Erdoğan’ın seçim zaferi Mardin'de devam ediyor

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri sonrasında Mardin'de vatandaşlar caddelere çıkarak sevinç gösterilerinde bulundu.
  • 28.05.2023 21:55
Erdoğan’ın seçim zaferi Mardin'de devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi olmayan sonuçlara göre önde olması ile Mardin'de kutlamalar başladı.

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52'nin üzerinde oy alarak seçimi kazanması ile Mardin'li seçmenler kutlamalara erken başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi olmayan sonuçlarına göre zaferi, Türkiye genelinde olduğu gibi Mardin'de Cumhur İttifakı'nı destekleyen vatandaşları sevince boğdu. Karayolları Meydanı’nda toplanan binlerce kişi, davul zurna eşliğinde seçim sonuçlarını kutlamaya başladı.

Ellerine Türk bayrağı, AK Parti, Hüda Par, ve MHP bayrağı alan vatandaşlar meydanları doldurdu. Kimi vatandaşlar da araçları ile konvoy oluşturdu. Kutlamaya katılan vatandaşlar mutlu olduklarını söyleyerek sonuçların ülke için hayırlı olmasını diledi.

Mardin'de birinci olamasa da her zaman Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduklarını belirten bir diğer vatandaş ise mutluluğunu ifade etti.

AK Parti önünde toplananlara hitap eden AK Parti İl Başkanı Vahap Alma da "Sandıklar geride kaldı. Bu ülkeyi güçlü kılmak için, birlikte kardeşçe, Türkiye'nin kazandığı büyük Türkiye coşkusunu gelin hep birlikte yaşayalım. Cumhur İttifakı'nı oluşturan tüm partililere teşekkür ediyorum." diye konuştu.Yorum Yaz