Tarih

Sabahattin Ali kimdir? Kaç yaşında, neden, nasıl öldü? Sabahattin Ali kitapları ve eserleri

Türk romancılığının ve hikayeciliğinin önemli isimlerinden yazar ve şair Sabahattin Ali'nin vefatının üzerinden 73 yıl geçti. Aralarında Kürk Mantolu Madonna ve Kuyucaklı Yusuf'un da bulundu birçok unutulmaz romanın yazarı olan Ali, anılıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tarihte bugün ne oldu? 3 Nisan'da ne oldu? 3 Nisan günü dünyada meydana gelen önemli olaylar

Tarihte bugün yaşanmış yeni doğumlar, yaşanan vefatlar ve meydana gelen önemli olayları kronolojik bir sırayla sizlerle aktarıyoruz. Peki, 3 Nisan tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? 3 Nisan ne günü? İşte, 3 Nisan'da yaşanan doğum, ölüm ve önemli olaylar!

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ukrayna'nın tarihi nedir? Tarihte Ukrayna? Ukrayna'nın kısa tarihi

Ukrayna'nın tarihi nedir? Tarihte Ukrayna? Ukrayna hangi tarihi gelişmelerle bu günkü konumuna kadar geldi? Ukrayna ve komşusu Rusya, aralarında çıkan sürtüşme nedeniyle günün haklarında en çok araştırma yapılan ülkeleri oldular. Ukrayna ile ilgili merak edilen bir başka konu ise bu ülkenin geçmişi...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'in 1. Dünya Savaşından Kalan Fotoğrafları..

Almanya’da yaşayan Martin Tolle adlı bir kullanıcı, I. Dünya Savaşı’nda Mardin’de olan dedesinin albümünde yer alan 100 yıllık üç adet fotoğrafı Facebook’ta yer alan “Bir Zamanlar Mardin” sayfasında paylaştı. İyi korunmuş fotoğraflarda Mardin Caddesi, tarihi Alaybey Konağı ve dönemin köylüleri yer alıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Vali Demirtaş, Tarihi Mardin’de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Kentin görüntüsüne uygun olmayan ve tarihi dokuların siluetini bozan yapıları yerinde inceledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ