selahattin demirtaş

Selahattin Demirtaş kimdir? Selahattin Demirtaş nereli, kaç yaşında? Selahattin Demirtaş neden suçlandı, kaç yıl ceza aldı?

Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş son yaptığı çıkışlarla yeniden gündem olunca, bugüne kadar neler yaptıkları merak konusu oldu. Peki Selahattin Demirtaş kimdir? Selahattin Demirtaş aslen nereli? Selahattin Demirtaş kaç yaşında? Selahattin Demirtaş ne kadar ceza aldı? Selahattin Demirtaş nerede tutuklanıyor? İşte tüm ayrıntılarıyla Selahattin Demirtaş hakkında merak edilenler haberimizde...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kobani olaylarının ardından 7 yıl geçti! 6-8 Ekim'de ne oldu? 6-8 Ekim'de neler yaşandı?

PKK'nın sözde yöneticileri ve HDP'li isimlerin yaptığı "sokağa çıkma çağrısı" yankı bulmuş, Kobani olaylarını bahane eden gruplar 7 yıl önce 35 ili savaş alanına çevirmişti. Tam 7 yıl geçti. Peki 6-8 Ekim'de ne oldu? 6-8 Ekim'de neler yaşandı? Detaylar inceleme haberimizde...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HDP'li Prof. Dr. Mithat Sancar Kimdir? Aslen Nerelidir? Özgeçmişi?

Kapatılma davası açılan HDP'nin Genel Başkanı Prof. Dr. Mithat Sancar, Mardin doğumlu olup kendisi Arap asıllıdır. Siyasetçi, kimliğinin yanında akademisyen ve yazar kimliği ile de ön plana çıkan Sancar, Siyaset bilimi, insan hakları ve devlet kuramı konularındaki uzmanlığıyla bilinir.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yasin Börü kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Yasin Börü'ye ne oldu, kim öldürdü? Yasin Börü davasında karar açıkladın mı, katili tutuklandı mı?

6-8 Ekim olaylarında arkadaşları ile Diyarbakır'da kurban eti dağıtan Yasin Börü, 7 Ekim 2014 tarihinde arkadaşları ile acımasızca katledildi. 6-8 Ekim olayların ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında olayların failleri yakalandı, devam eden davada kara açıklandı. Peki, Yasin Börü ve arkadaşları kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Yasin Börü ve arkadaşlarına ne oldu? Yasin Börü ve arkadaşlarını kim neden öldürdü, katil zanlısı tutuklandı mı? sorularının yanıtları haberimizde.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Selahattin Demirtaş neden cezaevinde? Selahattin Demirtaş tahliye mi oldu? Selahattin Demirtaş kimdir?

93 kez PKK propagandası yapmakla suçlanan Demirtaş hakkında 2013 yılında İstanbul'da yapılan Nevruz kutlamasında yaptığı konuşmada PKK'yı ve örgütün kurucusu Abdullah Öcalan’ı övdüğü gerekçesiyle “Terör örgütü propagandası” suçundan 5 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı. 7 Eylül 2018'de Selahattin Demirtaş'a "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 4 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Ancak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında verilen 4 yıl 8 aylık hapis cezasının bozulmasını istedi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Demirtaş'ın ifade özgürlüğü ve seçme-seçilme hakkının ihlal edildiğine hükmetti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ