Okullar açıldı mı? Okullar yarın açılacak mı? Orta okullar ne zaman açılacak? Liseler ne zaman açılacak?

Okulların 1 Haziran tarihinden sonra açılıp açılmayacağı merak ediliyor. 17 Mayıs tarihinde başlayan kademeli normalleşme 1 Haziran tarihinde sona eriyor. Okullar ile ilgili son durum ise araştırılıyor. Peki 1 Haziran'dan sonra okullar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak, kapanacak ve son durum nedir? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı!

GÜNCEL

Okullar 1 Haziran'da açılacak mı sorusu öğrenciler ve velilerin gündeminde yer alıyordu. Okullar ne zaman açılacak sorusu için bir süredir devam eden araştırmalar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlandı. Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge'ye özel açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, karneler ne zaman verilecek ve telafi eğitimi nasıl olacak sorularını yanıtsız bırakmadı. İşte, Kabine Toplantısı sonrası merak edilen okullar ne zaman açılacak ve kapanacak sorusuna yönelik Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan önemli bilgiler.

31 MAYIS TARİHİNDE OKULLAR İÇİN GELEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Kabine Toplantısı açıklamalarının ardından Milli Eğitim Bakanlığı, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda yüz yüze eğitime yarından itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacağını bildirdi.

Bakan Selçuk ise şu açıklamada bulundu; "Yarın itibarıyla (1 Haziran) ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi itibarıyla ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz."

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle