Pandemi

Devletten 3 Ay Boyunca 1000 TL Yardım Ödemesi! E-Devlet'ten Başvuru Yapmadıysanız Hemen Yapın

Devlet tarafından Koronavirüs pandemisi nedeniyle pek çok sosyal yardım, hak sahiplerine ödenmeye devam ediyor. Henüz başvuru yapmamış vatandaşlar, E-Devlet üzerinden kolayca başvuru yaparak 3 ay boyunca 1000'er TL ödeme alabiliyorlar. Koronavirüs salgını nedeniyle kira ödemesi yapmak zorunda olan milyonlarca vatandaşa kira desteği müjdesi geldi! Kira desteği nedir, kimler nasıl alabilir? Detaylar haberimizde sizlerle...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Pandemide kapatılan iş yerlerinin vergi ödemeleri ertelendi

Salgın nedeniyle faaliyetlerine ara verilen iş yerlerinin gelir vergisi, stopaj ve KDV beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri ertelendi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Restoran ve kafelerden 5'li öneri

restoranlar ne zaman açılacak? kafelerin açılma tarihi belli oldu mu? kafeler neden açılmıyor? pandemi ne zaman biter? normalleşme süreci ne zaman başlar? ... Salgının başladığı günlerde kapatılma kararı alınan işletmeler sadece yaz döneminde belli bir süre ve saatler arasında açılabilirken, salgında ikinci dalganın yaşanmasının ardından da yeniden kapandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Restoran ve kafeler can çekişiyor

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını pek çok sektörü olduğu gibi 2 milyon kişiye istihdam sağlayan ev dışı yeme-içme sektörünü de vurdu. İşletmeler, devletten ciddi destek bekliyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Pandemi nedeniyle muhtaçların sayısı ikiye katlandı

Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, “Pandemi dolayısıyla daha önce eve ekmek götürmek zorunda olan birçok aile reisi ya işsiz ya da yeterince gündelik iş bulamıyor. Hal böyle olunca muhtaçların sayısı ikiye üçe katlanmış durumdadır.” dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Pandemi yılbaşı öncesi hindi satışlarını olumsuz etkiledi

Mardin’de, korona virüs pandemisi nedeni ile evde kalan vatandaşlar, bu yılbaşı öncesi hindiye rağbet göstermeyince yüzlerce hayvan satıcısının elinde kaldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Taksicilerin ‘Pandemi’ İsyanı

Pandemi sürecinde işleri gereği çok fazla temas halinde olan Taksi Şoförleri, yaşadıklarını sıkıntıları dile getirdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin Umut Kervanı pandemiye karşı kurban kesti

Mardin Umut Kervanı, “Yeryüzündekilere merhamet edin ki gökyüzündekiler size merhamet etsin” hadisine binaen Covid-19 hastalığının def edilmesi niyetiyle vekâlet usulüyle kurbanlar keserek etlerini mağdur ve muhtaç ailelere dağıttı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kırtasiye esnafı kepenk kapatma noktasına geldi

Coronavirus nedeniyle okulların aylardır kapalı olmasından dolayı çok zor günler geçirerek kepenk kapatma noktasına geldiklerini belirten kırtasiyeci esnafı, okulların açılmasını dört gözle bekliyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Pandemi sürecinde yüksek gelen faturalar cep yakıyor

Binlerce kişinin işsiz kaldığı, gelirlerinin azaldığı ve alım gücünün de düştüğü Coronavirus pandemisinde yüksek gelen faturalar halkın belini büküp cebini yakıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Salgından etkilenen esnafa destek paketi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından esnafa yönelik yeni destek paketini açıkladı. Yılbaşında sokağa çıkma kısıtlamasının devam edeceğini söyledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ