Tayanç Ayaydın kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Tayanç Ayaydın eşi kim? Oynadığı diziler

Oyuncu Tayanç Ayaydın hayatı merak ediliyor. Peki Tayanç Ayaydın kimdir? Tayanç Ayaydın kaç yaşında? Tayanç Ayaydın aslen nereli? İşte Tayanç Ayaydın hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

Tayanç Ayaydın Kimdir?

Tayanç Ayaydın, 7 Ağustos 1979 tarihinde İstanbul’da doğdu. Yüksek öğretim eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.  

Kameralar karşısına ilk defa ‘Aliye’ adlı televizyon dizisi ile geçen Tayanç Ayaydın, buradaki performansı ile dikkatleri çekmiş ve hayran kitlesi edinmeyi başarmıştır.  

En büyük çıkışını 2009 yılında yayınlanan ‘Sakarya Fırat’ adlı dizi ile yaşayan yakışıklı oyuncu, Sıla, Beyaz Şarkısı, Aşk Kırmızı, Zeytin Tepesi, Ey Aşk Neredesin, Aşk Yakar, Pazar Bir Ticaret Masalı, Kalbin Zamanı, On Bire On Kala, Gece Yürüyüşü, Tek Yürek, Yeni Hayat gibi pek çok yapımda da yer aldı.

Ben Hopkins’in imzasını taşıyan ‘Pazar-Bir Ticaret Masalı’ adlı projede başrolde yer alan başarılı oyuncu, buradaki performansı ile 2008 Locarno Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. 

Aslan burcu özelliklerini taşıyan Tayanç Ayaydın, 1.80 boyunda ve 77 kilogram ağırlığındadır. 

Tayanç Ayaydın'ın rol aldığı bazı diziler ve filmler:

2021 – Bir Zamanlar Çukurova (Nikos Sampson) (TV Dizisi)

2020 – Yeni Hayat (Timur) (TV Dizisi)

2019 – Tek Yürek (Halit) (TV Dizisi)

2016 – Emanet (Mirza) (TV Filmi)

2016 – Bana Git De (Ali) (Sinema Filmi)

2015 – Son Bir Dans (Tolga) (Sinema Filmi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle