Tarım

“Akıllı tarım sektörü 5 yılda iki kat büyüyecek”

Dünya nüfusu hızla artarken gıda tedariğine ihtiyaç da artıyor. Aynı zamanda tarımsal üretimi tetikleyecek bu döngü, tarımsal üretimde su gibi doğal kaynakların verimli kullanımı ile mümkün. Sektördeki değişimi değerlendiren Ekonomist Önder Tavukçuoğlu, “Dünya akıllı tarım pazarının değerinin önümüzdeki 5 yıl içerisinde iki kat büyümesi bekleniyor” dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Erdoğan'ın alışveriş yaptığı markete İYİ Partili vekil de gitti! Fişi görünce asgari ücrete zam istedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alışveriş yapıp "Fiyatları uygun" dediği Tarım Kredi Kooperatifi'nin İstanbul Üsküdar'daki Kısıklı şubesine bu kez İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır gitti. Dikbayır, 777 TL tutan alışverişinin ardından ilk olarak "Bize fiyatlar makul demişti ama gördük ki fiyatların makullüğü ürünlere göre değil Sayın Cumhurbaşkanının aldığı maaşa göreymiş. Ocak ayı gelmeden vatandaşımıza, emeklimize, asgari ücretlimize bir acil ara zam bekliyoruz" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin’de mercimek üreticilerinin yüzü bu yıl gülmedi

Mardin Midyat ilçesinde bu yıl mercimek üreticileri, yağışın az olması nedeni ile verimin az olduğunu ve bu nedenle zarar ettiklerini dile getirdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ