili olarak sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek, yasaklar kalktı mı sorusuna yanıt aranıyor. 21 Haziran tarihinde gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonları ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Açıklanan kararların 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacağı bildirildi. Yayınlanan genelgede şehirler arası seyahat yasağı, kamuda normal mesai düzeni, toplu taşıma yaş sınırı pek çok konu bulunuyor. Buna göre; Hafta içi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağı kalktı mı, ne zaman bitecek? 1 Temmuz’da yasaklar kalkıyor mu? İşte genelge detayları

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Turkovac aşısını kim buldu? Turkovac aşısını bulan doktorun adı nedir?

2019'un Aralık ayından beri dünyanın en büyük sorunu haline gelen Kovid-19 hastalığı, 2020'nin Mart ayından bu yana ülkemizde de yıkıcı etkiler bıraktı. Korona virüsü tespit edildikten sonra ise bütün dünyada aşı araştırmaları yapılmaya başlanmıştı. Bu çalışmaların Türkiye ayağında araştırmalar son aşamaya geldi ve TURKOVAC aşısı geliştirildi. Peki Kovid-19 hastalığına karşı Türk aşısını kim buldu? Aşıyı geliştirme süreci nasıl ilerledi? Hangi üniversitenin labaratuvarında geliştirildi? İşte bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Nagehan Alçı yine öğretmenleri hedef aldı: Aşı için feryat etmiyorsunuz

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın, uzaktan eğitim uygulamasının devamı nedeniyle bir kez daha öğretmenleri hedef alması büyük tepki çekti. Habertürk yazarı Nagehan Alçı, ocak ayının başında da öğretmenler hakkında konuşmuş, sözleri tepki toplamıştı. Öğretmenler, Alçı'ya tepki göstermiş; Twitter'da açılan "#DerhalÖzürDileNagehan" hashtag'i Türkiye gündeminde ilk sıraya yerleşmişti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

23 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! Bugün Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç?

23 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı. Yurt genelinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında kutlama yapmak amacıyla kalabalıkların bir araya gelmesini önlemek için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Korona vaka sayısını yakından takip eden vatandaşlar 23 Nisan corona tablosunu araştırıyor. Ağır hasta 3 bin 475 oldu, 60 bin 176 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 3 milyon 970 bin 111e yükseldi. İşte son dakika koronavirüs tablosu ve merak edilen detaylar...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ