Sağlık

Laboratuvar hizmeti alınacak

Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünce diş protez laboratuvar hizmeti alınacak. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Atölye ve Laboratuvar ekipmanı alımı

Sağlık, Kültür Ve Spor Daire Başkanlığı Yükseköğretim Kurumları Mersin Üniversitesince Atolye ve Laboratuvar ekipmanı alım ihalesi yapılacak. İhale ilanına ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Mutasyonlu virüs daha mı tehlikeli?

Koronavirüsün mutasyona uğramış hali Türkiye’de 15 kişide tespit edildi, o kişiler şimdi karantinada. Mutasyonlu virüs akıllarda yeni soru işaretleri oluşturdu. Uzmanlar, endişe edilmemesini ancak eskisinden daha dikkatli olunması konusunda uyarıyor.

Midyat'ta 174 Sağlık Çalışanına Başarı Belgesi

Mardin’in Midyat İlçe Devlet Hastanesinde çalışan 174 sağlık personeline başarı belgesi verildi.

Mardin’de 10 yeni ambulans hizmete girdi

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Türkiye Delegasyonu arasında imzalanan sözleşmesi çerçevesinde Mardin’e hibe edilen 10 ambulans hizmete girdi.

Aşı olmayan işten çıkarılabilir mi?

Koronavirüs salgını en çok ticari hayatı olumsuz etkiledi. Aşıların göstereceği olumlu etki de merak konusu. Peki işverenler çalışanlarına aşı zorunluluğu getirebilir mi?

Kış mevsiminde mutlaka tüketilmesi gereken 10 besin!

Soğuk havaların kendini iyice hissettirdiği bugünlerde özellikle vücudunuzun soğuk algınlığı ve griple savaşmak için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri aldığından emin olmanız gerekiyor. Sağlığınızı zirvede tutmak için yapmanız gerekenlerin başında da bağışıklık istemini güçlendirmek geliyor. Diyetisyen Ege Ramadanoğlu, kış mevsiminde bağışıklığı güçlendirmek için yapılması gerekenleri anlattı.

"Mikroplar kışın çok daha uzun süre canlı kalıyor"

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara 'Ben masamda konuşurken, öksürürken çıkarttığım virüs önceden 1 dakika bile canlı kalamazken belki şimdi 10 dakika canlı kalıyor olabilir.' dedi.

Bakan Koca’dan mutasyon açıklaması

Sağlık Bakanı Koca, RNA virüslerinde mutasyonun beklenen bir durum olduğunu ve salgının başından beri Türkiye'de görülen tüm virüs suşlarında gen mutasyonunun düzenli olarak tarandığını belirterek, "İncelenmesi kısa sürede neticelenecektir." dedi.

Coronavirus'e karşı akciğer nasıl güçlendirilir?

Virüse karşı hangi besinler akciğeri güçlendiriyor? Güçlü bir akciğer için hangi besinleri tüketmek gerekir? İşte kanser başta olmak üzere akciğeri birçok hastalıktan koruyan şifalı besinler...