Pandemi

1100 tl sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır 2021? E-Devlet ile Pandemi Destek başvuru ve sonuç sorgula ekranı

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında 1100 TL sosyal yardım başvurusu binlerce kişinin merakla beklediği konular arasında yer alıyor. Sosyal yardım parası için başvuruların 30 Haziran'da sona ereceği biliniyordu. Hal böyleyken "1100 tl sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır 2021? E-Devlet ile Pandemi Destek başvuru ve sonuç sorgula ekranı" konu başlıkları merak konusu oldu. Ayrıntılar haberimizin devamında...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tüm varyantlara karşı savunma sağlayan koronavirüs aşısı geliyor! Yan etki riski de oldukça düşük

ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü'nün desteğini alan bir şirket, vücut içinde kendi kendine gelişerek olası virüslere karşı adapte olan mRNA bazlı bir koronavirüs aşısı geliştirdiklerini duyurdu. Bu aşının çok daha az miktarda dozunun insanlara enjekte edilebileceğini belirten bilim insanları, "Daha az doz verileceği için potansiyel olarak yan etki riski de düşecek" ifadesini kullanıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hamileler Dikkat! Çocuğunuz için kendinize daha da dikkat etmelisiniz! Delta varyantı hamileleri ağır etkiliyor

Son 2 ayda 9 hamile kadın koronavirüsten hayatını kaybetti. Yapılan araştırmalar da koronavirüsün hamilelerde 22 kat daha ölümcül olduğunu gösteriyor. Uzmanlar, hamilelerin aşı yaptırması gerektiğinin önemine dikkati çekiyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aşı olmamış kişilere aşı kartı çıkaran 3 hemşire tutuklandı

İstanbul'da COVID-19 aşısı olmamış kişileri para karşılığında aşı olmuş gibi gösterdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yoğun bakımda yatanların yüzde 51'inden fazlası aşısız

Türk Yoğun Bakım Derneği, Türkiye’deki 60 yoğun bakım ünitesinde 952 koronavirüs hastası ile ilgili aşı araştırması yaptı. Buna göre, yoğun bakımda yatan hastaların yüzde 51,4'ünün hiç aşı yaptırmadığı tespit edildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okulun ilk günü ders işlenir mi? 6 Eylül 2021 okulun ilk günü ders olur mu?

6 Eylül 2021 Pazartesi günü yeni öğretim yılında okulun ilk günü oldu. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte milyonlarca öğrenci ders başı yaptı. Peki, okulun ilk günü ders işlenir mi, pazartesi ders olur mu?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlık ihtiyaçları için yeni çözüm: 'Doktor Çağır' uygulaması

'Doktor Çağır' uygulaması, yerinizden ayrılmadan ev veya iş yerlerinizde uzman ekiplerden yardım alabilme imkanı sunuyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin Büyükşehir Belediyesi Okulları Dezenfekte Ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından, 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesi şehir genelindeki bin 200 okulda dezenfekte çalışması başlatıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Koronavirüsten 8 ferdini kaybeden aileyi aşı önceliği kurtardı

Rize'nin Güneysu ilçesinde koronavirüs nedeniyle 6 ayda 8 ferdini kaybeden, ailenin aşı önceliği çağrısı üzerine İl Sağlık Müdürlüğü hareket geçti. 25 üyesi aşılanan ailede yeni vakaya rastlanmadı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dargeçit’te iki mahalle karantinaya alındı

Mardin’in Dargeçit ilçesinde iki mahalle korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle karantinaya alındı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FOTO GALERİ | Okullar yüz yüze eğitime hazır! | PANDEMİ

Öğrenciler, uzun bir aradan sonra 6 Eylül'de tam zamanlı yüz yüze eğitime başlayacak. Eğitim, tüm kademelerde haftada 5 gün olacak. Peki, yüz yüze eğitim nasıl başlayacak? Detaylar haberimizde...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okullarda COVID-19 tedbirleri! Elektronik takip sistemi hazır! Bakan Özer: "Koronavirüs önlemleri için elektronik takip sistemimiz hazır"

Milli Eğitim Bakanı Özer, "Birinci önceliğimiz tüm sağlık önlemlerini alarak 6 Eylül'de başlayacak okulları açık tutmak. Okul bazlı ortaya koyduğumuz koronavirüs önlemleri için elektronik takip sistemimiz hazır" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İki mahalle daha karantinaya alındı

Nusaybin'de iki mahalle korona virüs (Covid19) salgını nedeniyle karantinaya alındı. Kanantina uygulaması kapsamına alınan her iki kırsal mahalle olan Tepealtı ve Akçatarla mahallelerinde bu sabah itibarıyla girşi çıkışlara kapatıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'de 10 Mahalle Karantinaya Alındı!

Mardin'in Midyat İlçesinde artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle 10 Kırsal Mahallede karantina kararı alındı. Karantina, 14 Gün boyunca devam edecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mahmut Özer'den ilk mesaj: "Okulların açılması için vakaların tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz"

Milli Eğitim Bakanlığı görevini Ziya Selçuk'tan devralan Mahmut Özer, "Okulların açılması için vakaların tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yoğun bakımlarda hasta sayısı artıyor

Son 10 gündür hasta sayısı 20 binin üzerinde seyrediyor. Vaka sayısına paralel olarak yoğun bakımda yatan hasta sayısı da artıyor. Yoğun bakımdakilerin yüzde 95'i ise aşısız ya da aşısı tamamlanmamış hastalardan oluşuyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dünya genelinde 4 milyar 210 milyon dozdan fazla aşı uygulandı

Dünya genelinde koronavirüse karşı uygulanan aşı, 4 milyar 210 milyon dozu geçti. Türkiye'de bugüne kadar 74 milyon 13 bin 635 doz aşı yapıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İbiza'ya "koronavirüs dedektifi" aranıyor

İspanya’da yetkililer, turistik ada İbiza'da koronavirüs kurallarını ihlal edenleri tespit edecek bir dedektif ekibi kuracak. Dedektifler adada yaşamayan ve tanınmayan yabancılar arasından seçilecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türk Hava Yolları'na "açık bilet" tepkisi! Vatandaşlar yaşadıkları mağduriyet sonrası isyan etti

Türkiye'de havacılık, koronavirüs krizinin en ağır vurduğu sektörlerin başında geliyor. Pandemi nedeniyle iptal edilen biletler, yaşanan mağduriyetler derken hava yolu firmalarıyla müşteriler arasında ciddi bir kriz yaşanıyor. Vatandaşların salgının patlak verdiği geçen yıl Türk Hava Yolları'ndan aldığı biletler, kısıtlamalar nedeniyle o dönem açığa alınırken, aradan geçen 1 yıldan fazla süre sonunda yeniden değerlendirilmek istenen biletler içinse hava yolu firması her türlü zorluğu çıkarıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İlk doz aşısını henüz yaptırmayanların sayısı 22 milyon 344 bin 407

Son dakika! Türkiye'de son günlerde vaka sayılarında yaşanan artış endişeleri artırdı. Delta varyantı nedeniyle 4. dalganın da kapıda olduğunu belirten uzmanlar aşılamanın önemine bir kez daha dikkat çekti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda aşı yaptırmayanların sayısının 22 milyon 344 bin 407 olduğunu belirtti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ