matesis

Artuklu Belediyesinden turizm tanıtım atağı

Artuklu Belediyesi tarihi kentin en işlek noktalarına tanıtıcı turizm haritaları yerleştirerek şehri ziyarete gelen turistlere rehberlik yapıyor.
  • 21.11.2023 12:01
Artuklu Belediyesinden turizm tanıtım atağı

Cumhuriyet Meydanına yerleştirilen turizm tanıtım haritası hem tarihi dokuya uygun yapıldı hem de Artuklu’ya gelen bir turistin ziyaret etmesi gereken tarihi ve turistik mekanları işaret ediyor.
Mardin’in turizm rotasını da oluşturan haritaya konumları belirtilen yerler hakkında İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde tanıtıcı bilgiler yer alıyor.

Image description
Uzun ve detaylı bir çalışmanın sonucunda oluşturulan bu haritada ilçedeki tarihi mekanlar, müzeler, medrese ve manastırlar, tarihi cami ve kiliseler, konaklar gibi tarihi ve doğal güzellikler ile turistik mekanlar yer alıyor.


Artuklu turizm haritasında, ilçenin kadim tarihini başlatan medeniyetlere de vurgu yapılarak bu mekânların konum ve rotalarına yer veriliyor.


Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede ilçenin doğru tanıtılması ve gelen ziyaretçileri doğru yönlendirmek için bu haritanın hazırlandığını söyledi.
Artuklu'nun turizm anlamında çok önemli potansiyele sahip olduğunu dikkat çeken Başkan Tatlıdede, kenti turizm alanında daha da geliştirmek istediklerini belirtti.


ARTUKLU’YU DÜNYAYA TANITMA HEDEFİNDEYİZ
Tatlıdede Artuklu Master Turizm Planı kapsamında çalışmaların devam ettiğini belirterek “Bu çalışmayla beraber, başlangıç olarak ilçemizdeki tarihi, kültürel değerleri beraberce incelemiş olacağız. Bizler ülkemiz ve yurt dışında Artuklu’muzu tanıtma anlamında bir gayret içerisindeyiz. Gerçekten bu kadar potansiyelimiz, değerlerimiz var ama yurtdışında da ilçemizi tanıtmalıyız. Biz de bu çalışmalarla beraber, ilçemizi ülkemize ve dünyaya daha fazla nasıl tanıtabiliriz, onun gayreti içerisinde olacağız."dedi.

Image description

 

Harita sayesinde turistler, ziyaret etmek istedikleri mekana gitmek için herhangi bir adres sormalarına gerek bırakmadan gidecekleri alan rahatlıkla ulaşmalarını sağlama imkanı sunuyor.

 

Editör: Nezir Güneş

Yorum Yaz