Mardinli Turizmciler Travel Turkey Turizm Fuarına Katılacak

Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle bu yıl İzmir'de düzenlenecek 16. Travel Turkey Turizm Fuarı'nda özel stant açacak.
  • 16.11.2022 16:17
Mardinli Turizmciler Travel Turkey Turizm Fuarına Katılacak

İzmir'de düzenlenecek 16. Travel Turkey Turizm Fuarı'na Mardin'i tanıtmak için Mardin Turizm ve Otelciler Derneği düzeneldiği toplantıda özel bir stantla katılıma kararı aldı.

8-10 Aralık 2022 tarihlerinde 16'ıncısı Mardin'de düzenlenecek olan Travel Turkey Turizm Fuarı'na katılımı sağlamak amacıyla Mardin Turizm ve Otelciler Derneği bir toplantı düzenledi.

Dernek Başkanı Özgür Güngör başkanlığında Mezopotamia Otel'de düzenlenen toplantıya Mardin ve ilçelerinde görev yapan turizm ve otel sahipleri katıldı. 

Memleketin tanıtımını çok önemsediklerini, Travel Turkey ve Emitt gibi uluslararası fuarlar ile Mardin turizmine katkı sağlayacaklarını dikkat çeken Güngör, fuarda Mardin'i bir bütün halinde tanıtacaklarını söyledi.

Güngör, "Mardin'imizin 10 ilçesi de birbirinden özel ve güzel. Biz de bu birlik çatısı altında kentimizi tanıtarak hem yerli hem de yabancı turistlerin şehrimize olan ilgisini arttıracak ve tatil rotalarını Mardin'e çevireceğiz. Tüm dünya ülkelerinden misafirlerimizi Mardin'de ağırlamaya hazırız. Bekliyoruz. Bizler de bunun için Mardin Turızım ve Otelciler Derneği olarak İzmir'de düzenlenecek olan Travel Turkey turizm fuarına katılmayı kararlaştırdık. Amacımız Mardin'imizi uluslararası fuarlarda tanıtımı yapmak. Mardin'deki konaklarımız, acentalarımız ve turizm işletmeleri ve resturantlarımızın tanıtımını yapmak için bir dizi etkinlik yapacağız. Turizm sezonuna eksiksiz ve planlı bir şekilde gelecek olan misafırlerimizi en kaliteli hizmeti sunmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Mardin'in dünyada eşine az rastlanan bir açık hava müzesi. Tarihi taş konaklarıyla, dizi ve filmlere ev sahipliği yapmış doğal yapısıyla, külrütüyle, tarihi, çeşitliliği ile ülkemizin farklı bir kenti. Bizler de bu değerin bilincinde ve sorumluluğumuzun farkındayız. Bizlerde ilimizi tüm değerleriyle sektörün tüm temsilcileriyle buluşturmak için Travel Turkey 2022’de yerimizi alıyoruz. Travel Turkey, ülke tanıtımına, turizm sektörünün gelişmesine ve ivme kazanmasına fayda sağlıyor. Bizler de bu anlayışla katılma kararı aldık."dedi.

Travel Turkey, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri. Etkinlik her yıl binlerce sektör profesyonelleri ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen binlerce turisti ağırlıyor.

Travel Turkey Turizm Fuarı yıllardır, Türkiye’de pek çok yeni tatil ve turizm destinasyonu oluşmasına ortam hazırlayan, Türkiye’de şehirlerin hatta köylerin markalaşmasına ve yerli yabancı turistle buluşmasına ev sahipliği yapan turizm sektörünün dünyaya açılan en önemli kapısı. Fuar, tüm katılımcılara, profesyonel yerli ve uluslararası ziyaretçilere yeni iş ve işbirliği olanakları sunabilen bir platform.

Travel Turkey her yıl ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz ve kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turist merkezleri, tur operatörleri ve acenteler katılıyor.

MARTOD, Fuar süresince Mardin ve ilçelerinin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerleri ile turizm potansiyeli, görsel ve basılı tanıtım materyalleri ile en güzel şekilde sergilenip tanıtılacak.

Editör: Nezir Güneş

Yorum Yaz