Sevgi Bağı - Gwen Cooper Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Sevgi Bağı kimin eseri? Sevgi Bağı kitabının yazarı kimdir? Sevgi Bağı konusu ve anafikri nedir? Sevgi Bağı kitabı ne anlatıyor? Sevgi Bağı PDF indirme linki var mı? Sevgi Bağı kitabının yazarı Gwen Cooper kimdir? İşte Sevgi Bağı kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Gwen Cooper

Çevirmen: Deniz Güreler

Orijinal Adı: Homer's Odyssey

Yayın Evi: Martı Yayınları

İSBN: 9786054335343

Sayfa Sayısı: 351

Sevgi Bağı Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

"Cesur ve kararlı bir kedi olan Homeros'un kimi zaman neşelendirecek, kimi zaman hüzünlendirecek sevgi dolu hayat hikâyesi."

"Antik Yunan şairi Homeros gibi Gwen Cooper'ın kediciği Homeros'un da gözleri görmüyodur ancak ikisinin arasındaki tüm benzerlik bundan ibarettir. Örneğin İlyada destanının yaratıcısı Homeros'un, göbeğinin okşanmasından hoşlandığına ya da kedi Homeros'un yabancılarla anında kaynaşabilme özelliğine sahip olduğuna dair elde hiçbir kanıt yoktur. Cooper'ın hikâyesinde başrol, 3 kilo ağırlığında,4 ayaklı ve etrafındaki herkese bilgeliğiyle örnek olan bir kediye aittir.

Onun hayatı, dokuz sıradan hayata bedeldir…"-Barnes&Noble

"Hayvan severler için okumaya doyamayacakları, mükemmel bir eser." -Temple Grandin

"Eğlenceli, kalpleri ısıtan ancak bir o kadar da hüzün yüklü… Hikâye boyunca Homeros okuyucuyu bitmek tükenmek bilmeyen merakı ve yaşam enerjisiyle eğlendiriyor. Ben kitabı elimden bırakamadım ve neredeyse kitabın yarısını etrafımdakilere yüksek sesle okuma ihtiyacı hissettim. Bu kitabı en az benim kadar ilgi çekici ve sürükleyici bulacağınızı garanti ederim." - Catster

"Özel bakıma ihtiyaç duyan bir kedinin evlat edinilmesiyle başlayan serüvenlerin konu edildiği bu eser, hayatta kolay kolay pes edilmemesi gerektiğini okuyucuya gözleri görmeyen bir kedi aracılığıyla öğretiyor." -People

"Harikulade bir kitap! Sürükleyici, yol gösterici ve oldukça neşeli bir eser olan Homeros, destansı niteliklere sahip kör bir kedinin hikâyesidir. Okuyun ve keyfini çıkarın!"-Sy Montgomery

"Sevecen ve ruhu okşayan bir serüven…"-USA Today

"Bir insan ve bir kedi arasında yaşanabilecek en dokunaklı ve yürekten sevginin portresi... Gözleri görmeyen kedi Homeros, aşılması zor güçlüklerle karşı karşıya geldiği halde hayata sımsıkı tutunuyor ve sevgi arayışı hiç bitmiyor. Cesaret, azim ve sevgiye dair büyüleyici, bir o kadar da neşeli bir 'kedi masalı'."- Susan Richards

"Homeros'un bu akıllara durgunluk veren mücadelesi ve azmi herkesin yüreğine taht kuracak, hayata dair çok şey öğretecek." -Dr.Louise Murray

"Gözleri görmeyen bir kedinin bakımını üstlenen bir kadın ve onun hayatına neşe, mutluluk getiren ve inanması güç olsa da yeni bir yön vermeyi başaran kedi Homeros'un okumaya doyamayacağınız hikâyesi…"-Shelf Awareness

"Karşı koyamayacaksınız…"- The Toronto Sun

 

Sevgi Bağı Alıntıları - Sözleri

 • Böylesine cahil bir düşüncenin ardından, içimde bir şeyler infilak ediyordu ama cehalet, öfke ile değil eğitimle savaşılması gereken bir şeydi...
 • Dünya tehlikeli bir yerdi ve bazen kötü şeyler olabiliyordu ama hayatını yaşamaktan başka yapabileceğin bir şey de yoktu. Ve yaşadığın sürece, yaşamın keyfini çıkarmamak aptallık olurdu.
 • Oysa ne kadar sessiz yürüyordum! Nasıl oluyor da annem her defasında ne yapacağımı biliyor?
 • Yıllar boyunca asla sarsılmaz diye inandığım bir geleceği, dikkatle inşa ettikten sonra kırgın ve yapayalnız kaldığım bu yere, işte bu düşünceler getirdi beni...
 • "Ama hissediyordum, kimse beni gerçekten sevmeyecekti, benim mutluluğumu önemsediğini açıkça itiraf etmeyecekti..."
 • Bir sıkıntıdan çıkış yolunu sırf göremiyorsun diye, bir çıkış yolu yok demek değildir.
 • Her sıçrayışınız, neyle sonuçlanacağını bilmediğiniz bir sıçrayışsa ve bir yerden nereye konacağınızı kestiremeden, kör talihinizden başka hiçbir şeye güvenmeden atlıyorsanız, neyin üzerinden atladığınız ne fark ederdi ki?
 • Her sıçrayışınız, neyle sonuçlanacağını bilmediğiniz bir sıçrayışsa ve bir yerden nereye konacağınızı kestiremeden, kör talihinizden başka hiçbir şeye güvenmeden atlıyorsanız, neyin üzerinden atladığınız ne fark ederdi ki?
 • -" O tam bir çatlak değil mi?" " Tahmin bile edemezsin " diye cevap verdim.
 • Çünkü sırf tünelin sonundaki ışığı görememen, o ışığın olmadığı anlamına gelmiyor...
 • ''Konu hayvanlarsa, benim felsefem tıpkı çocuk sahibi olmak gibidir. Çocuğun nasıl bir çocuk olursa olsun, onun sonradan ortaya çıkabilecek kusurlarını yada karakterlerini göz önünde tutmaksızın, onu koşulsuz seversin.''
 • Bir sıkıntıdan çıkış yolunu sırf sen göremiyorsun diye, bir çıkış yolu yok demek değildir.
 • Sevgiden başka verecek hiçbir şeyi olmayan birinin bu sevgiyi isteyen kimseyi bulamaması fikri, bana dayanılmayacak ölçüde trajik gelmişti.

Sevgi Bağı İncelemesi - Şahsi Yorumlar

iki gözü de görmeyen bir kedi yavrusunu sahiplenen yazar, evdeki iki kedisi ve bu yeni gelen özel yavru ile başından geçenleri çok güzel bir dille, dolu dolu anlatmış. Özellikle tüm kedi aşıklarına mutlaka önereceğim bir kitap Özel bakıma ihtiyaç duyan ve gözleri görmeyen homeros adlı kedinin evlat edinilmesini konu alan ve onunla geçirdiği serüvenleri konu edinen bu eser, hayatta kolay kolay pes edilmemesi gerektiğini okuyucuya gözleri görmeyen bir kedi aracılığıyla öğretiyor." aslında bu kitabı benim yazmam gerekiyordu ️ Bir insan ve bir kedi arasında yaşanabilecek en dokunaklı ve yürekten sevginin portresi... Gözleri görmeyen kedi Homeros, aşılması zor güçlüklerle karşı karşıya geldiği halde hayata sımsıkı tutunuyor ve sevgi arayışı hiç dinmiyor. Cesaret, azim ve sevgiye dair büyüleyici, bir o kadar da neşeli kedi masalı . #sevgibağı #gwencooper #kitap #kitapönerisi #kitabim #kitaplardankesitler #kitapcümleleri #kitaplayasamak #kitapaşkı #kitapsözleri #kitapsevgisi #kitapkokusu #kitapyorumu #kitapokuyorum #kitaplayasamak #kitaplarkalpkırmazlar #kitapalışverişi #kitaplığım #kitapsızasla #kitapkapağı #kitapkurduyumben #bookstagram #sevgi #sevgibagı (puffytos)

Çok güzel bir sevgi hikayesiydi. Bu kitabı okuma nedenim bir kedinin baş karakter olmasıydı. Okurken içimi cıvıl cıvıl eden bir hikayesi vardı ve kitabı okurken eğer kedi sever birisiyseniz ama evde kediniz yoksa depresyona girersiniz. (Gamze Can)

OLAĞAN ÜSTÜ SIKICI: Bir türlü bağlayamadım kitaba kendimi... Sıradışı bir kedi hikayesi denilen kitap sadece gözlerini kaybetmiş kör bir kedinin sahiplenilmesiyle devam eden yaşantısını anlatıyor... Ve ilk defa bir kitabı yarım bırakmak zorunda hissettim. Okurken sıkıldım, vaktimi boşa harcadığımı hissettim... Sıkıldıkça daha çok sıkıldım... Sürükleyicilik sıfır malesef. Bir bölümü okurken diğer bölümü merak edemiyorsunuz. Cidden bu tarz kitaplara ilginiz yoksa sadece eziyet olur... (Dilara T.)

Sevgi Bağı PDF indirme linki var mı?

Gwen Cooper - Sevgi Bağı kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Sevgi Bağı PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Gwen Cooper Kimdir?

Gwen Cooper Kitapları - Eserleri

 • Sevgi Bağı
 • Sen Her Şeydesin

Gwen Cooper Alıntıları - Sözleri

 • Yıllar boyunca asla sarsılmaz diye inandığım bir geleceği, dikkatle inşa ettikten sonra kırgın ve yapayalnız kaldığım bu yere, işte bu düşünceler getirdi beni... (Sevgi Bağı)
 • ''Konu hayvanlarsa, benim felsefem tıpkı çocuk sahibi olmak gibidir. Çocuğun nasıl bir çocuk olursa olsun, onun sonradan ortaya çıkabilecek kusurlarını yada karakterlerini göz önünde tutmaksızın, onu koşulsuz seversin.'' (Sevgi Bağı)
 • Sevgiden başka verecek hiçbir şeyi olmayan birinin bu sevgiyi isteyen kimseyi bulamaması fikri, bana dayanılmayacak ölçüde trajik gelmişti. (Sevgi Bağı)
 • Bir sıkıntıdan çıkış yolunu sırf sen göremiyorsun diye, bir çıkış yolu yok demek değildir. (Sevgi Bağı)
 • Dünya tehlikeli bir yerdi ve bazen kötü şeyler olabiliyordu ama hayatını yaşamaktan başka yapabileceğin bir şey de yoktu. Ve yaşadığın sürece, yaşamın keyfini çıkarmamak aptallık olurdu. (Sevgi Bağı)
 • Tam da insanları anlamaya çalıştığım sırada, ne kadar tuhaf yaratıklar olduğunu bir kez daha farkettim. (Sen Her Şeydesin)
 • "Mırdıl. Gidersen beraberinde benden neler götüreceğini tahmin bile edemezsin." (Sen Her Şeydesin)
 • Sonra bir de hayatı savaş ve ayakta kalmak olarak görenler vardı. çok temkinli ve dikkatli olursan, sıkı çalışırsan, başına çok kötü şeyler gelmeden hayatını sürdürebilirdin. Hayattan bunu ummak fazlasıyla mantıklıydı. (Sen Her Şeydesin)
 • Çünkü sırf tünelin sonundaki ışığı görememen, o ışığın olmadığı anlamına gelmiyor... (Sevgi Bağı)
 • Ani değişiklikler benim için hep kötü olmuştu. Elimde olsa hiçbir şeyin değişmesine izin vermezdim. (Sen Her Şeydesin)
 • Böylesine cahil bir düşüncenin ardından, içimde bir şeyler infilak ediyordu ama cehalet, öfke ile değil eğitimle savaşılması gereken bir şeydi... (Sevgi Bağı)
 • Her sıçrayışınız, neyle sonuçlanacağını bilmediğiniz bir sıçrayışsa ve bir yerden nereye konacağınızı kestiremeden, kör talihinizden başka hiçbir şeye güvenmeden atlıyorsanız, neyin üzerinden atladığınız ne fark ederdi ki? (Sevgi Bağı)
 • -" O tam bir çatlak değil mi?" " Tahmin bile edemezsin " diye cevap verdim. (Sevgi Bağı)
 • Belki para, aşktan da önemli olmayabilirdi ama gerçek yoksulluk karşısında aşklar bile ufalanıp yok oluyorlardı. "Yoksulluk kapıya dayandığında, aşk pencereden uçup gider," demişti Perry bir keresinde (Sen Her Şeydesin)
 • "Her bir çim dalının bir meleği vardır. Melek eğilip, büyü büyü diye fısıldar." (Sen Her Şeydesin)
 • Geçmiş, gerçekti. Geçmiş, kişiliğin yapıtaşlarıydı. (Sen Her Şeydesin)
 • Belayı çok sevdiği için Anise üç kediden azıyla asla yetinmezdi. Ona göre evdeki tek kedi, sürekli uyurdu. İki kedi muhtemelen önünde sonunda birbirine uyum sağlar, uyku ve sessizliğin ritmine teslim olurlardı. Ama teorosine göre üç kediden en az biri, ortalığı karıştırmanın yolunu bulur, kendisi gibi haşarılık yapardı. (Sen Her Şeydesin)
 • "Ama hissediyordum, kimse beni gerçekten sevmeyecekti, benim mutluluğumu önemsediğini açıkça itiraf etmeyecekti..." (Sevgi Bağı)
 • Eski Ahit'te dediği gibi: Gelenekler, kanunlardan çok daha güçlüdür. (Sen Her Şeydesin)
 • Oysa ne kadar sessiz yürüyordum! Nasıl oluyor da annem her defasında ne yapacağımı biliyor? (Sevgi Bağı)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle