Mehmet Muş Kimdir? Yeni Bakan Mehmet Muş Aslen Nerelidir? Ticaret Bakanı Mehmet Muş Kaç Yaşındadır?

Kabine değişikliği ile yeni Ticaret Bakanı olan Mehmet Muş kimdir, kaç yaşında? İşte görevden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın yerine gelen Mehmt Muş'un özgeçmişi hayatı hakkındaki bilgiler!

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Mehmet Muş kimdir? 

Kabine değişikliği ile yeni Ticaret Bakanı olan Mehmet Muş, 1 Mayıs 1982 yılında Trabzon'un Sürmene ilçesinde doğdu.

AK Parti'den 24.,25. ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçilen Mehmet Muş, Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimi için ABD'ye giden Muş, Washington State University School of Economic Sciences'de Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

EKONOMİ ÜZERİNDE DOKTORA YAPTI

Çalışma hayatına özel sektörde Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalışan Mehmet Muş, Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında Ekonomi Doktorasını tamamladı.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'den İstanbul Milletvekili olarak seçilen Muş, TBMM’ de Dışişleri Komisyonu üyeliği yaptı. Aynı dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinde bulunan Mehmet Muş, AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

AKPARTİ MKYK ÜYESİ

Numan Kurtulmuş'un Başbakan Yardımcılığı görevine atanmasından sonra, 27 Ağustos 2014 tarihinde yapılan AK Parti 1. Olağanüstü Kongresinde Ekonomiden sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Mehmet Muş aynı zamanda AKParti MKYK üyesidir. 

Evli ve 1 çocuk babası olan Mehmet Muş, son kabine değişikliği ile Ticaret Bakanlığına atandı.

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle