Ukrayna

Kimlikle girilen ülkeler hangileri? 2021 Pasaportsuz gidebileceğiniz ülkeler

Yurt dışı tatillerine çıkmak isteyenlerin en çok zaman alan işlemleri, pasaport ve vize işlemleridir. Bu işlemlerle uğraşmadan tatil yapmak isteyenlerin ise pasaport ve vize almadan, yalnızca kimlikle giriş yapabilecekleri ülkeler bulunmaktadır. Tatilciler tarafından en çok aranan "pasaportsuz gidilebilecek ülkeler" cümlesi merak konusu oldu. İşte Türklerin pasaportsuz, kimlikle gidebilecekleri ülkeler hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde..

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Avrupa ile karşılıklı seyahatin önü açıldı

Avrupa Birliği, Türkiye'nin aşı sertifikasının tanınmasına karar verdi. Uygulama bugünden itibariyle geçerli olacak. Böylece karşılıklı seyahatin önü açılacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Olimpiyat Komitesi'nden Ukraynalı sporculara skandal gaf | 2020 Tokyo Olimpiyatları

Tokyo Olimpiyatları yetkilileri, madalya töreninde iki Ukraynalı sporcunun Rusya Olimpiyat Komitesi'ni (ROC) temsil ettiğini söyledikten sonra özür diledi. Yanlış anons iki ülke arasındaki gerilimin ortasında geldi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

6 ülkeden Türkiye'ye yangınla mücadelede hava desteği

Türkiye, 28 Temmuz'dan bu yana orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Türkiye'nin bu mücadelesine Azerbaycan, İran, Rusya, Hırvatistan, İspanya ve Ukrayna'dan toplamda 18 hava aracı ile destek geldi. Bunlardan 16'sı ücretsiz katkı sağlıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ukrayna'dan orman yangınlarla mücadelede 2 uçak desteği

Ukrayna, orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Türkiye'ye 2 uçak ile özel destek ekibi gönderdi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, "Ukrayna halkı, zor zamanda dost Türkiye halkıyla birlikte duracak" sözleriyle Türkiye'ye desteğini yinelemişti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdışından gelirken PCR testi kaç gün içinde yapılmalı?

Yeni kurallar belirlendi. Seyahat edecek olanları ilgilendiren kararlar açılandı. Türkiye yapılacak dış hat uçuş seferlerinde yolculardan seyahat tarihlerinden 14 gün önce aşı olunduğuna dair belge veya varıştan önceki 72 saat içinde yapılmış negatif PCR negatif sonucu ibraz etme zorunluluğu getirildi. Bu arada alınan karar doğrultusunda Brezilya ve Güney Afrika'ya olan uçuş yasakları sona ererken, bu ülkelerden gelen yolcular valiliklerce belirlenen yerlerde 14 gün karantinada tutulacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ukrayna - Rusya geriliminde yeni gelişme! Gerilim tırmanıyor! Savaşın ayak sesleri! Rusya, ABD'ye resti çekti: Asker gönderirseniz, ekstra adımlar atarız!

Ukrayna - Rusya sınırında başlayan askeri kriz tırmanıyor. Ukrayna ile Rusya arasında Kırım'ın 2014 yılındaki ilhakı ve Moskova'nın Donbas bölgesindeki ayrılıkçı isyancılara destek vermesi nedeniyle siyasi kriz yaşanıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ukrayna'nın tarihi nedir? Tarihte Ukrayna? Ukrayna'nın kısa tarihi

Ukrayna'nın tarihi nedir? Tarihte Ukrayna? Ukrayna hangi tarihi gelişmelerle bu günkü konumuna kadar geldi? Ukrayna ve komşusu Rusya, aralarında çıkan sürtüşme nedeniyle günün haklarında en çok araştırma yapılan ülkeleri oldular. Ukrayna ile ilgili merak edilen bir başka konu ise bu ülkenin geçmişi...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ukrayna nerede, ne zaman kuruldu, hangi kıtaya bağlı? Ukrayna nüfusu kaç, başkenti neresi?

Ukrayna ve komşusu Rusya, aralarında çıkan çıkmaz nedeniyle günün haklarında en çok araştırma yapılan ülkeleri oldular. Ukrayna ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Peki Ukrayna nerede, hangi kıtaya bağlı ve başkenti neresi? İki dost nasıl düşman oldu?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ukrayna'da kriz: Rusya sınıra yoğun asker sevkiyatı yapıyor. Rusya ne yapmak istiyor? Savaş kapıda mı?

Rusya Ukrayna sınırında ne oluyor? Savaş çıkaracak hareketlilik ne anlama geliyor? Ukrayna’da Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki Donbas bölgesinde 1 Nisan itibariyle sona eren ateşkesin uzatılmayacağını açıklayan Rusya, Ukrayna sınırına yoğun asker sevkiyatı yapıyor. Dünya gelişmeleri endişeyle takip ederken, ABD’den Ukrayna’ya destek açıklaması geldi. Ukrayna'nın doğusundaki Donbas bölgesinde beş gün önce Rusya yanlısı ayrılıkçıların ateşi sonucu 4 Ukrayna askeri hayatını kaybetmişti. Bü yüzden Rus yanlısı ayrılıkçıların ateşkesi ihlal ettiği bildirilmişti. Peki Rusya ile Ukrayna arasında savaş yeniden kapıda mı? İşte tüm yaşananlar...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ