Masumiyet gerçek mi uyarlama mı? | Masumiyet kimin eseri? Masumiyet konusu nedir? Oyuncuları kimler?

Masumiyet kimin eseri sorusu FOX TV'de başlayan yeni diziyi izleyen seyirci tarafından dile getirilen bir soru oldu. Diziyi izleyenler gerçek hayat hikayesinden mi yoksa bir romandan mı esinlendiğini merak ediyor? Peki, Masumiyet gerçek bir hikaye mi? Gold Film imzalı, yönetmeliğini Ömür Atay'ın yaptığı, senaryosunu Sırma Yanık'ın kaleme aldığı dram türündeki Türk yapımı televizyon dizisi olan Masumiyet hangi kitaptan uyarlama? Masumiyet dizisi nerede çekiliyor? Masumiyet konusu nedir? Oyuncuları kimler?

TELEVİZYON
PAYLAŞ:

FOX TV'de yayınlanan Masumiyet dizisinin izleyenleri, dizinin gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek kaleme alındığını düşünerek Masumiyet kimin eseri diye soruyor. Son bir yıl içinde televizyon ekranlarında yer alan Ramo, Kırmızı Oda, Doğduğun Ev Kaderindir ve Masumlar Apartmanı dizileri bunlara birer örnek olarak gösterilebilir. Bu dizilerin tamamı gerçek hayat hikayelerinden uyarlandı. Peki, FOX TV'de yayınlanan Masumiyet dizisi gerçek hikaye mi? Gerçek bir hikaye ise hangi kitaptan veya eserden uyarlandı? Masumiyet kimin eseri?

Masumiyet gerçek hikaye mi uyarlama mı?

Masumiyet adı diziyi izleyenlerin kafasında muhtemelen bu adı anımsatan Orhan Pamuk'un eserini hatırlatmıştır. Ancak o eserin adı Masumiyet Müzesi'dir. Bu eserde işlenen konu ile bu dizide ele alınan hikayenin birbiriyle alakası yok. Dolayısıyla Masumiyet dizisi ile Orhan Pamuk'un Masumiyet Müzesi eserinin bir alakası yok.

Masumiyet dizisi Yapımını Gold Film tarafından yapılıyor. Yapımcılığını ise Faruk Turgut üstlendi. Filmin yönetmeni ise Ömür Atay'dır.

Masumiyet dizinin senaryosunu ise Sırma Yanık yazdı. Senaryonun yanı sıra hikayesi de tamamen Sırma Yanık'a aittir. Yani Masumiyet dizisinin hikayesi tamamen kurgu eseridir. Herhangi bir kitaptan veya eserden esinlenmemiştir.

Masumiyet dizisi nerede çekiliyor?

Masumiyet dizisinin çekimleri çoğunlukla Kocaeli'de gerçekleşiyor. Kocaeli'ne bağlı Kandıra, Derince, Gebze, İzmit, Dilovası, Körfez, Kartepe, Gölcük, Karamürsel, Başiskele gibi hemen hemen tüm ilçeler dizinin çekimleri için kullanılıyor.

MASUMİYET DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Masumiyet dizisinde Evli ve iki çocuk annesi Bahar’ın (Deniz Çakır) hayatı, 19 yaşındaki kızının yanlış bir adama aşık olmasıyla değişir. Kızı Ela’nın (İlayda Alişan) ilk aşkı, yaşıtı bir üniversite öğrencisi değil babasının, başkasıyla evlenmek üzere olan 35 yaşındaki patronudur. Kızını bu yanlış ilişkiden kurtarmaya çalışan Bahar, ne yapsa da olacakların önüne geçemez. Bahar ve ailesinin hayatı, Ela’nın 19. yaş gününde sonsuza kadar değişir. FOX TV’nin ilgiyle izlenen dizisi Masumiyet her Çarşamba ekrana gelmektedir. Masumiyet dizisinde aşk hikayelerine de yer verildiği gibi tartışma sahneleri de vardır.  Oyuncu kadrosunda hem erkek hem kadın oyuncular dikkat çekmektedir. Masumiyet dizisinde birbirinden önemli oyuncular yer almaktadır. Peki ama Masumiyet oyuncuları kimdir? İşte Masumiyet hangi karakteri kim canlandırıyor? sorularının yanıtları!

Masumiyet Dizisi Oyuncuları

Hale Ilgaz (Hülya Avşar) kimdir?

İlker’in annesi, belgesel kanallarında gördüğümüz o yırtıcı anne kaplanların insan versiyonu. Pençeleri oğlunu korumak için her an hazır. Çocuğunun babası İsmail Ilgaz’ınsa, başka türlü hayatta kalamazsın çünkü! Kibirli, snob ve ulaşılmaz kusursuz cemiyet kadını görüntüsünün altında sistematik psikolojik şiddet mağduru bir eş ve yorgun bir anne saklı.

Harun Orhun (Mehmet Aslantuğ) kimdir?

Steril, bembeyaz dünyası müstakbel damadına yönelik dehşetli suçlamalarla lekelenecek olan Harun, dünyası kızı İrem’in etrafında dönen gerçek bir ‘’süper baba’’. Babalığa dair en büyük sınavını eşinin zamansız kaybıyla verdiğine inansa da, Harun’un babalık sınavı yaşanacak vahşetle birlikte yeni başlıyor.

Bahar Yüksel (Deniz Çakır) kimdir?

Genç yaşta anne olmayı seçip üniversitenin kapısından dönmüş olan Bahar hayallerini ve ideallerini çoktan unutmuş, gücünün farkında olmayan sıradan bir kadın. Domestik görüntüsünün altında saklı olan gücü, 19 yaşındaki kızının yanlış bir adama aşık olmasıyla ortaya çıkacak. 

Ela Yüksel (İlayda Alişan) kimdir?

Bahar’ın 19 yaşındaki kızı. Lise bitmiş, üniversite heyecanı başlamış. Her şeyi yapabileceğine inandığı, her yöne sapmak istediği yaşta. Yolun eeeen başında… Tipik bir Z kuşağı mensubu. Bir tıkla dünyayı değiştiririm derken olmayacak bir aşkla koşup kendi dünyası değişecek.

İlker Ilgaz (Serkay Tütüncü) kimdir?

Otoriter ve mükemmeliyetçi babası ile çocukluğundan beri irili ufaklı tüm hatalarının üstünü örten annesi arasında kendi kimliğini bulamamış bir narsist. Varlık, güç ve gösteriş içinde geçen, kişisel başarılarla taçlanan 35 yıllık hayatı bir gecede tepe taklak olurken, o güne kadar cemiyet ve ekonomi sayfalarını süsleyen adı 3. Sayfaya taşınacak. 

İrem Orhun (Deniz Işın) kimdir?

Standart sosyetik güzel etiketinden ‘’içeriklerinin’’ hakkıyla kurtulmuş popüler bir influencer. Babasının prensesi. Uzun süredir bir dargın bir barışık flört ettiği İlker’le evlenmek onun için adeta yerine getirmesi gereken bir sosyal challenge. 

Yelda Demirci (Selin Uçer) kimdir?

Bahar’ın en yakın arkadaşı, hayattaki tek sırdaşı. Peş peşe kaybettiği anne ve babasının emaneti olan erkek kardeşi Umut, Yelda’nın hayatındaki en önemli insan. 

Timur Yüksel (Tolga Güleç) kimdir?

Hırslı bir beyaz yakalı olan Timur, annesinin 40 yaşında, iki çocuklu ama büyümeyen küçük prensi. Kariyerinde istediği atağı bir türlü yapamayan kompleksli Timur için hayatında yolunda gitmeyen her şeyin tek bir sorumlusu var; çocuklarının annesi Bahar. 

Banu Kaya (Asena Tuğal) kimdir?


İlker Ilgaz’ın kişisel asistanı. Hırslı, yırtıcı bir plaza kadını. Bulunduğu yere aklı, çalışkanlığı ve güvenilirliği ile gelmiş, Ilgaz ailesinin kara kutusu. Kariyeri ve korumak zorunda olduğu hayat standartları dışında önemsediği tek şey, iki yıldır yasak bir ilişki yaşadığı Timur’a olan duyguları. 

İsmail Ilgaz (Ertuğrul Postoğlu) kimdir?

İşi ailesinden önce gelen eski toprak kurt bir iş insanı. Kendini sıfırdan var edip meşakkatli yollardan sınıf atlayan İsmail için mensubu olduğu topluluk her şeyden daha önemli. Ailesinden bile. 

Neval Hancı (Alayça Gidişoğlu) kimdir?

Çok sevdiği kocası ve despot annesi arasında savrulup giden Neval, rekabetçi ve kıskanç mizaçlı biri. İlk bakışta annesinin hık deyicisi gibi gözükse de, çekirdek ailesiyle birlikte Gülizar’ın gölgesi altında ezilmekten mutlu değil. 

Asu Ilgaz (Kimya Gökçe Aytaç) kimdir?

Eşi ve küçük kızıyla Amerika’da yaşarken sürpriz bir kararla kızıyla beraber baba evine geri dönen, sağduyunun sesi Asu kendi problemlerini bir kenara atıyor, ailesine destek olmak için kolları sıvıyor.  

Emel Yüksel (Gizem Ergün) kimdir?

30’larında ilerlerken annesinin erkek arkadaşını bir türlü onaylamamasının sancılarını çeken Emel, yengesine uygulanan aile içi psikolojik şiddetin paçası değil. Hala annesiyle yaşıyor da olsa ablasına kıyasla ondan daha özgür ve annesine göre daha asi. 

Hande Hancı (Asena Keskinci) kimdir?Ela’nın kuzeni. İki kız, aynı apartmanda kardeş gibi büyümüşler ama düşman kardeşler gibi. Düşmanlık tohumları Hande’nin kalbine henüz çocukken anneannesinin evlat ayırmasıyla ekilmiş, annesinin rekabetçi yapısıyla filizlenmiş.     

Umut Demirci (Ozan Kaya Oktu) kimdir?

Ela’ya platonik olarak aşık olan Umut, her daim güvenli bir liman, vefalı ve fedakar bir dost. Duyguları kadar vicdanı da güçlü. 

Burçak (Sevgi Temel) kimdir?

10.04.1995 doğumlu olan Sevgi Temel Mardinlidir. İlkokul dönemlerinde tiyatro oyunlarında yer alarak oyunculuğa olan ilgisini keşfeden oyuncu, hayatına  Ankara Devlet Konservatuvarı ile devam etmiştir. Mezun olduktan sonraki (2018) yıl Ankara Devlet tiyatrolarında İlk profesyonel oyununu oynayan Sevgi Temel,  Terörist oyununda İblisi oynayarak güzel bir başlangıç yapmıştır. Ardından ilk kamera önü deneyimini Ankara'da "Sevdim Seni Bir Kere"de "Berçin" karakteriyle yapan Sevgi Temel, İstanbul'a yerleştikten sonra Türkan Hanımın Konağı dizisinde ana castta oynamıştır. Sevgi Temel Masumiyet dizisinde "Burçak" karakterini canlandıracaktır.

Gülizar Yüksel (Rüçhan Çalışkur) kimdir?

Bir gelinin başına gelebilecek en kötü şey. Kocasını genç yaşta kaybetmesinden sonra oğlu Timur’a olan düşkünlüğü hastalıklı bir hal almış. Severken öldüren cinsten bir anne. Oğlu ve kızları arasında bile evlat ayırırken, sevdiklerine ne kadar zarar verdiğinin farkında değil. 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle