tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Milletvekili Demirkaya’dan HÜDA PAR'a ziyaret

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, HÜDA PAR Mardin İl Başkanlığına nezaket ziyaretinde bulundu.
  • 22.01.2021 17:16
Milletvekili Demirkaya’dan HÜDA PAR'a ziyaret

Mardin’de çeşitli ziyaretlerde bulunan AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, HÜDA PAR Mardin İl Teşkilatını ziyaret etti.

Milletvekili Demirkaya; İl Başkanı İsmail Çevik, Başkan Yardımcısı Av. Yahya Turan, Merkez İlçe Başkanı Ferit Dengiz, Kızıltepe İlçe Başkanı Abdullah Kavan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette kentin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Mardin’de ile ilgili birçok projenin onaylandığını kaydeden milletvekili Demirkata, Midyat-Mardin bölünmüş yol ihalesinin yapılarak projenin onaylandığını söyledi.

Demirkaya, “Toplam uzunluğu 59 kilometre olan yolumuz bölünmüş yol haline getirilecek. İhale 18 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşti. Proje onaylandı, yüklenici firma yakında yer teslimi yapılacak yolda çalışmalara başlanacak. Bir diğer önemsediğimiz projelerin başında gelen yol da Ceylanpınar-Kızıltepe yoludur. 61 kilometrelik bu yolumuz ise 15 metre genişliğine getirilecek. Ceylanpınar-Kızıltepe yolunun yapım ihalesi 2020’de yapıldı ve devri karayollarına yapıldı. Yaklaşık 61 kilometre bir mesafeye sahip ve 15 metre genişliğinde olacak. Önümüzdeki günlerde de inşallah protokolü yapılıp kazı çalışmalarına başlanacaktır.” dedi.

Demirkaya, HÜDA PAR’ın görüş ve önerilerini önemsediklerini dile getirerek il ve ilçe yönetimine teşekkür etti.

HÜDA PAR Mardin İl Başkanı İsmail Çevik de nezaket ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Demirkaya’ya teşekkür ederek kentin sorunlarını aktardı, çözüm önerilerinde bulundu.

Maddi yatırımlar kadar manevi yatırımların önemli olduğunu kaydeden Başkan Çevik, toplumun ıslahına yönelik çalışmaların da yapılması gerektiğini ifade etti.

Editör: Aydın

Yorum Yaz