Mazıdağı'nda servis şoförlerine seminer verildi

Mazıdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,‌ ‌Mazıdağı ilçe Jandarma Komutanlığı 4. Jandarma Trafik Timi ve ilçe Emniyet Amirliği tarafından ilçemiz Öğretmenevi Konferans Salonunda, taşıma şoförlerine seminer verildi

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Mazıdağı ilçe Jadarma Komutanlığı 4. Jandarma Trafik Timi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekibi ile,toplamda 65 okul servis şoförüne seminer verildi.

Seminerde, Trafik ile ilgileri Genel Bilgiler ve Trafik Levhaların Anlamları, Okul Servis Şoförlerinin uyması gereken kurallar, Trafik kazalarının önlenmesi için uyulması gereken kurallar, Okul servis araçlarında ve Şoförlerin de bulunması gereken şartlar,  Cep Telefonu ve Emniyet kemeri kullanımı konuları ile ilgili şoförlere bilgi verildi.

İlçe Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda, yönetmelikte yapılan son değişiklikler, değişikliklere uyum sağlanması, taşıtlarda mevcut eksikliklerin giderilmesi gibi konularda bilgi verilirken, özellikle öğrencilerin emniyet kemeri takmaları hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesine dikkat çekildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet şah Aydıner, yaptığı konuşmada öğrenci servis taşımacılığının normal bir personel servis taşımacılığı kadar basit bir konu olmadığını söyledi.

Servis görevlilerinin sorumluluğunun çok büyük olduğunu vurgulayan Aydıner, "Gönül ister ki mükemmel bir taşıma sistemi olsun. Umarız mevzuatı ön planda tutarak, yeni eğitimöğretim yılında geleceğimizin teminatı çocuklarımızı taşıma sisteminden sorunsuz faydalandırırız. Üzerinde durduğumuz en önemli konu çocuklarımızın can güvenliliğinin zarar görmemesidir. Eksikliklerin giderilerek sorunsuz bir şekilde taşıma sisteminin devam etmesini umuyoruz" dedi.

Aydıner, daha sonra servis şoförlerinin uyması gereken trafik kuralları ve sahip olması gereken belgeler konusunda bilgilendirme yaptı.

Toplantıda, ayrıca firma yetkililerinin ve servis sürücülerinin soru ve sorunları da dinlendi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle