Balkan Ninnisi dizisi hangi ilde, ilçede çekiliyor? Balkan Ninnisi dizisi seti nerede çekiliyor, hangi ülkede?

Ekranların yeni dizisi Balkan Ninnisi nerede çekiliyor merak edildi. Balkan Ninnisi nerede çekildi, hangi ülkelerde sorusu soruluyor. Yaz dönemi boyunca TRT 1’in kozlarından biri olacak. Dizi hakkında yapılan aramalar artarken dizinin çekim yerleri de merak konusu oldu. Peki, Balkan Ninnisi hangi ülkede çekiliyor? Balkan Ninnisi nerede çekiliyor? Hangi il ve ilçede çekiliyor? Balkan Ninnisi dizi çekimleri nerede yapıldı? Balkan Ninnisi dizisi çekildiği yer neresi? İşte Balkan Ninnisi’nin detayları...
  • 22.12.2022 18:22
Balkan Ninnisi dizisi hangi ilde, ilçede çekiliyor? Balkan Ninnisi dizisi seti nerede çekiliyor, hangi ülkede?

Ekranların yeni dizisi Balkan Ninnisi nerede çekiliyor merak edildi. Balkan Ninnisi nerede çekildi, hangi ülkelerde sorusu soruluyor.

Yaz dönemi boyunca TRT 1’in kozlarından biri olacak. Dizi hakkında yapılan aramalar artarken dizinin çekim yerleri de merak konusu oldu.

Peki, Balkan Ninnisi hangi ülkede çekiliyor? Balkan Ninnisi nerede çekiliyor? Hangi il ve ilçede çekiliyor? Balkan Ninnisi dizi çekimleri nerede yapıldı? Balkan Ninnisi dizisi çekildiği yer neresi?

İşte Balkan Ninnisi’nin detayları...

TRT 1'in yaz sezonunda ekrana getireceği iddialı yapımı "Balkan Ninnisi"nin ilk tanıtımı yayınlandı. Çekimlerine geçtiğimiz hafta Üsküp'te başlanan dizinin ilk tanıtımı büyük ilgi gördü.

Vardar Nehri'nin ikiye böldüğü, Taş Köprü'nün birleştirdiği, Makedonya'nın başkenti Üsküp'te geçen imkânsız bir aşk hikayesini anlatan "Balkan Ninnisi" yakında TRT 1 ekranlarına gelecek.

BALKAN NİNNİSİ HANHİ ÜLKEDE ÇEKİLİYOR?

Bir aşk hikayesini anlatacak olan Balkan Ninnisi Makedonya'nın Üsküp ilinde çekiliyor. Dizi ileriki zamanlarda nerede çekilecek merak konusu.

BALKAN NİNNİSİ NE ZAMAN BAŞLIYOR, HANGİ GÜN?

Balkan Ninnisi dizisi ilk bölümü ile 21 Haziran 2022 Salı günü TRT 1'de yayın hayatına başladı.

Yeni bölümleri ile her Salı akşamları artık ekrana Perşembe akşamları saat 20.00'da ekranlarda olacak.

BALKAN NİNNİSİ TAŞ KÖPTÜ NEREDE?

Taş köprü, Makedonya'nın başkenti Üsküp'ü ayıran Vardar Irmağı üzerinde 1451-1469 yılları arasında Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet'in himayesinde inşa edilmiştir.

Bazı kaynaklar da köprüyü Mimar Sinan'ın yaptığını iddia edilmektedir. Köprü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü veya Sultan Köprüsü olarak da bilinir. Köprüde 13 kemer ve 12 kemer bulunmaktadır.

Kemerli açıklık genişler ve kenara doğru yükselir. 220 metre uzunluğundaki taş köprü, 1555 yılındaki büyük depremde hasar görmüş ve yeniden onarılmıştır.

Dünya Savaşı sırasında köprüye patlayıcılar yerleştirildi ve savaştan sonra patlayıcılar kaldırıldı. Kumanovo Dükü Karposh'un 1689'da köprüden asıldığı tahmin edilmekte.

Yorum Yaz