tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

TAM LİSTE 2022 Camdaki Kız kadın oyuncuları isimleri ve karakterleri! Camdaki Kız dizisi kadın oyuncu listesi!

Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu'nun başrollerini paylaştığı Camdaki Kız kadın oyuncuları merak ediliyor. Peki Camdaki Kız kadın oyuncu isimleri ve karakterleri neler? İşte Camdaki Kız kadın oyuncu isimleri ve tek tek biyografileri...
 • 22.12.2022 18:23
TAM LİSTE 2022 Camdaki Kız kadın oyuncuları isimleri ve karakterleri! Camdaki Kız dizisi kadın oyuncu listesi!

Leyla Feray Kimdir?

Leyla Feray, 8 Mayıs 1993 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Lal Dedeoğlu, babası Cem Feray’dır. Yüksek öğretim eğitimini Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nde tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından reklam filmi ile seyirci karşısına çıkan Leyla Feray, 2013 yılında yayınlanan ‘Ben Onu Çok Sevdim’ adlı dizi ile kameralar karşısına geçti. Dizideki Sinem rolü ile de seyircinin beğenisini kazanmıştır.

Sonrasında Paşa Gönlüm, Üç Arkadaş, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Kardeşim Benim 2 gibi yapımlarda da yer alan güzel oyuncu, şimdilerde ise TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ adlı dizide Gevher Hatun karakterine hayat veriyor.

Boğa burcu özelliklerini taşıyan Leyla Feray, 1.73 boyunda ve 55 kilogram ağırlığındadır.

Leyla Feray’ın rol aldığı bazı diziler ve filmler:

 • 2020 - Uyanış: Büyük Selçuklu (Gevher Hatun) (TV Dizisi)
 • 2017 - Kardeşim Benim (Leyla) (Sinema Filmi)
 • 2016 - Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Ayşe Sultan) (TV Dizisi)
 • 2014 - Üç Arkadaş (Gülperi Akseki) (TV Dizisi)
 • 2014 - Paşa Gönlüm (Türkan) (TV Dizisi)
 • 2013 - Ben Onu Çok Sevdim (Sinem) (TV Dizisi)

Feri Baycu Güler Kimdir?

1 Temmuz 1978 İstanbul doğumlu olan Feri Baycu Güler, Yüksek öğretim eğitimini İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.

İlk kez 2012 yılında ‘Aşkın Halleri’ isimli televizyon dizisi ilekameralar karşısına çıkan Feri Baycu Güler, buradaki performansıyla seyircinin beğenisini kazanmıştır.

Altınsoylar, Çifte Saadet, Hayati ve Diğerleri, Bay Yanlış gibi yapımda da yer alan aldı.

Günümüzde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan 'Camdaki Kız' adlı dizide Döndü karakterine hayat veriyor.

Yengeç burcu olan Feri Baycu Güler, 1.62 boyunda ve 68 kilogram ağırlığındadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 - Camdaki Kız (Döndü) (TV Dizisi)
 • 2020 - Bay Yanlış (Nevin Yılmaz) (TV Dizisi)
 • 2017 - Hayati ve Diğerleri (TV Dizisi)
 • 2016 - Çifte Saadet (TV Dizisi)
 • 2016 - Altınsoylar (TV Dizisi)

Merve Polat Kimdir?

20 Aralık 1990 İstanbul doğumlu olan oyuncu Merve Polat,İstanbul Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans Programı Oyunculuk Bölümü mezunudur.

İl kez 2014 yılında ‘Ankara’nın Dikmeni’ adlı dizi ile kameralar karşısına geçen Merve Polat, dizideki Zeliş karakteri ile tanındı.

Sonrasında, Günebakan ve Siyah İnci dizilerinde de yer alan güzel oyuncu, şimdilerde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Camdaki Kız’ adlı dizide Billur karakterine hayat veriyor.

Yay burcu olan Merve Polat, 1.64 boyunda ve 55 kilogram ağırlığındadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 - Camdaki Kız (Billur) (TV Dizisi)
 • 2017 - Siyah inci (TV Dizisi)
 • 2015 - Günebakan (TV Dizisi)
 • 2014 - Ankara’nın Dikmeni (Zeliş) (TV Dizisi)

Nihal Menzil Kimdir?

13 Aralık 1962 Konya doğumlu olan Nihal Menzil, Kökeni Sivas Koyulhisar’a dayanmaktadır.

Babası subay olduğu için eğitim hayatı çeşitli illerde geçen Nihal Menzil, Konya Devrim ve Malatya Gazi İlkokulu’nda ilköğretim eğitimini tamamladı. Sonrasında Abdinpaşa Cumhuriyet ve İstanbul Bahçelievler ile eğitimine devam etmiş ve Bahçelievler Lisesi ile Haydarpaşa Sağlık Koleji’nde orta öğretim eğitimini tamamladı.

Lise döneminde ailesi tarafından evlendirilmiş fakat eşini trafik kazasında kaybetmiştir. Eşini kaybettikten sonra ise sekreterlik, tezgahtarlık, kitap pazarlaması, anketörlük, radyo programcılığı, haber spikerliği ve vokalistlik gibi pek çok farklı alanda çalıştı.

Kameralar karşısına 1993 yılında ‘Sıcağı Sıcağına’ isimli programla geçen Nihal Menzil, sonrasında Asmalı Konak, Bizim Aile, Çılgın Bediş, Vay Anam Vay, Haziran Gecesi, Evdeki Yabancı gibi pek çok yapımda da yer aldı.

Günümüzde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Camdaki Kız’ adlı dizide Hafize karakterine hayat veriyor.

Yay burcu olan Nihal Menzil, 1.78 boyunda ve 72 kilogram ağırlığındadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 – Camdaki Kız (Hafize) (TV Dizisi)
 • 2019 – Kadın (Gülten) (TV Dizisi)
 • 2014-2016 – O Hayat Benim (Refika) (TV Dizisi)
 • 2015 – Küçük Kıyamet (Bedriye) (TV Dizisi)
 • 2009 – 7 Kocalı Hürmüz (Naciye) (Sinema Filmi)
 • 2007 – Hicran Sokağı (Sinema Filmi)

Nur Sürer Kimdir?

21 Haziran 1954 Bursa doğumlu olan Nur Sürer, Asıl adı Şennur Sürer’dir. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Rabia’dır.Orta öğretim eğitimini Bursa Anadolu Kız Lisesi’nde tamamlamıştır.

1981 yılında Bülent Kayabaş ile dünya evine girmiş, evliliği 1982 yılında sona ermiştir. Bu beraberliğinden Ümit isminde oğlu olmuştur. İkinci evliliğini ise Yassıada Savcısı Ömer Egesel’in yeğeni Sarp Kuray’la yaşamıştır.

Oyunculuğa ilk adımını 1971 yılında ‘Sindirella’ adlı sinema filmi ile atan Nur Sürer, Ayna, Asi, Lale Devri, Bir Litre Gözyaşı, Çukur, Nasipse Olur, Gece gibi pek çok yapımda da yer aldı.

Güzel oyuncu şimdilerde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan 'Camdaki Kız' adlı dizide Feride karakterine hayat veriyor.

İkizler burcu olan Nur Sürer, 1.64 boyunda ve 67 kilogram ağırlığındadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 - Camdaki Kız (Feride İpekoğlu) (TV Dizisi)
 • 2020 – Nasipse Olur (Neriman Hancıoğlu) (Sinema Filmi)
 • 2017 – Çukur (Fadik Kurtuluş) (TV Dizisi)
 • 2014 – Gece (Anne) (Sinema Filmi)
 • 2011 – Lale Devri (TV Dizisi)
 • 2010 – Kaledeki Yalnızlık (Makbule) (Sinema Filmi)

Selma Ergeç Kimdir?

1 Kasım 1978 Almanya doğumlu olan Selma Ergeç, 5 yaşındayken ailesiyle Türkiye’ye dönmüş vebir süre Mersin’de yaşamaya devam etmiş.

İlköğretim eğitimine Mersin’de başlayan Selma Ergeç, sonrasında ailesiyle Ankara’ya taşınmış ve ilköğretim eğitimine başkentte devam etmiştir.

Son sınıfa geldiğinde Almanya’ya tekrar dönüş yaptıkları için Grundschule Gottmadingen’den mezun oldu.

Ortaokul eğitimini Gymnasium Ochtrup’ta tamamlayan Ergeç, 1993 ve 1995 yılları arasında Gymnasium Georgianum Vreden’de okumuştur.

1994 yılında öğrenci değişimi programı ile Fransa’nın Lille kentine giden Selma Ergeç, 1995 ve 1996 yıllarında da İngiltere’nin Oxford kentindeki Headington Girls School'da yatılı okumuştur.

Müzikle yakından ilgilendiği için 1993’ten 1998 yılına kadar Euregio Orchester, Musikschulorchester ve Streichergrupp orkestralarında keman çalmış ve ayrıca Drama, İngiliz Edebiyatı, güzel sanatlar gibi alanlarda ders aldı.

Yüksek öğretim eğitimine Tıp ile devam etmek istemiş ve eğitimi için Almanya’ya dönme kararı almıştır.

1998 yılında Münster Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmış, 3 yıl okuduktan sonra da Türkiye’ye dönmüştür.

Çapa Acil Dahiliye ve Adana’da staj yaptıktan sonra eğitimine ara vermiş ve oyunculuğa yöneldi.

Profesyonel anlamda ilk olarak 1997 yılında ‘Böyle Mi Olacaktı’ adlı televizyon dizisi ile geçen güzel oyuncu, 2001 yılında ‘Yarım Elma’ dizisindeki Ayça karakteri ile tanınmaya başlamıştır.

2000 yılında Uğurkan Erez Ajans’ta mankenlik ve fotomodellik yapan Selma Ergeç, şarkıcı Emre Altuğ’un ‘Gidecek Yerim Mi Var?’ şarkısının video klibinde oynamıştır. Oyuncunun ayrıca Best Model Of Turkey derecesi de bulunuyor.

Bir dönem tıp okumaya devam etme kararı alan oyuncu, 2002 yılında Fernuniversitaet Hagen'de psikoloji ve felsefe üzerine eğitim alarak kendisini geliştirmiştir.

2003 yılında oyunculuk alanında kendisini daha da uzmanlaştırmak isteyen Selma Ergeç, Aliye Uznunatağan’dan des almış ve aynı dönemde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde misafir öğrenci olmuştur.

Ardından yurt dışına drama eğitimi almaya giden başarılı oyuncu, 2004 yılında Soul Star Underground Newyork ve 360 İstanbul çalışan kıyafetleri tasarımlarında, stilist olarak çalışmıştır.

2015 yılında Can Öz ile dünya evine giren oyuncunun, bu beraberliğinden Yasmin adında kızı olmuştur.

2012 yılında ‘Muhteşem Yüzyıl’ adlı dizide Hatice Sultan karakteriyle önemli bir çıkış yakalayan oyuncu, Kırımlı, Gönül İşleri, Asi, Vatanım Sensin, Atiye gibi pek çok yapımda da yer aldı.

Şimdilerde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan 'Camdaki Kız' adlı dizide Selen karakterine hayat veriyor.

Akrep burcu olan Selma Ergenç, 1.78 boyunda ve 57 kilogram ağırlığındadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 - Camdaki Kız (Selen Koroğlu) (TV Dizisi)
 • 2020 – Mesti Aşk (Sinema Filmi)
 • 2020 – Atiye (Umut) (İnternet Dizisi)
 • 2018 – Yaşamayanlar (Karmen) (İnternet Dizisi)
 • 2017 – Vatanım Sensin (Halide Edip Adıvar) (TV Dizisi)
 • 2014 – Kırımlı (Maria Koseckhi) (Sinema Filmi)

Tamer Levent Kimdir?

13 Ekim 1950 İzmir doğumlu olan Tamer Levent, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Okulundan başarıyla mezun olduktan sonra ilk olarak Devlet Tiyatroları’nda sahne almaya başlamış, sonrasında deneyim edinerek yönetmen koltuğuna oturdu.

Devlet Tiyatroları’nda genel müdürlüğün yanı sıra genel müdür yardımcılığı görevini de üstlenen Levent, çok sayıda oyunun da yönetiminde görev almıştır.

Usta oyuncu, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, New York Üniversitesi Tiyatro Bölümü, Berlin Yüksek Sanat Okulu Tiyatro Bölümü, İngiltere Yorkshire Bretton Hall College ve Warwick Üniversitesi’nde de ‘Yaratıcı Oyunculuk’ üzerine eğitmenlik yapmıştır.

Günümüzde hala Devlet Tiyatroları’nda rejisör kadrosunda yer alan Tamer Levent, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı ve Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği’nin de kuruculuğunu üstlenmiş ve ilk Genel Başkanlığı görevinde yer alıyor.

1984 yılında Sanat Kurumu Deneme Sahnesi’nde drama çalışmalarını başlatan başarılı oyuncu, dünyanın pek çok yerinde drama atölyeleri yönetmesi ile de bilinmektedir.

Vazgeç Gönlüm, Gülpare, Aşk Yeniden, İstanbullu Gelin, Fatih, Maria ile Mustafa gibi pek çok yapımda da yer alan başarılı oyuncu, günümüzde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan 'Camdaki Kız' adlı dizide Rıfat karakterine hayat veriyor.

Terazi burcu olan Tamer Levent, 1.78 boyunda ve 78 kilogram ağırlığındadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 - Camdaki Kız (Rıfat Koroğlu) (TV Dizisi)
 • 2020 - Maria ile Mustafa (Kudret) (TV Dizisi)
 • 2020 - Kendi Yolumda (Şükrü) (Sinema Filmi)
 • 2019 - Çiçero (Sir Hughe Knatchbull-Hugessen) (Sinema Filmi)
 • 2018 - İstanbullu Gelin (Garip) (TV Dizisi)
 • 2018 - Yol Arkadaşım 2 (Şükran) (Sinema Filmi)

Yüsra Geyik Kimdir?

21 Haziran 1990 Samsun doğumlu olan Yüsra Geyik, İlköğretim 1’inci sınıfı Samsun’da okumuş ve sonrasında ailesiyle İstanbul’a yerleşmişlerdir.

Yüksek öğretim eğitimini Sanat Tasarımı Fakültesi’nde tamamlamıştır.Tiyatro ile ilgilenmeye 4’üncü sınıfta başlayan Geyik, oyunculuk kursu alarak tiyatroya başlamıştır.

Küçük yaşına rağmen kendi kaleme alıp yönetmiş olduğu ‘Horozum’ adlı oyun ile sahneye ilk kez çıkan güzel oyuncu, kariyerine de bundan sonraki süreçte oyunculuk yaparak devam etmeye karar vermiştir. Almış olduğu karar üzerine kendisini geliştirmek istemiş ve Bakırköy Sanatçılar Derneği tiyatro çalışmalarında yer almıştır.

BASAD’taki tiyatro çalışmalarına okul hayatı sebebiyle ara vermek zorunda kalmış ve liseye geçtiği yıl yaz tatilinde ailesi ve kuzeninin de önerileri ile Tümay Özokur Ajans’a kayıt olmuştur. Burada da dikkatleri çeken başarılı oyuncu, kısa film teklifi alarak ‘Kin ve Gül’ adlı projede Ali Sürmeli ile oynamıştır.

Kısa sürede tanınmaya başlayan genç oyuncu, Anlatsam Roman Olur, Hayat Bilgisi, Yabancı Damat, Nehir gibi yapımlarda da yer almıştır.

2005 yılında Yumurcak Tv’de 'Afacanlar Kampı' adlı programın sunuculuk görevini üstlenen güzel oyuncu, 2006 yılından bu yana Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Arka Sokaklar’ adlı televizyon dizisinde Zeliha karakterine hayat yer verdi.

Günümüzde İse TRT1 ekranlarında yayınlanan 'Camdaki Kız' dizisinde Meliha karakterine hayat vermektedir.

İkizler burcu olan Yüsra Geyik, 1.65 metre uzunlukta ve 47 kilogram ağırlıktadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2006 – 2015 – Arka Sokaklar (Zeliha Çoban) (TV Dizisi)
 • 2005 – Yumurcak TV (Sunucu) (TV Dizisi)
 • 2005 – Afacanlar Kampı (Sunucu) (TV Dizisi)
 • 2004 – Yabancı Damat (Melis) (TV Dizisi)
 • 2003 – Hayat Bilgisi (Ceyda) (TV Dizisi)

Hande Ataizi Kimdir?

2 Eylül 1973 Bursa doğumlu ola Hande Ataizi, Babasının adı Mehmet Ali, annesinin adı Nermin Çelen’dir. Mimar bir babaya, profesör öğretim üyesi bir anneye sahiptir.

Henüz 3 yaşında anne ve babası ayrıldığı için üvey babası Hadi Çelen ile yaşamıştır. Üvey babasından bir de Sinan isminde kardeşi var.

İlköğretim ve orta öğretim eğitimini Bursa’da tamamlayan Hande Ataizi, yüksek öğretim eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından ‘Kenter Tiyatrosu’nda sahne almaya başlayan oyuncu, bu dönemde Yeşilçam ile tanışmıştır.

İlk kez 1993 yılında ‘Yaz Evi’ adlı dizi ile kameralar karşısına geçen Hande Ataizi, dizide Gülçiçek rolünü canlandırdı.

İlk beyaz perde deneyimini 1996 yılında ‘Mum Kokulu Kadınlar’ isimli sinema filmi ile yaşayan güzel oyuncu, filmde Belkıs karakterini canlandırmıştır. Buradaki performansı ile ‘Altın Portakal’ ödülüne layık görüldü.

2004 yılında Fethi Pekin ile dünya evine giren oyuncunun evliliği 2005 yılında sona ermiştir. 2012 yılında Benjamin Harvey ile ikinci kez nikah masasına oturan Ataizi’nin bu beraberliği ise 2018 yılında sonlanmıştır. Bu evliliğinden de Aslan Leon adında bir oğlu vardır.

Oyunculuk yanı sıra sunuculuk yapan Hande Ataizi, En Sevdiğim 3 Şarkı, Bunu Yayında Söyle, Dest-i İzdivaçgibi programlar ile de seyirci karşısına çıktı.

Kahpe Bizans, Çılgın Dersane, Sev Kardeşim, Melekler Adası gibi yapımlarda da yer alan oyuncu, en önemli çıkışını ise 1998 yılında ‘Ruhsar’ adlı dizi ile yaşadı.

Günümüzde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Camdaki Kız’ adlı dizide Cana karakterine hayat veriyor.

Başak burcu olan Hande Ataizi, 1.69 boyunda ve 53 kilogram ağırlığındadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 – Camdaki Kız (Cana Yılmaz) (TV Dizisi)
 • 2015 – Hayat Mucizelere Gebe (Süheyla) (TV Dizisi)
 • 2013 – Altındağlı (TV Dizisi)
 • 2007 – Çılgın Dersane (Coğrafya Öğretmeni Yıldız) (Sinema Filmi)
 • 2000 – Melekler Evi (Arzuhan Öztürk) (Sinema Filmi)
 • 1999 – Kahpe Bizans (Mağdure Bacı) (Sinema Filmi)

Editör: Meliha Güneş

Yorum Yaz