Şehiriçi ulaşımına alternatif yol soluğu!

Artuklu Belediyesi ilçede şehiriçi ulaşım sorununu rahatlatmak için başlattığı alternatif yol çalışmalarını sürdürüyor.

ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle Nur Mahallesi ile 13 Mart mahalleleri arasındaki ulaşım sorununa ciddi rahatlama sağlayacak olan Zaferkent-AVM Güzergahı arasında yapılan yol üzerinde beton asfalt çalışması tamamlandı.

Yol medeniyettir şiarından hareketle Artuklu Yenişehir'de göreve başladığı günden beri açtığı alternatif yollarla vatandaşın taktirini kazan Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, yeni inşa edilen yerleşim yerlerine alternatif yol ve güzergahlar kazandırmaya devam ediyor.

Artuklu Belediyesi tarafından zemin ve sıkıştırma çalışmaları gerçekleştirilen Zaferkent-AVM Güzergahı Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle asfaltlanarak şehiriçi ulaşımı rahatlatmak üzere trafiğe açıldı.

14 metre genişliğinde bin metre uzunluğunda

Asfaltlama çalışması tamamlanan Zaferkent-AVM arasında tamamlanan alternatif yol güzergahının 14 metre genişliğinde bin metre uzunluğunda olup, şehiriçi ulaşımında önemli bir rahatlama sağlayacağını ifade eden Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, "Göreve geldiğimiz günden beri belediyenin başlıca hizmetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmekle birlikte Artuklu ilçemizde özellikle sonradan yerleşime açılan ancak yol ve güzegah eksikliği ciddi şekilde hissedilen vatandaşın yaşamını olumsuz etkileyen Yalım Mahallesi, 13 Mart Mahallesi ile Nur Mahalle'lerinde çok sayıda yeni alternatif yollar kazandırdık. Bunu yaparken hem şehir içi ulaşımını rahatlatmış oluyoruz hem de vatandaşlarımızın ana artellerdeki araç yoğunluğuna karışmadan alternatif güzergahlar üzerinden evlerine ulaşımını sağlamış oluyoruz. Artuklu Belediyesi olarak güzergah açma ve sıkıştırma çalışmalarını tamamladığımız 14 metre genişliğinde bin metre uzunluğundaki Zaferkent-AVM güzergahındaki asfaltlama çalışmasını Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle tamamlamış olduk. İnşallah bu yol Artuklu'daki ulaşıma çok ciddi bir rahatlama sağlayacağına inanıyoruz. Bu vesileyle Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili/ Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş'a Artuklu halkı adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

ResimResim

Resim

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle