Siirt

Siirt Hava Durumu

Bugün ve yarın Siirt'te hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji raporlarına 15 günlük Siirt hava durumu. Siirt'te 25 Ocak 2021 Pazartesi hava durumu nasıl olacak? Siirt 26 Ocak 2021 Salı hava durumu yağmurlu mu? Siirt 27 Ocak 2021 Çarşamba hava durumu güneşli mi?

2021 Korucu Alımı İlanı Yayınlandı

2021 yılının ilk korucu alımı için duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Kurtalan Jandarma Komutanlığı bünyesine korucu alımı yapılacağına yer verildi.

Karda mahsur kalan çobanlar ve koyun sürüsü kurtarıldı

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Ormanlı köyü kırsalında çoban ve koyun sürüsü kardan dolayı mahsur kaldı. Ekiplerin uzun süren zorlu çalışmaları sonunda çobanlar ve sürü kurtarıldı.

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli ve yer yer yoğun kar beklendiğini belirterek, çığ tehlikesi konusunda uyardı.

Siirt'te kar yağacak mı?

Yağmursuz geçen günlerin ardından başta Siirt olmak üzere ülke genelinde kış etkisini göstermeye başladı. "Siirt'te kar yağacak mı?", "Siirt'e kar yağışı ne zaman olacak?" soruları Siirtliler tarafından en çok merak edilen konular arasında. İşte Siirt'in güncel hava durumu.

Bakım onarım işi yaptırılacak

Siirt İl Nüfus Vatandaşlık Müdürlüğü ve Merkez İlçe Müdürlüğünce, Bakım Onarım Yapım İşi ihalesi yapılacak. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Türkiye'nin En Kaliteli Petrolü Bu Köyden Çıkarılıyor

Türkiye'nin en kaliteli petrolü Siirt Eruh'taki Bayıryüzü köyünden çıkarılıyor. 2 bin 500 metre derinlikteki 12 kuyudan çıkarılan petrol, Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor.

Gıda ürünleri satın alınacak

Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığınca gıda ürünleri satın alma ihalesi yapılacak. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Birçok il ve ilçeye Kadın-Erkek Korucu alımı yapılacak

Mardin başta olmak üzere birçok şehirde ilçe jandarma komutanlıkları bünyesine güvenlik köy korucusu alımı yapılacak. Korucu alımlarının çoğu farklı şekilde yapılıyor.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; Muş, Bingöl, Bitlis, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Diyarbakır ve Mardin'in doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.