Milli Eğitim Bakanlığı

Bursluluk sınav sonuçları bu hafta açıklanıyor... İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB'in verdiği tarihi

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nda (İOKBS) sonuç haftası geldi. MEB'in 2021 takvimine göre, bursluluk sınav sonuçları bu hafta açıklanacak. Eylül ayının ilk haftasında gerçekleşen İOKBS sonuçları online sistem üzerinden görüntülenebilecek. Peki, bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB'in İOKB sonuçları için verdiği tarih...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanı duyurdu! Sayıları 500'e çıkacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl sonuna kadar 156 salon daha yaparak e-Sınav salonu sayısını 500'e çıkarak. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 81 il genelinde yapılan yeni salonlarla birlikte e-Sınav salonlarında aynı anda 11 bin kişinin yararlanabileceği belirtildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FOTO GALERİ | 20 bin öğretmenin ataması yapıldı! İşte atama sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021 Yılı Öğretmen Atama Programı Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Ataması gerçekleşen öğretmen adayları duygusal anlar yaşadı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okula uyum eğitimlerinin esasları belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı, 1-3 Eylül arasında yapılacak uyum eğitimlerinin esaslarını belirledi. Eğitimlerde öğrencilerin okula aidiyet duygusunu artıran faaliyetlere yer verilecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB pansiyonlarına 5 bin 872 personel alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı pansiyonlara 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacağını duyurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yüz yüze eğitim nasıl başlayacak?

Öğrenciler, uzun bir aradan sonra 6 Eylül'de tam zamanlı yüz yüze eğitime başlayacak. Eğitim, tüm kademelerde haftada 5 gün olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde alınan tedbirleri açıkladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bakanlıktan öğretmen ataması açıklaması!

Bakanlık 2021 Mart Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu ile ilgili takvimde değişiklik yaptı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son Dakika! Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitim için 81 ile yazı gönderdi: Okulları hazır hale getirin

Son dakika! Milli Eğitim Bakanlığı, 81 ile yüz yüze eğitime hazırlık yazısı gönderildi. Bakanlık, okullarda kurum binalarının girişlerinde, öğrencilerin, öğretmenlerin ve tüm çalışanların maske ihtiyaçlarını gidermek için dizayn edilmiş kutuların hizmete sunulmasını istedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Polisler köy okulu için kolları sıvadı

Gümüşhane'de bir köy okulunun tadilatını polisler yaptı. İl emniyet müdürlüğü ekipleri, merkeze uzak mesafede yer alan Akocak köyündeki ilkokulu baştan aşağı onararak eğitime hazır hale getirdi. Polislerin bu davranışı takdir topladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mahmut Özer'den ilk mesaj: "Okulların açılması için vakaların tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz"

Milli Eğitim Bakanlığı görevini Ziya Selçuk'tan devralan Mahmut Özer, "Okulların açılması için vakaların tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer Kimdir? Prof. Dr. Mahmut Özer aslen nerelidir? Kaç yaşındadır?

Prof. Dr. Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığı görevine atanması ile gündeme geldi. Eğitim camiası ve vatandaşlar tarafından Prof. Dr. Mahmut Özer'in öz geçmişi merak konusu oldu. Peki Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir? aslen nerelidir? işte Prof. Dr. Mahmut Özer'in biyografisi...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan afetzedelere destek

Milli Eğitim Bakanlığı, orman yangınlarından etkilenen vatandaşlar için okulların pansiyonlarının açıldığını duyurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB Bakanı Ziya Selçuk’tan kritik 6 Eylül açıklaması! Okullar ne zaman açılacak? 2021 yüz yüze eğitim...

Milli Eğitim Bakanlığı 2021-2022 eğitim öğretim yılında okulların açılma tarihi olarak 6 Eylül tarihini belirledi. Vaka sayılarının 15 bine yükselmesiyle gözler yeni eğitim döneminde yüz yüze eğitim alınacak karara çevrildi. Uzmanlar yaz sezonunun açılması ve Kurban Bayramı’nın etkileri önümüzdeki günlerde görüleceği için vaka sayılarının artmasını bekliyor. MEB’den okullarla ilgili kritik açıklama geldi. Peki okullar ne zaman açılacak? 6 Eylül’de okulların açılması ertelenecek mi?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okullar açılıyor bakan tarihi açıkladı! Bakan Selçuk: Okulların 6 Eylül’de açılması için her türlü çalışmayı yapıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "Okulların 6 Eylül'de açılması için her türlü vazifeyi yerine getiriyoruz" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son Dakika! LGS tercih sonuçları açıklandı! LGS kapsamındaki birinci yerleştirmenin sonuçları açıklandı

Son dakika! LGS kapsamındaki birinci yerleştirmenin sonuçları MEB'in internet adresinden açıklandı. Sonuçlara göre öğrencilerin yüzde 93'ü tercih ettiği okullardan birine yerleşti. LGS tercihlerine göre yapılan yerleştirmeler sonrası, sınavla girilen okulların yüzde 95'inde doluluk sağlandı. LGS kapsamındaki birinci yerleştirmenin sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. Öğrenciler tercihlerin E-okul üzerinden kontrol edebilecek. İşte, haberin detayları...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB'den son dakika karar! Tamamen kaldırıldı, tüm Türkiye'de artık...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen 81 ile duyuruldu. Kurs, okul hepsini ilgilendiriyor. Yeni düzenleme yapıldı. Detaylar belli oldu. Uzaktan Eğitim ile ilgili flaş gelişme. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan yeni düzenleme ile mevcut kurumların yanı sıra ülke genelinde 109 farklı alanda eğitim-öğretim yapan kursların, "yayın odası" kurma şartıyla uzaktan öğretim yapabilmelerine imkan sağlandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL online sınav öğrenci giriş ekranı: 2021 AÖL 3. dönem sınav tarihi ne zaman? Online sınav nasıl girilir?

AÖL 3. dönem sınav tarihi ne zaman? Eğitimini açıköğretim üzerinden devam ettiren binlerce öğrenci, bugünden itibaren 3. dönem sınavlarına katılacak. MEB tarafından yayımlanan kılavuz ile birlikte online sınava ilişkin tüm detaylar belli oldu. Online sınav giriş ve sınav takvimi ile ilgili merak edilenleri yazımızda ele aldık. Peki, 2021 AÖL 3. dönem sınav tarihi ne zaman? Online sınav nasıl girilir? İşte AÖL online sınav öğrenci giriş ekranı... Tüm detaylarıyla AÖL sınavı bilgileri...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB AÇIKLADI: Yarın okullar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak?

Korona virüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilmişti. Tam kapanmanın bitmesiyle veliler ve öğrenciler 'Okullar ne zaman açılacak' Sorusuna yanıt arıyorlar. Yüz yüze eğitime ilişkin son durum Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanan açıklama ile cevap buldu. İşte Okullar açılacak mı? Sorusunun yanıtı...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okullar açılacak mı? Yüz yüze eğitim yapılacak mı? Yoksa uzaktan eğitim devam mı edecek?

Türkiye'de tam kapanma kısıtlamalarında sona gerilirken MEB'den son dakika açıklaması geldi. Peki okullar açılacak mı? Yüz yüze eğitim devam edecek mi? Uzaktan eğitim devam mı edecek?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kur’an aşığı çocuklar uzaktan eğitimle 9 ayda hafız oldular

Mardin Behçet Hattapoğlu Erkek Yatılı Kur’an Kursu’nda eğitim gören 3 öğrenci, yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle evlerinden aldıkları uzaktan eğitimle hafız olmayı başardı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ