Mardinli İşadamı ilk kitabını baskıya verdi

Mardinli işadamı Kasım Alihansoy, iş yoğunluğu arasında hazırladığı ilk kitabını baskıya vermenin mutluluğunu yaşıyor.

KÜLTÜR SANAT

Park Alihansoy Petrol yönetim kurulu başkanı Kasım Alihansoy, ilk kitabını okuyucularla buluşturmak için gün sayıyor.

 “Mardinli Çocuktan Dünya’ya Haykırış” isimli ilk kitap ile okurlara merhaba diyecek olan Park Alihansoy Petrol yönetim kurulu başkanı Kasım Alihansoy, kalem aldığı bu kitapla bir ilke imza attı.

Hayata erken yaşta başlamak zorunda kalan İşadamı Alihansoy, iş dünyasındaki başarısını eğitim alanında da sürdürdü. Lise ve üniversite eğitimini açıktan bitiren Alihansoy, iş yoğunluğundan bulduğu boş zamanların da ise ilk kitabını yazdı.

Kitaplife yayınevi aracılığıyla okuyucularla bulaşacak geniş bir yalbezeye sahip olan kitapta Alihansoy, kendi hayatının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Saddam Hüseyin Suriye ve Beşar Esad, Muammer Kaddafi ve Libya, Kürtler ile Devlet  gibi konular olmak üzere geniş olarak Ortadoğu’yu kaleme aldı.

Yazar Kasım Alihansoy Kimdir?

29.12.1985 tarihinde Mardin’in merkez ilçesine bağlı Kabala beldesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kabala İlköğretim okulunda tamamladı. Açıköğretim lisesini bitirdi. Halen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde üniversite öğrenimine devam etmektedir. 

Mardin’in merkez ilçesi olan Artuklu’da yaşamını sürdüren Alihansoy, turizm, petrol ve inşaat sektörlerin de işletmecilik yapmaktadır.

Türkçe, Arapça ve Kürtçe bilen yazar, evli ve üç çocuk babasıdır. "Mardinli Çocuk'tan Dünyaya Haykırış" yazarın ilk kitabıdır.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle