Diş Estetiği İzmir - Proestetik

Gülüşümüz, insanlar ile olan iletişimimizi ve kendimize duyduğumuz özgüveni büyük oranda etkilemektedir. Ancak, dişlerimizde meydana gelen birtakım deformasyonlar bizleri mutsuz etmekte ve özgüvenimizi düşürmektedir.
 • 24.05.2023 18:35
Diş Estetiği İzmir - Proestetik

Diş estetiği, dişlerinin görüntüsünden ve fonksiyonundan memnun olmayan hastalara uygulanan dental prosedürlerin tamamına denmektedir. Diş estetiği uygulamaları diş rengini eşitlemek, dişleri aynı hizaya getirmek, ısırma ve çiğneme fonksiyonlarını düzeltmek, diş eksikliğini gidermek ve kişiye estetik, doğal ve çekici bir gülüş sağlamak gibi çeşitli amaçlarla yapılmaktadır.

Modern teknoloji ve diş tedavi yöntemleri sayesinde dental sorunlar kısa süre içerisinde başarıyla tedavi edilmektedir. Uygulanacak diş estetiği tedavi yöntemleri çeşitlilik göstermekte ve hastanın ihtiyacına göre değişmektedir.

DİŞ ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Diş estetiği için başvurulabilecek pek çok farklı tedavi yöntemi bulunur. Bu nedenle hastanın ilk olarak doktor muayenesine gitmesi ve kendi istek ve ihtiyaçlarını belirtmesi gerekir. Diş estetiği tedavi planlamaları hem hekim kontrolünde hem de hastanın istekleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

Hollywood Smile

Hollywood Smile gülüş tasarımı ismini Hollywood yıldızlarının parlak gülüşlerinden almıştır ve son zamanların en popüler diş estetiği uygulamalarından bir tanesidir. Bu tedavi yönteminin amacı doğal ve parlak bir gülüş sağlamak, diş eksikliğini gidermek ve ısırma-çiğneme fonksiyonlarını düzeltmektir. Tedavi sonucunda dişlerdeki renk eşitsizliği ve dişlerin yapısındaki bozukluk ortadan kalkmaktadır.

Hollywood Smile diş estetiği yöntemleri tek tip değildir. Hastanın ihtiyacına göre başvurulabilecek pek çok farklı tedavi yöntemi bulunur:

 • Zirkonyum Kaplama
 • Kompozit Lamine
 • Botoks
 • Diş Beyazlatma
 • Ortodontik Tedaviler (tel, şeffaf plak vb.)
 • İmplant Tedavileri
 • Porselen Lamine (Veneer)

Belirtilen tedavi yöntemlerinden hasta için en uygun olanı diş hekimi muayenesi sırasında belirlenir. Uygulanacak tedavi sonrasında hastayı rahatsız eden diş rahatsızlıkları ortadan kalkar.

Gummy Smile

GummySmile (Diş Eti Gülümsemesi) bireyin gülümsediği sırada diş etlerinin normalden fazla görünmesine denmektedir. Bu durum, estetik görünüş açısından kişiye rahatsızlık hissi verebilir.

Gummy Smile, dişlerin normalden kısa ya da diş etlerinin normalden uzun olması gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bu rahatsızlığın tedavi edilebilmesi için de birden fazla yol bulunur:

 1. Botoks Tedavisi (Botulinum Toksin Enjeksyonu):GummySmile tedavisinde en sık başvurulan uygulamalardan bir tanesidir. Üst dudak kaslarına uygulanır. Bu sayede gülümserken dudağın yukarıya gereğinden fazla çekilmesi engellenir ve diş eti görünümü azalır.
 2. Kuron Boyu Uzatma Tedavisi:2 farklı uygulama tekniği vardır: Birincisi, fazla diş eti dokusu cerrahi işlem ile çıkarılır; ikincisi, fazla kemik çıkarılır ve çene kemiği tekrardan şekillendirilir.
 3. Ortodontik Tedavi ya da Ameliyat:Ortodontik tedavide kullanılan diş telleri sayesinde dişler normal konumlarına getirilebilir. Ameliyat sayesinde ise üst çene yukarıya gömülebilir.

Hekim kontrolünden sonra GummySmile tedavi yöntemi belirlenir ve uygulanmaya başlanır. Tedavi sonucunda gülerken diş eti görünmesi problemi ortadan kalkar.

İzmir Pro Estetik Diş Kliniği

İzmir’de diş estetiği yaptırmak isteyenler için alanında uzman bir klinik önerisinde bulunacağım. Alsancak’ın merkezinde bulunan Pro Estetik Diş Kliniği, Profesör ve Doçent hekimleri ile yıllardır hizmet veriyor. Klinik, sağladığı steril ortam ve hasta memnuniyeti ile İzmir’in en çok tercih edilen diş klinikleri arasında.

Tedavilerinde modern teknolojiden faydalanan Pro Estetik Diş Kliniği, kendi alanında uzman kadrosu ile kaliteli ve başarılı tedavi planları oluşturuyor ve uyguluyor.

Pro Estetik Diş Kliniği Randevu ve İletişim İçin;

Web Sitesi: https://proestetik.com.tr/tr/

Telefon Numarası: +90 0232 463 47 47

Yorum Yaz