Mardinli İşadamından, Gara şehidinin babasına ev hediyesi

Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde mağarada PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen 13 kişiden biri olan Mardinli polis memuru Vedat Kaya’nın babası Şehmus Kaya'ya, Mardinli hemşerisi Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem ev hediye etti.

YAŞAM
PAYLAŞ:

Pençe Kartal-2 Harekât bölgesi olan Gara'da terör örgütü PKK tarafından 13 vatandaş şehit edilmişti. 13 şehitten biri ise Mardinli Vedat Kaya'ydı.

ÖNCE TAZİYE SONRA EV HEDİYESİMardin'de hayırsever kimliği ile tanınan Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zeynel Abidin Erdem tarafından kendisine önce taziye dileklerini ilettiğini daha sonra ise kendilerine bir ev hediye etme isteği karşısında çok duygulandığını anlatan baba Şeyhmus Kaya, Erdem'e teşekkür etti.


Erdem tarafından Artuklu İlçesi'nde kendilerine bir ev hediye edildiğini anlatan şehidin babası Kaya duygularını anlattı.

ARTIK HER GÜN OĞLUMUN MEZARINI ZİYARET EDEBİLİRİMOğlunun şehadeti ile Türkiye'nin ne kadar güçlü ve büyük olduğunu bir kez daha anladığını anlatan Kaya, “Allah devletimizden ve milletimizden razı olsun. Türkiye büyük bir devlettir. Bu yardımlaşma ve dayanışma ruhu var oldukça hiçbir güç ülkemizi yıkamaz, karıştıramaz. Oğlumun şehadet haberini aldığım günden beri Türkiye'nin dört bir tarafından taziye ve tebrik telefonları alıyorum. Bir oğlum şehid oldu ama binlerce oğul kazandım. Şehid oğlumu da cennete yolcu etmek için Artuklu'daki şehitliğe defin etmiştik. Normalde Derik'te ikamet ediyorduk. Artuklu'daki bu ev sayesinde bundan sonra her gün oğlumun mezarını rahat bir şekilde ziyaret edebileceğim. Bize ilgi ve samimiyetini esirgemeyen Sayın Valim Mahmut Demirtaş ve Zeynel Abidin Erdem beyden de Allah razı olsun."dedi.


ANNESİ DUACI OLDU
Şehit babası Şehmus Kaya, Zeynel Abidin Erdem'in ev hediyesi karşısında eşinin de çok duygulandığını ve iki gündür Erdem beye duacı olduğunu söyledi.Mardinli iş insanı Zeynel Abidin Erdem Şeyhmus Kaya'ya taziye dileklerini ilettikten sonra aileye bir ev alma kararı aldı ve bunu Mardin Valisi Mahmut Demirtaş'a aktardı.

TAPUSU AİLEYE TESLİM EDİLECEK
Ailenin isteği doğrultusunda uygun bulanan ev merkez ilçe olan Artuklu ilçesine bağlı Nur Mahallesi'nde alınarak tapusu şehid babasının adına çevrildi.


Evin tapusunu ise aileye önümüzdeki günlerde Mardin'e gelecek olan Zeynel Abidin Erdem ve Mardin Valisi Mahmut Demirtaş birlikte teslim edecek.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle