Sigaraya para yakarak Ramazan'ın bereketi kaçmasın

MARDİN HALKINA SEVGİYLE DUYURULUR 

BAŞTA SAĞLIK ÇALIŞANLARI HALKIMIZA SİGARADAN KURTULMAYA DAVET 

ELVEDA SİGARA MERHABA RAMAZAN

Mardinli hemşerimiz, Mardin Halk Sağlığı Kurucu Müdürü Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Nureddin Özdener, bir sözde değişiklik yaparak halkımıza sigara bırakma çağrısında bulunuyor. 

“İSTER ZENGİN İSTER FUKARA YEMEKYEN SONRA GİT DİŞLERİNİ FIRÇALA” 

Sağlık Bakanlılığının Tütün Kontrolünde Gönüllülük Kampanyası kapsamında Adana’da, Görev Bende diyerek gönüllü olan Dr. Özdener Halka  Görev Bende Mottosuyla Eğitim Veriyor. Uz. Dr. Nureddin Özdener Alo 171, Alo 184 ve Yeşil Dedektör ile hem sağlığımıza hem de sigara dumansız temiz havamıza sahip çıkacacağız, “Görev bende sende gönül ver” Sigara bırakmak için, ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattını arayarak ya da Sigara Bırakma Polikliniklerinden randevu alabilirsiniz. Mesajını veriyor. 

 “Elveda Sigara Merhaba Ramazan “ 

 “Sigara kullanımı çok önemli bir hak sağlığı sorunu olup, sağlık çalışanlarımızı sigaradan kurtulmaya davet ediyoruz dedi. Sigarayı bırakan kişi bu parayla beş aileye ramazan kolisi alabilir. Bugünden itibaren biriktirdiği para ile kurban bayramında kurbanını rahatlıkla alabilir. En önemlisi sağlık kazanır. Kalp krizi riskini azaltır. Sigarayı bırakan zaten günde 25 Lira ayda 750 lira kazanır” Mardinli tüm hemşerilerimi sigaradan ramazan ayı vesilesiyle kurtulmalarını arzu ediyoruz. Sigarayı bırakmak isteyen hemşerilerimiz 0505929665 nolu telefona da whatsapp üzerinden yada Facebook, İnstagram, youtube Nureddin Özdener adreslerinden kendisine ulaşabilirler. Sigara için para yakarak bereketini kaçırmadığımız bol rızıklı hayırlı bir ramazan olsun. 

Şefkat Merhamet Sevgi ve Saygı ile Bilimsel Ve Dostça Kalınız. 

 Uz. Dr. Nureddin Özdener

Tütün Kontrol Lideri JHSPHM

Mardin Gönüllüsü

02.05.2022 Adana 

Mard

Mardin ve Merkeze Bağlı Sigara Bırakma Poliklinikleri

MARDİN SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ (0482)5020714 0(482)2123998 MARDİN AVM YANI MİGROS ÜSTÜ ARTUKLU/MARDİN  

 MARDİN KIZILTEPE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ (0482)3122772  TEPEBAŞI MAH. HASTANE CAD. (ESKİ DEVLET HASTANESİ YANI - KIZILTEPE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ALTI) KIZILTEPE/MARDİN   

 MARDİN MİDYAT İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ (0482)4626958 SEYİTLER MAH. CUMHURİYET BULVARI (ESKİ MARDİN DEVLET HASTANESİ) MİDYAT/MARDİN  

  MARDİN NUSAYBİN DEVLET HASTANESİ

 (0482)4151541  8 MART MAH. İPEK YOLU YANI NO:8 NUSAYBİN/MARDİN

 

   

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle