Derik'te geniş katılımlı uçurtma şenliği düzenlendi

Mardin'in Derik ilçesinde Gençlik Haftası etkinlikleri dolayısıyla doğa yürüyüşü ve uçurtma şenliği düzenlendi.
  • 20.05.2023 14:33
Derik'te geniş katılımlı uçurtma şenliği düzenlendi

Derik Belediyesi gençlik haftası kapsamında Uçurtma festivali düzenledi. Festival çerçevesinde 2.000 adet uçurtma dağıtıldı. Dağıtılan uçurtmalar katılımcılar tarafından uçuruldu.

Derik Belediyesi tarafından etkinlik alanında kurulan uçurtma atölyesi ile festivale katılan çocuklar farklı deneyimler yaşadı. Ayrıca  Dünya Uçurtma Şampiyonu Zahit Mungan tarafından hazırlanan dev uçurtmalar, şenlik alanında büyük ilgi gördü.

Derik Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Evren Çakır da uçurtma etkinliğine katılarak çocukların sevincine ortak oldu.

Programda ayrıca çocuklar arasında halat çekme yarışması, çuval yarışı, ip atlama yarışması, yumurta taşıma yarışmasının bulunduğu etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

 

Etkinlikler ile ilgili konuşan Derik Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Evren Çakır, "Muhteşem bir görüntü, çocuklarımız ve aileleri çok mutlu. Onların mutlu olduğunu görmek bizi de çok mutlu ediyor. Uçurtma şenliğinin birincisini gerçekleştiriyoruz. Bizim gençliğimizde yaşadığımız ne varsa onları burada bizden sonraki nesillere aktarabilmek adına arkadaşlarımız organizasyonu hazırladılar. Gördüğünüz gibi çocuklar çok mutlu, veliler çok mutlu. Bizim gibi yetişkinler çocukluğuna yolculuk yapıyorlar. Çocuklar ise o dönemin mutluluklarına ortak oluyorlar. İnşallah bu festivali önümüzdeki seneler de devam ettirerek çocuklarımızın ve velilerimizin hizmetine sunacağız. Özlenen bir tablo var burada. Derik, hak ettiği güzelliğe kavuşması için gece gündüz ilçemizin tamamında çalışıyoruz'' dedi.

 

Yorum Yaz