Siirt

AK Partili Yerel yöneticiler Şırnak'ta buluştu

Şırnak'ta, düzenlenen ve Mardin'deki AK Partili Belediye Başkanlarının da hazır bulunduğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki başkanlığında yapılan "AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı" sona erdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siirt'te gümrük kaçağı cep telefonu operasyonu

Siirt'te bir iş yerinde yapılan aramada piyasa değeri 51 bin 500 TL olan gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Göz enfeksiyonu nedenleri ve tedavi yöntemleri

Göz enfeksiyonun nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında merak edilen tüm detaylar hakkında konuşan Siirt Üniversitesi Öğr. Üyesi Dr. Şaban Kılıç, özellikle "Adenoviral" denilen enfeksiyon türünün hafife alınmaması gerektiğine dikkat çekti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

​PKK'nin Derince katliamı unutulmuyor

PKK'nin, Siirt'in Baykan ilçesinde 1993 yılında 13'ü çocuk, 8'i kadın ve biri erkek olmak üzere katlettiği toplam 22 sivilin acısı hâlâ tazeliğini koruyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kombi bakım sezonu başladı

Doğal gaz kullanan ev ve iş yerlerinde bulunan kombilerin bakımı için kış aylarında sıkıntı yaşamak istemeyen vatandaşlar teknik servislere başvurmaya başladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siirt'te uyuşturucu madde ele geçirildi

Siirt merkez cezaevi kavşağında, şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada uyuşturucu madde ele geçirildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu: Kentsel dönüşüm, Siirt'in kalkınmasına katkı sağlayacaktır

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, "19 Ekim Muhtarlar Günü" nedeniyle özel bir otelde bir araya geldiği muhtarlara, "Eski Siirt"in kentsel dönüşümle en gözde yerleşim alanına dönüşeceğini söyledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Güres Caddesi’nde ağaçlandırma çalışmaları başladı

Siirt il merkezinde yapımı hızla devam eden Hazreti Fakirullah Güres Caddesi’nde ağaçlandırma projesi için kurulan özel ekip, caddede ağaçlandırma çalışmalarına başladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ceza yazılmasına kızan sürücü motosikletini cadde ortasında ateşe verdi

Siirt’te trafik ekipleri tarafından durdurulan, ruhsat ve sahte plakadan dolayı ceza yazılacağını öğrenen sürücü, depo kapağını açarak motosikletini ateşe verdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

​Prof. Dr. Sırma: Teknolojiyle ilim çok kolaylaştı ama yapılmaz oldu

​İslam Tarihçisi Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, teknoloji sayesinde ilmin çok kolaylaştığını ancak eskisi gibi ilim tahsilinin yapılmadığını belirterek Müslümanların okumayı bırakmasıyla İslam aleminin gerilediğine dikkat çekti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siirt'te gösteri ve yürüyüşler 15 gün süreyle yasaklandı

​Siirt Valiliği, il genelinde miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, basın açıklaması gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Abdullah Öcalan Kimdir? Abdullah Öcalan Nereli, Kaç yaşında? Abdullah Öcalan PKK'yı ne zaman kurdu? PKK ne yapmak istiyor?

Apo olarak nam salmış Abdullah Öcalan 7 Kasım 1978 tarihinde binlerce kanlı olayın faili olan PKK’yı kurdu. Örgütünü kurduktan sonra kısa bir süre sonra Suriye’ye geçen Abdullah Öcalan, örgütün kanlı eylemlerini buradan yönetti. Kırsala hiç inmeden oturduğu yerde rahat bir yaşam süren Öcalan, özellikle Doğu ve Güneydoğu illerinde kandırdığı Kürt gençleri örgüt adına eylem yaptı. İşte Abdullah Öcalan'ın hayat hikayesi...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Fatih Tezcan kimdir? Fatih Tezcan nereli, kaç yaşında? Sedat Peker ne dedi onun için?

Gazeteci Yazar Fatih Tezcan kimdir? Fatih Tezcan nerede doğmuştur? Fatih Tezcan nerelerde görev yaptı? Fatih Tezcan nerede okudu? İşte Fatih Tezcan’ın hayat hikayesi…

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kobani olaylarının ardından 7 yıl geçti! 6-8 Ekim'de ne oldu? 6-8 Ekim'de neler yaşandı?

PKK'nın sözde yöneticileri ve HDP'li isimlerin yaptığı "sokağa çıkma çağrısı" yankı bulmuş, Kobani olaylarını bahane eden gruplar 7 yıl önce 35 ili savaş alanına çevirmişti. Tam 7 yıl geçti. Peki 6-8 Ekim'de ne oldu? 6-8 Ekim'de neler yaşandı? Detaylar inceleme haberimizde...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

"6-7 Ekim olayları"nın 7. yılı!

HDP Merkez Yürütme Kurulunun çağrısının ardından terör örgütü YPG/PKK yandaşlarının 6-7 Ekim 2014'te Aynularab (Kobani) bahanesiyle gerçekleştirdiği, 2 polisin şehit olduğu, 35 kişinin yaşamını yitirdiği şiddet olaylarının üzerinden 7 yıl geçti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siirt Belediyesi 140 adet ticari taksi plakası tahsis edecek

Siirt Belediyesi, 140 adet taksi plakasını 3 bin 500 TL muhammen bedel üzerinden açık artırmayla satışa çıkardı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'deki sahte Avukat, Bu kez Siirt Adliyesi'nde yakayı ele verdi

Nisan ayında Mardin Adliyesi'nde girdiği duruşma sırasında yakayı ele veren Muş Varto'lu sahte avukat Abdurahman B., bu kez de Siirt'te girdiği duruşma salonunda yakalandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Musa Orhan'ın duruşmasına avukat cübbesiyle girmeye çalışan kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı

18 yaşındaki İpek Er'e cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına cübbeyle giren bir kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı. Daha önce dolandırıcılık suçundan işlem yapılan şahsın, avukat olmadığı halde sahte isim kullanarak Siirt Adliyesi'nde çeşitli mahkemelerde usulsüz iş ve işlemler yaptığı öğrenildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Vali Hacıbektaşoğlu ilk ders zilini çaldı

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, ilk ders zilini çalarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ