Şanlıurfa

Erbakan: Artan intiharların nedeni ekonomik sıkıntılar!

Yenide Refah Genel Başkanı Erbakan, ekonomik sıkıntılar nedeniyle artan intihar vakalarına dikkat çekerek, "Yıllardır söylediğimiz fakirliğin, gelir dağılımı adaletsizliğinin, kaynakların adil bir şekilde paylaşılmamasının ülkemizin çok önemli bir yarası olduğu gerçeği, bu son intihar vakalarıyla bir kez daha açıkça ortaya çıkmış oldu." dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'de kuraklık nedeniyle mercimek hasadına erken başlandı

Mardin'in Derik ilçesinde bu sene yağışların çok az olması nedeniyle kuraklığın yaşanması sonucu mercimek hasadına bir ay önce başlandı. Hasadı yapılan tarlalarda ekinlerin büyük bir kısmı yandığı için hayvanlar salındı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

​Türkiye'de yalnızlık artarken aile oranları düşüyor

Tek kişilik hane halklarının oranı 2020'de yüzde 17,9'a yükselirken; tek çekirdek aile oranı yüzde 65,2'ye, geniş aile oranı yüzde 14'e düştü.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bilim Kurulu bugün toplanıyor

Koronavirus Bilim Kurulu, bugün saat 16.30'da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplanacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son dakika! 24-30 Nisan haftası vaka haritası güncellendi! İşte il il son durum...

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan, illere göre haftalık vaka sayılarını açıkladı. Buna göre İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Kocaeli en çok Covid-19 vakası görülen iller oldu. En az vaka görülen beş il ise, Şırnak, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Van oldu

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kuraklıkla boğuşan çiftçilerden “afet bölgesi” talebi

Kış ve bahar aylarında yeteri kadar yağış alamayan Mezopotamya Ovası kuraklıktan adeta kırılıyor. Ekinleri kuruyan çiftçiler, bölgede afet ilan edilmesi gerektiğini belirtiyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Uyuşturucu operasyonunda 13 gözaltı!

Şanlıurfa merkezli aralarında Mardin'inde olduğu 4 ilde düzenlenen ikinci dalga uyuşturucu operasyonunda 13 şahıs gözaltına alındı. Her iki dalgada ise toplam yakalanan şahıs sayısı 50’ye yükseldi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Akaryakıt satın alınacak

Şanlıurfa Yatırım İzleme Ve Koordinasyon Başkanlığınca akaryakıt satın alınacak. İhale ilanına ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hayırseverler adına fidan dikimi etkinliği yaptılar

Uzat Elini Yardım Organizasyonu, ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mevsimlik tarım işçileri Bursa’ya gitti

Mardin'de yaşayan tarım işçileri, Çalışmak için Bursa'ya gitti. 2020 yılında Bursa’ya; Diyarbakır, Hatay, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Mardin başta olmak üzere 34 ilden yaklaşık 34 bin 550 mevsimlik tarım işçisi gelmesi sağlanarak seyahat izin belgesi düzenlendi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin Evleri Neyden Yapılır? Mardin Evlerinin Tarihi ve Özellikleri Nedir? Mardin Evleri Hangi Taştan Yapılır?

Mardin, Güneydoğu Anadolu'nun değişik bir yapılaşma gösteren ilginç yerleşim yerlerindendir. Peki Mardin Evlerinin özelliği nedir? Mardin Evleri nasıl bir mimariye sahiptir? Mardin Evlerinin mimari yapısı ve planlaması nasıl yapılmıştır? Tarihte Mardin evleri nasıl yapılmıştır? Mardin Evleri nerede bulunur? İşte tarihi Mardin Evlerinin mimari özellikleri...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Help Yetim’den İstanbul’daki Mağdur Ailelere Yardım

Kıta, ülke ve coğrafyasına bakmaksızın ihtiyaç sahiplerinin kendi ayakları üzerinde durabilmelerine destek olmak, uzun soluklu projelerle sorunlara kalıcı çözümler üretmek, gelecek nesillere iyi bir dünya bırakma arzusu ile yola çıkmış olan Help Yetim, yurt dışında gerçekleştirmiş olduğu bir çok yardımın yanında Türkiye' de de farklı şehirlerde yardım dağıtımında bulundu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin’de vaka artışı durgunlaştı

Yayınlanan son vaka haritasında Mardin’de vaka artışının geçen hafta ile aynı seviyede seyrettiği görüldü.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin Diplomasi Akademisi’ne 1073 Başvuru

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından kurulan Mardin Diplomasi Akademisi’ne 1073 öğrenci başvurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

(6-7 Ekim) Kobani Olayları Nedir? Kobani Olayları Nasıl ve Ne Zaman Başladı?

Kobani olayları nedir? Kobani olayları tam tarihi nedir, ne zaman ve nasıl başladı? 6-7 Ekim Kobani olaylarının sonuçları nelerdir? 6-7 Ekim Kobani olayları hakkında çıkan son kararlar neler? Kobani olayları ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Abbara Ne Demek? Abbaranın Türkçe Anlamı Nedir? Arapça Abbara Ne Demek?

Başta Mardin'in ve dahi birçok Güneydoğu Anadolu ilinin simgesi haline gelmiş olan Abbaralar, kadim şehirlerin her döneminden izler taşımakta. Evler ve sokaklar arasında bağlantı kuran abbaralar, aynı zamanda yazın sıcağından ve kışın soğundan korunmak için birer sığınak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kuraklık Sebebiyle Güneydoğunun Afet Bölgesi İlan Edilmesi İçin Çalışma Başlatıldı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Cevat Delil, yeterli miktarda yağış alamayan Güneydoğunun afet bölgesi ilan edilmesi için çalışma başlatıldığını belirtti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

6 il için toz taşınımı uyarısı

Batman Valiliği, yarın akşam saatlerine kadar Güneydoğu genelinde Suriye kaynaklı toz taşınımı görüleceğinden dolayı olumsuzluklara karşı tedbirli olunması çağrısında bulundu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Şanlıurfa Hava Durumu

Şanlıurfa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji raporlarına göre 15 günlük Şanlıurfa hava durumu. Şanlıurfa'da 13 Nisan 2021 Salı hava durumu nasıl olacak? Şanlıurfa 14 Nisan 2021 Çarşamba yağış var mı? Şanlıurfa 15 Nisan 2021 Perşembe hava durumu güneşli mi?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye'de Çocuk Nüfusu En Yüksek ve En Düşük İller

Türkiye'de çocuk nüfusu en yüksek ve en düşük iller hangileridir? En çok tercih edilen kz ve erkek bebek isimleri neler? Evlenme ve boşanma istatistikleri nasıl? İşte rakamlarla merak edilenler...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ