Şanlıurfa

Şanlıurfa Hava Durumu

Bugün ve yarın Şanlıurfa'da hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji raporlarına 15 günlük Şanlıurfa hava durumu. Şanlıurfa'da 25 Ocak 2021 Pazartesi hava durumu nasıl olacak? Şanlıurfa 26 Ocak 2021 Salı hava durumu yağmurlu mu? Şanlıurfa 27 Ocak 2021 Çarşamba hava durumu güneşli mi?

Komşu ilin AK Parti il başkanı istifa etti

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün görevden istifa etmesinin ardından boşalan il başkanlığı koltuğuna getirilen ve bu görevi 17 aydır sürdüren Bahattin Yıldız akşam saatlerinde görevinden istifa ettiğini açıkladı. İstifa eden İl Başkanı Bahattin Yıldız, bugün Ankara'ya davet edilmiş, genel merkezde teşkilat başkanı ile görüşmüş idi.

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli ve yer yer yoğun kar beklendiğini belirterek, çığ tehlikesi konusunda uyardı.

Tarihi kilisedeki mangal partisine tepki yağdı

Tarihi Germuş Kilisesi'nin içinde mangal yaptığı anları sosyal medyada paylaşan kebapçıya, tepki yağdı.

Araç ve iş makinası kiralanacak

Ceylanpınar Belediye Başkanlığınca Araç ve iş makinası kiralama ihalesi yapılacak. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Beton buz boru mal alımı yapılacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığınca beton buz boru alım ihalesi yapılacak.

Su kuyusu yaptırılıcak

2 Hudut Bölük Merkezi ve Ateşoğlu Hudut Karakolu Kullanma Suyu Kuyusu Yapılması İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek. Teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacak.

385 Hakim ve Savcı Yeni Görev Yerlerine Atandı

324 adli yargı ile 61 idari yargı hakim ve savcılarının HSK tarafından yapılan görev değişiklikleri hakkındaki kararname Resmi Gazete'de yayımlandı.

Birçok il ve ilçeye Kadın-Erkek Korucu alımı yapılacak

Mardin başta olmak üzere birçok şehirde ilçe jandarma komutanlıkları bünyesine güvenlik köy korucusu alımı yapılacak. Korucu alımlarının çoğu farklı şekilde yapılıyor.

Mezopotamya'nın 'altın üçgeni' kültür ve inanç turizmiyle tanıtılacak

Mezopotamya'nın "altın üçgeni" olarak nitelendirilen Güneydoğu Anadolu Bölgesi illeri Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa'nın turizm potansiyelinin tanıtımı amacıyla 7 Kasım'da "Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı" düzenlenecek.