Naci Bostancı kimdir, nerelidir? Mehmet Naci Bostancı kaç yaşında? AK Parti'deki görevi nedir?

Türk siyaset bilimci ve Milletvekili olan Mehmet Naci Bostancı kimdir? Mehmet Naci Bostancı aslen nerelidir? Mehmet Naci Bostancı kaç yaşındadır? Mehmet Naci Bostancı ailesi kimdir? Mehmet Naci Bostancı oğlu Afşin Burak Bostancı kimdir? Naci Bostancı oğlu kimdir? İşte Mehmet Naci Bostancı biyografisi...

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Mehmet Naci Bostancı, 2 Ağustos 1957 yılında Amasya'da doğdu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümü'nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bölümünde tamamladı. 1990 yılında doçent, 1996 yılında profesör oldu.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde ders verdi. Fakültenin Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanlığı görevini yürüttü.

TBMM Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi, Türkiye - Kırgızistan Dostluk Grubu Başkanı ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı oldu.

24, 25 ve 26. Dönemde Amasya Milletvekili seçildi.

NACİ BOSTAN AK PARTİ'DEKİ GÖREVLERİ:

  • 24. Dönemde Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu. AK PARTİ Grup Başkanvekilliği görevini ifa etti.
  • 25. Dönemde TBMM Başkanvekili oldu.
  • 26. Dönemde AK PARTİ Grup Başkanvekili olarak görev yaptı.

26. Dönemde AK Parti Amasya Milletvekili seçildi. AK Parti Başkanvekilidir.

Mehmet Naci Bostancı, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle