MEB

MEB'den ders kitapları kararı

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB), bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında okutulacak ders kitabı ve diğer eğitim araç-gereçlerinin niteliklerinin arttırılmasına yönelik usul ve esaslar yeniden düzenlendi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanı duyurdu! Sayıları 500'e çıkacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl sonuna kadar 156 salon daha yaparak e-Sınav salonu sayısını 500'e çıkarak. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 81 il genelinde yapılan yeni salonlarla birlikte e-Sınav salonlarında aynı anda 11 bin kişinin yararlanabileceği belirtildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için tercihler başladı

Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için tercihler başladı. Öğretmen adayları, 2 Eylül'e kadar tercihlerini yapabilecek. Sonuçlar ise 3 Eylül'de açıklanacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son Dakika! Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitim için 81 ile yazı gönderdi: Okulları hazır hale getirin

Son dakika! Milli Eğitim Bakanlığı, 81 ile yüz yüze eğitime hazırlık yazısı gönderildi. Bakanlık, okullarda kurum binalarının girişlerinde, öğrencilerin, öğretmenlerin ve tüm çalışanların maske ihtiyaçlarını gidermek için dizayn edilmiş kutuların hizmete sunulmasını istedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanı Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığına atanması gerçekleşen Prof. Dr. Mahmut Özer, Bakanlık görevini Ziya Selçuk’tan devraldı. Milli Eğitim Bakanı Özer, “İlk önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak okulları tıpkı pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir. Türkiye’nin geleceği için yüz yüze eğitime bir an önce geçmek oldukça kritik bir hal almıştır. Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz” dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İstifa etti denilen Bakan Selçuk mobil okul etkinliğine katıldı

İstifa ettiği iddia edilen ve istifası sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına giren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Ankara'nın Kahramankazan ilçesi Çimşit Mahallesi'ndeki Mobil Okul'da etkinliklerine katıldı. Selçuk, çocuklarla masal dinledi, boyama etkinliği yaptı ve çocukların oyunlarına dahil oldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB Bakanı Ziya Selçuk’tan kritik 6 Eylül açıklaması! Okullar ne zaman açılacak? 2021 yüz yüze eğitim...

Milli Eğitim Bakanlığı 2021-2022 eğitim öğretim yılında okulların açılma tarihi olarak 6 Eylül tarihini belirledi. Vaka sayılarının 15 bine yükselmesiyle gözler yeni eğitim döneminde yüz yüze eğitim alınacak karara çevrildi. Uzmanlar yaz sezonunun açılması ve Kurban Bayramı’nın etkileri önümüzdeki günlerde görüleceği için vaka sayılarının artmasını bekliyor. MEB’den okullarla ilgili kritik açıklama geldi. Peki okullar ne zaman açılacak? 6 Eylül’de okulların açılması ertelenecek mi?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB'den son dakika karar! Tamamen kaldırıldı, tüm Türkiye'de artık...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen 81 ile duyuruldu. Kurs, okul hepsini ilgilendiriyor. Yeni düzenleme yapıldı. Detaylar belli oldu. Uzaktan Eğitim ile ilgili flaş gelişme. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan yeni düzenleme ile mevcut kurumların yanı sıra ülke genelinde 109 farklı alanda eğitim-öğretim yapan kursların, "yayın odası" kurma şartıyla uzaktan öğretim yapabilmelerine imkan sağlandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son Dakika! MEB 2021 Temmuz tablet başvuru formu linki! EBA Ücretsiz tablet dağıtımı devam ediyor mu?

Ücretsiz tablet başvuruları nasıl ve nereye yapılıyor? Tablet dağıtımı ne zaman sona erecek? MEB 2021 Haziran ve Temmuz'da tablet dağıtımı devam ediyor mu? MEB ücretsiz tabletler nasıl dağılıyor? İşte detaylar...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL online sınav öğrenci giriş ekranı: 2021 AÖL 3. dönem sınav tarihi ne zaman? Online sınav nasıl girilir?

AÖL 3. dönem sınav tarihi ne zaman? Eğitimini açıköğretim üzerinden devam ettiren binlerce öğrenci, bugünden itibaren 3. dönem sınavlarına katılacak. MEB tarafından yayımlanan kılavuz ile birlikte online sınava ilişkin tüm detaylar belli oldu. Online sınav giriş ve sınav takvimi ile ilgili merak edilenleri yazımızda ele aldık. Peki, 2021 AÖL 3. dönem sınav tarihi ne zaman? Online sınav nasıl girilir? İşte AÖL online sınav öğrenci giriş ekranı... Tüm detaylarıyla AÖL sınavı bilgileri...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

LGS Lise taban puanları 2021 açıklandı mı? 2021 LGS Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi Taban puanları ve yüzdelik dilimleri! İşte 2021 LGS taban puanları!

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) gelen son dakika haberiyle LGS sınav sonuçları erişime açılırken gözler sabah saatlerinden itibaren 2021 lise taban puanları ile ilgili detaylara çevrildi. Adaylar liselere geçiş sistemi kapsamında katılım sağladıkları sınav puanını öğrenirken tercihler için nefesini tuttu. Adaylar şimdi ise okulların açıkladığı yüzdelik dilim, kontenjanlara göre işlemlerini tamamlayacaklar. Bu kapsamda “MEB 2021 LGS Lise taban puanları açıklandı mı, 2021 LGS Anadolu, İmam Hatip, Fen liseleri için lise Taban puanları ve yüzdelik dilimleri ne zaman açıklanacak?” soruları yanıt aramaya başladı. İşte Lise taban puanları, yüzdelik dilimleri, kontenjanları ve tercih dönemine ait tüm detaylar…

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB AÇIKLADI: Yarın okullar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak?

Korona virüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilmişti. Tam kapanmanın bitmesiyle veliler ve öğrenciler 'Okullar ne zaman açılacak' Sorusuna yanıt arıyorlar. Yüz yüze eğitime ilişkin son durum Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanan açıklama ile cevap buldu. İşte Okullar açılacak mı? Sorusunun yanıtı...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

17 Mayıs'ta uzaktan eğitim mi, yüz yüze eğitim mi olacak? 17 Mayıs'ta okullar açılacak mı? Okula gitmek zorunlu mu?

MEB son dakika duyurdu. Uzaktan eğitimle ilgili son dakika kararı. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. 17 Mayıs'ta uzaktan eğitim mi yapılacak? Yüz yüze eğitim bu dönem başlayacak mı? 17 Mayıs'ta okullar açılacak mı? 17 Mayıs'ta okullar açılırsa, okula gitmek zorunlu mu olacak? İşte MEB'in son dakika açıklaması...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB duyurdu! LGS kapsamında nisan ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı önemli sınavla ilgili kritik bir döküman yayınladı. Liselere Geçiş Sistemi kapsamında Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik sunulan beşinci soru paketi öğrencilerin kullanımına sunuldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son dakika! Bakan duyurdu! 125 bin öğretmen aşılanacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 125 bin öğretmenin birkaç gün içinde koronavirüs aşısının yapılacağını duyurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, AÖL sınavı sonuçları belli oldu mu?

Açık Öğretim Lisesi sınavına katılan öğrenci sonuçların açıklanacağı tarihi dört gözle bekliyor. AÖL sınav sonuçları için tarih henüz belli olmadı ancak Nisan ayının ikinci haftası içerisinde açıklanması bekleniyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SON DAKİKA | Kabine Toplantısı kararları açıklandı! İşte duyurulan yeni eğitim kararları!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleşen mart ayının son kabine toplantısı sona erdi. 1 Mart itibarıyla başlayan ‘Kademeli Normalleşme’ dönemi ile birlikte artan vakalar sonrası yeni tedbir kararlarının ele alındığı kritik toplantının ardından Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Alınan kararları açıklayan Erdoğan, Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlamasının 21.00-05.00 olarak devam edeceğini belirterek, "Kırmızı illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ramazan ayında ise ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak." ifadelerini kullandı. Peki eğitim ile ilgili alınan bir karar var mı? İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika EBA açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Türkiye’nin uluslararası eğitim başarılarını değerlendiren TIMSS ve PISA’daki başarısıyla ilgili, “Performans iyileşmesi Türkiye’nin tüm bölgelerine yayıldı” dedi. Öğrencilerin başarısının arkasındaki faktörlere değinen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk EBA ile ilgili de önemli açıklama ve tespitlerde bulundu. İşte Bakan Selçuk'un SABAH'a özel son dakika açıklamaları

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB'den açıklama: Sürücü kursları, çeşitli kurslar ve eğitim merkezlerine yüz yüze eğitim izni

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB),özel öğretim kurumlarından çeşitli kurslar, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleki eğitim merkezlerinin sokağa çıkma kısıtlamalarına uymak şartıyla yüz yüze eğitime başlayabileceği bildirildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan son dakika açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya sitesi Instagram üzerinden bir fotoğraf paylaştı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ