Şırnak

Son dakika! 24-30 Nisan haftası vaka haritası güncellendi! İşte il il son durum...

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan, illere göre haftalık vaka sayılarını açıkladı. Buna göre İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Kocaeli en çok Covid-19 vakası görülen iller oldu. En az vaka görülen beş il ise, Şırnak, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Van oldu

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Şırnak Hava Durumu

Şırnak'ta bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji raporlarına göre 15 günlük Şırnak hava durumu. Şırnak'ta 13 Nisan 2021 Salı hava durumu nasıl olacak? Şırnak 14 Nisan 2021 Çarşamba yağış var mı? Şırnak 15 Nisan 2021 Perşembe hava durumu güneşli mi?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Belkisana Kaplıcaları Ekonomiye Kazandırılıyor

Mardin'den de yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Şırnak’taki termal kaplıcalar ekonomiye kazandırılacak. 5 ayrı noktada bulunan termal su kaynaklarıyla modern terapi merkezi yapılan Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde bulunan Belkisana Kaplıcaları Dargeçit ilçesinde 15 km uzaklıkta.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bakan Açıkladı! Cudi Dağı Milli Park İlan Edilecek! Cudi Dağı Nerededir?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çeşitli ziyaret ve açılışlarda bulunmak üzere geldiği Şırnak’ta, Hazreti Nuh’un gemisinin indiği Cudi Dağı’nın milli park ilan edilmesi için talimat verdiğini söyledi. Peki Cudi Dağı nerededir? Milli Park nedir?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İşte 2021 Ramazan ayında yardım verecek dernek, vakıf, belediye, kurum ve kuruluşlar

MADDİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Yaklaşan 2021 Ramazan ayı ile birlikte Ülkemizde yardıma ihtiyacı olan binlerce aileye Koronavırüs Salgını ile Mücadelenin yanında Sosyal Izolasyonu azamı Ölçüde azaltmak için muhtaçlık yardımına başvuru yapacak vatandaşlarımız evlerinden kolayca başvurabilirler. Bu kurumların Ramazanda para yardımı var mı? Başvuru yapmak için lütfen yazımızı okuyunuz!

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tek mavi şehir: Şırnak! Nasıl başardılar?

Türkiye'nin coronavirüsü (koronavirüs) risk haritası yayınlanırken, 58 il çok yüksek riskli 'kırmızı' kategoride yer aldı. 81 kent arasında düşük riskli 'mavi' kategoride yer alan tek şehir ise Şırnak oldu. Peki Şırnak tüm Türkiye kızarırken mavi kalmayı nasıl başardı?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Zamana Karşı Direniyor

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Guti, Med, Pers, Roma, Sasani, Abbasi ve Mervani gibi birçok devlete ev sahipliği yapmış ve tarihi milattan önce 4 binli yıllara dayanan kent surları yok olmayla karşı karşıya.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığından Merak Edilen "Oyun" Sorusuna Yanıt!

İçişler Bakanlığı, kontrollü normalleşme sürecine ilişkin sıkça sorular sorulara yanıt verdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kahvehanelerde oyunlar serbest mi, yasak mı?

İçişler Bakanlığı, kontrollü normalleşme sürecine ilişkin sıkça sorular sorulara yanıt verdi. Kafa karışıklıklarına son veren bakanlık, yüksek riskli iller dışında açılan kahvehaneler ve kıraathanelerin durumuyla ilgili de bilgilendirme yaptı. Buna göre kahvehanelerin açık olduğu illerde oyun (kağıt, okey vb.) oynanmasına müsaade edilmeyecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Şırnak Üniversitesi ile iş birliği protokolü

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi arasında karşılıklı iş birliğini ve ortak girişimleri geliştirmek amacıyla Merkezi Araştırma Laboratuvarı iş birliği protokolü imzalandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Çobanın Dağda Bulduğu Taş Binlerce Yıllık Sırrı Açığa Çıkardı

Çobanın dağda bulduğu taş, bölgede tek bir şeyin varlığına işaret ediyor. İşte binlerce yıllık sırrı açığa çıkaran işaret...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Normalleşme kriterlerine göre yasakların kalkacağı iller!

İllere göre 100 bin kişide haftalık vaka sayısı haritasını Bakan Koca'nın açıklamasının ardından en düşük riskli kentler ve en yüksek riskli kentler de belli oldu. 1 Mart'ta başlaması planlanan kademeli normalleşmenin kaderini belirleyecek haritada, 12 il çok yüksek riskliler arasında değerlendirilirken 4 il de düşük riskli il arasında yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli ve yer yer yoğun kar beklendiğini belirterek, çığ tehlikesi konusunda uyardı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Birçok il ve ilçeye Kadın-Erkek Korucu alımı yapılacak

Mardin başta olmak üzere birçok şehirde ilçe jandarma komutanlıkları bünyesine güvenlik köy korucusu alımı yapılacak. Korucu alımlarının çoğu farklı şekilde yapılıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; Muş, Bingöl, Bitlis, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Diyarbakır ve Mardin'in doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Olgunlaşma Enstitüsü, Şırnak yöresinin de kültürel mirasını araştırıyor

Mardin ve Siirt bölgesinde kültürel ve sanatsal çalışmalar yürüten Mardin Olgunlaşma Enstitüsü, Milli Eğitim Bakanlığı Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün talimatı ile 2020-2021 Eğitim-öğretim döneminde çalışma alanına Şırnak yöresini de ekledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Şırnak'ta Teslim oldu, Mardin'de Ailesiyle buluştu

Mardin'de güvenlik güçlerinin ikna çalışması 1 aile daha terör örgütü PKK'dan kaçarak teslim olan evlatlarına kavuşmanın sevincini yaşadı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Şırnak'ta Teslim oldu Mardin'de Ailesine Kavuştu

Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olan terörist Mardin'de ailesiyle buluşturuldu. Oğluna kavuşan baba 'Yaşasın Türk Ordusu' diyerek sevinç çığlıkları attı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HDP, Mardin'deki 8 ilçe adayını belirledi

HDP, aralarında Artuklu'nun da bulunduğu 8 ilçede adayını açıkladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Terör mağdurlarına Mardin ve Şırnak için 12 milyon lira kaynak

Altındağ: "Mardin ve Şırnak'ta çukur ve barikat kazılan ilçelerimiz oldu. 7 ilçemize alt yapının rehabilite edilmesi için projeler hazırlandı. Şırnak ve Mardin için ön gördüğümüz proje 12 milyon lira"

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ