Turizm Fuarında En İyi stant Ödülü Mardin'e verildi

İzmir'de gerçekleştirilen Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında alanında uzman ekibin yer aldığı Fuar Jürisi tarafından yapılan değerlendirmede, MARTOD tarafından açılan Mardin'in standına, 'En Güzel Tanıtım Standı' ödülü verildi.
  • 10.12.2022 23:21
Turizm Fuarında En İyi stant Ödülü Mardin'e verildi

Mezopotamya’nın tarihi şehri Mardin, mimari güzellikleri, kültürel mirasları ve eşsiz lezzetlerini dünyaya tanıtmak için 7-10 Aralık tarihleri arasında İzmir Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda MARTOD tarafından açılan stantla tanıtıldı.

Fuara Artuklu Belediyesi Başkanı Mehmet Tatlıdede, Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Güngör, turizm paydaşları ve iş insanları katılım sağladı.

Yöresel lezzetlerimizden otel tanıtımlarına, Derik zeytininden ımlebbese, Dargeçit Boncuklu Tarla'dan Mardin taşına, ayrıca Mardin ezgilerine kadar birçok güzelliklerimizin yer aldığı stand birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Mardin MARTOD stantı, yerli ve yabancı tüm ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Fuar hakkında ve yapılan tanıtım çalışmaları hakkında bilgi veren MARTOD Başkanı Özgür Güngör, “Taşın dile geldiği dillerin ve dinlerin yüzyıllardır bir arada yaşadığı şehrimizin ulusal ve uluslararası arenada tanıtımına katkı sağlayacak Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Mardin standına gösterilen büyük ilgiden ziyadesiyle memnunuz. Mardin'in tanıtımı ve turizmin gözbebeği olması hususunda gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.”dedi.

Fuar sonunda en başarılı stant çalışması kategorisinde belirleyici Jürinin farklı alanlardaki puanlama sistemine göre; ‘En iyi organize edilen, en fazla ziyaretçi çeken, görsellik açısından en fazla ilgi çeken ve folklorik zenginlikleri en iyi teşhir eden stant çalışması’ alanında Mardin olarak ödül almanın heyecanını yaşadıklarını belirten Güngör, stantlarını ödülü layık gören fuar yönetimi ve tertip komitesine, Mardinli vatandaşlar adına teşekkür etti.

Mardin'e hizmet etmeyi kendilerine bir görev adettkilerini anlatan Güngör, "Stant kompleksimiz aracılığıyla fuar etkinliği boyunca Mardin'imizi davetlilerin hizmetine sunduk. Bir anlamda da görücüye çıkardık. Burada Mardin’imizin zengin tarihi ve kültürünü, turizmini, örf, adet ve geleneklerini, folklorik değer ve zenginliklerini İzmir'e taşıdık. Emeği geçen kamu ya da özel, emeği geçen bütün kurum ve kuruluşlarımıza yaptıkları emekler ve gösterdikleri çabalardan ötürü teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

 

 

Yorum Yaz