Mithat Sancar

HDP Milletvekili Mithat Sancar kimdir? Mithat Sancar nereli, kaç yaşında? Mithat Sancar ne iş yapıyor?

FOX TV Çalar Saat programına konuk olan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın hayatı merak konusu oldu. Siyasi kimliği ve söylemleriyle sürekli gündemde olan ve hayat hikayesi vatandaşlar tarafından sıkça araştırılan Mithat Sancar en çok aranan isim oldu. Peki, Mithat Sancar kimdir? Mithat Sancar kaç yaşında? Mithat Sancar aslen nereli? Mithat Sancar mesleği ne? Mithat Sancar ne iş yapıyor? İşte tüm ayrıntılarıyla Mithat Sancar'ın hayatı ve biyografisi haberimizde...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HDP'li Prof. Dr. Mithat Sancar Kimdir? Aslen Nerelidir? Özgeçmişi?

Kapatılma davası açılan HDP'nin Genel Başkanı Prof. Dr. Mithat Sancar, Mardin doğumlu olup kendisi Arap asıllıdır. Siyasetçi, kimliğinin yanında akademisyen ve yazar kimliği ile de ön plana çıkan Sancar, Siyaset bilimi, insan hakları ve devlet kuramı konularındaki uzmanlığıyla bilinir.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yargıtay'ın HDP'yi kapatma gerekçesi! HDP niçin kapatılmak isteniyor!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının Anayasa Mahkemesine Halkların Demokratik Partisinin (HDP) kapanması için yaptığı başvurunun ayrıntıları ortaya çıktı. Yargıtay, HDP'nin PKK'yla irtibatı, iltisaklı ve ittifakı olduğu gerekçesi ile hazırladığı iddianame üzerinden Anayasaya başvurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HDP Kürtçenin resmi dil olması için komisyon kurdu

HDP, Kürtçenin resmi dil olması için çalışmalara başlarken ilk olarak partideki vekillere Kürtçe öğretecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ