tatlidede

Altındağ, Ömerli Şehir Konforuna Kavuşuyor

Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, son dönemlerde yapılan çalışmalarla birlikte Ömerli'nin bir şehir konforuna göz kırptığını, göç veren kadim kültürün merkezi olan Ömerli'yi cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ettiklerini söyledi.
Altındağ, Ömerli Şehir Konforuna Kavuşuyor

Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, çeşitli sıkıntılar nedeniyle uzun süreden beri devam eden şehrin altyapı çalışmalarını tamamlanma aşamasına geldiğini, ilçede dikkat çeken değişimin izlerini şehre kazandırılacak istihdama dayalı işletmelerle geçmişte göç veren ilçe olmaktan çıkarıp, kendisine fazlasıyla yetebilen bir ilçe haline getirmeye çalışacaklarını söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle son dönemde ilçeye adeta çağ atlatacak bir altyapı ve üst yapı çalışmasının gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Altındağ, Ömerlili olup, Ömerli'nin dışında yaşayan hemşehrilerimizi ilçemizde istihdama dayalı yatırımlarda bulunmak üzere özellile davette bulunduklarını söyledi.

Ömerli'nin kadim bir medeniyetin, kadim bir kültürün şehri olduğunu ifade eden Altındağ, "Ömerli aslında Ömerli'den de çok daha büyük çok daha kapsamlı bir şehir. Şehir diyorum çünkü gerek nüfus gerekse de iş hacmi ve ticari kapsayıcılık anlamında yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda güçlü ekonomik gücü bulunan iş insanımız ticari yaşamını sürdürüyor. Biz bu hemşerilerimizi artık ilçemize yatırım yapmaya, yeni istihdam kapıları oluşturmaya davet ediyoruz.. Gelin bu hepbirlikte bu ilçeyi hak ettiği yere elbirliğiyle taşıyalım." dedi.

ÖMERLİ BELEDİYESİ OLARAK ŞEHRİ MODERNLEŞTİRİYORUZ"

Ömerli Belediyesi olarak bu dönem yapılan hizmetlerin ilçenin önümüzdeki 50 yıla ışık tutacak, altyapı sorunu yaşamayacak bir şehir huviyeti kazandırdığını kaydeden Başkan Altındağ, "Bu şehirde yaşayanlar olarak, şehrin hak ettiği hizmeti ertelememek için gelir gelmez kangrenleşen altyapı sorununu çözmek için kolları sıvadık. Elektrik hatlarımızı yer altına aldık, alıyoruz. Su şebekelemizi yeniledik. atık su hatlarımızda ciddi bir çalışma yürüttük. Bu çalışmalarla birlikte üstyapı çalışmalarında Belediyemizin kadim kültürüne yakışacak, tarihi görünümlü modern bir hizmet binası inşa ettik. Parklarımızı yeniledik. Çocuk oyun alanlarımızın sayısını arttırdık. Midyat caddemizi sıcak asfaltla ilçemize yakışır bir görünüme kavuşturduk. Kaldırımlarımızın görünümünü yeniletip, modern bir görünüme kavuşturduk. Bu saydıklarımız sadece birkaç ana başlık. Bunlarla birlikte kırsal mahallelerimizin ihtiyaçlarını ötelemedik. Vatandaşlarımızn ihtiyaç duyduğu sosyal belediyeciliğin güzel örneklerini en güzel şekilde uyguladık. Ömerli kabuğunu kırıyor. Şehir konforunda bir ilçe haline geliyor. Şimdi artık istihdama yönelik yeni işletmeler için iş insanlarımızı şehirlerine yatırım yapmaya istihdam kapıları oluşturmaya davet ediyoruz. 

Bir 6 kişi görseli olabilir

Editör: Kadir Üründü

Yorum Yaz