Sokağa Çıkma Kısıtlaması

Aşı yaşı 40! Son Dakika! Bakan açıkladı: Aşı yaşı aşağı çekildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada aşının 40 yaş ve üstü sınırına çekildiği açıkladı. Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 aşısı olmak isteyen 40 yaş ve üstü vatandaşların bugünden itibaren randevu alabileceğini duyurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Marketler kaça kadar açık, saat kaçta kapanıyor 2021? Marketler hafta içi - hafta sonu kaçta açılıyor- kapanıyor? İşte yeni çalışma saatleri

Hafta sonu market çalışma saatleri gündemdeki yerini koruyor. Marketlerin açılış ve kapanış saatleri ile ilgili detaylar merak ediliyor. Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatlerinde değişiklik oldu. Sokağa çıkma yasağı saatlerinin değişmesiyle beraber marketlerin çalışma saatlerinde de değişikliğe gidildi. Peki hafta içi ve hafta sonu marketler saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? Marketler saat kaça kadar açık?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hafta içi sokağa çıkma yasağı devam ediyor mu? Tam kapanmadan sonra sokağa çıkmak serbest mi? Kısıtlamalar kalkacak mı?

Sokağa çıkma yasağı devam ediyor mu? Tam kapanma dönemi sona erdikten sonra sokağa çıkmak serbest olacak mı? Sokağa çıkma yasağı var mı? 17 Mayıs 2021 tarihinden sonra yasaklar kalkacak mı? Vatandaşlar tam kapanma döneminin sona ermesiyle birlikte Türkiye'de yasakların devam edip etmeyeceğini araştırıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tam kapanmada PTT’ye gidilir mi? Sokağa çıkma yasağında PTT şubeleri açık mı?

Sokağa çıkma yasağında PTT açık mı? Sorusunun yanıtı araştırılıyor. 26 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı liderliğinde yapılan Kabine Toplantısı sonrasında koronavirüs vaka sayılarını düşürmek amacıyla tam kapanma uygulaması başladı. 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan tam kapanmada bazı yerler muaf tutulurken bazıları ise kapandı. Peki tam kapanmada PTT şubeleri hizmet veriyor mu? İşlemleri olan vatandaşlar PTT güncel çalışma saatlerini merak ediyor. İşte detaylar…

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin kapanmanın ikinci gününde hayalet kente dönüştü

Kapanmanın ikinci gününde cadde ve sokakların boş kalmasıyla Mardin hayalet kente dönüştü.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine Kısmi Kapanma Genelgesi gönderildi. Genelgede, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirildiği belirtildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

23 Nisan sokağa çıkma yasağı geldi: 23 Nisan’da yasaktan kimler muaf?

23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı İçişleri Bakanlığı genelgesi ilan edildi. 2021'in ilk milli bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı geçtiğimiz sene de yasak nedeniyle kutlanmamıştı. Sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle birlikte cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek. Resmi tatil takvimi içerisinde yer alan 23 Nisan'da daha önce genelge ile belirtilen ‘Sokağa Çıkma Yasağında Muaf Yerler ve Kişiler Listesi' tekrar geçerli olacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kısmi Kapanma Açıklandı mı? Kısmi Kapanma Ne Demek? İçişleri Bakanlığı'ndan "Kısmi kapanma" genelgesi! Kısmi kapanma yasakları

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Covıd-19 tedbirleri kapsamında "Kısmi Kapanma" konulu genelge gönderdi. Genelgede, 13 Nisan 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar hatırlatıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son dakika! İçişleri Bakanlığından hafta sonu kısıtlamasıyla ilgili hatırlatma

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kontrollü normalleşme döneminde illerin risk durumlarına göre hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının devam edildiği belirtildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'de sokağa çıkma kısıtlamasında sessizlik hakim

Mardin, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla bir hafta sonu daha sessizliğe büründü.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kısıtlamalara uymayan 27 bin 839 kişiye işlem

İçişleri Bakanlığı, 18-25 Ocak'taki sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan 27 bin 839 kişi hakkında adli/idari işlem yapıldığını açıkladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sokağa çıkma kısıtlamalarında vakalara daha hızı ulaşıyorlar

Mardin’de, korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında 112 acil servis ekiplerinin vakalara ulaşım hızı yükseldi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin sokağa çıkma kısıtlamasında sessizliğe büründü

Türkiye genelinde Cuma akşamı saat 21.00'da başlayan sokağa çıkma kısıtlaması sonrası Mardin'de cadde ve sokaklar boş kaldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kısıtlamada muaf tutulanların listesi değişti

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine sokağa çıkma kısıtlamalarında istisna kapsamına alınacak kişilerle ilgili ek genelge gönderdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığından 'Hafta Sonu' açıklaması

Bu haftasonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? ​haftasonu kısıtlaması devam ediyor mu? sokağa çıkma kısıtlamasında kimler muaf? İçişleri Bakanlığı, hafta sonu kısıtlamasına ilişkin yeni bir hatırlatmada bulundu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor

Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor mu? bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması varmı? sokağa çıkma yasağı devam ediyor mu? sokağa çıkma kısıtlamasında kimler muaf? Hafta sonu için uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00'de başlayacak. Kısıtlama, 11 Ocak Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yılbaşı Kısıtlamasında Mardin'de Sessizlik Hakim Oldu

Korona virüs tedbirleri kapsamında yılbaşında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Mardin’de cadde ve sokaklar boş kalırken, güvenlik güçleri denetimlerini yaptı. Perşembe günü başlayan kısıtlamada Mardin'de sessiz geçti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tarihi mekânlarda sokağa çıkma kısıtlaması sessizliği

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) ile mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasında Mardin’de sokak, cadde ve tarihi mekânlar boş kaldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda bu akşam saat 21.00'de başlayacak kısıtlama, 4 Ocak Pazartesi sabah 05.00'te sona erecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Cuma Namazı Kılınacak Mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yılbaşında 4 günlük kısıtlama getirilirken, kısıtlamanın devam edeceği 1 Ocak Cuma günü camilerde Cuma namazı kılınıp kılınmayacağı ise merak konusu olmuştu. İl Hıfzısıhha Kurullarının namazın pandemi kurallarına uygun şekilde kılınması için çalışma yapacağı öğrenildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ