Güneş ve Ekmekçi Ailelerinin Mutlu Günü

Ömer ve Sedakat evlilik yolunda ilk adımı atarak nişanlandı.
  • 27.04.2023 01:15
Güneş ve Ekmekçi Ailelerinin Mutlu Günü

Mardin'in tanınmış ailelerinden Güneş Ailesine mensup Faruk Güneş'in bilgisayar mühendisi oğlu Ömer Faruk Güneş, Nevşehir'in tanınmış ailelerinden işadamı Mehmet Ekmekçi'nin yüksek bilgisayar mühendisi kızı Sedakat Ekmekçi ile evlilik yolunda ilk adımı atarak nişanlandılar.

Adana'da düzenlenen nişan töreninde genç çifti, bu mutlu günlerinde Almanya, Mardin, Adana, İstanbul, Mersin ve Nevşehir'den gelen akraba, dost ve arkadaşları yalnız bırakmadı.

Aile arasında düzenlenen sade bir törenle nişanlanan gençlerin nişan yüzüklerini gelinin amcası Osman Ekmekçi ve damadın dayısı Ramazan Okut taktı. 

Evlilik yolunda attıkları ilk adımı nişan töreni ile ilan eden Ömer ve Sedakat kendilerini bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan sevenlerine ayrı ayrı teşekkür ederek, "Nice mutlu, birbirimize böyle sevgiyle baktığımız yıllarımız olsun. Bu özel günümüzde yanımızda olan ailemize ve sevdiklerimize teşekkür ederiz."dediler.

Damadın ebeveynleri Hülya ve Faruk Güneş Nişan törenine ev sahipliği yapan Ekmekçi ailesine teşekkür ederek, Nevşehirli bir aileden kız almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. Biricik oğullarının evliliğe giden yolda ilk adımı atmasının mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Faruk Güneş,  “Oğlumuz sevdiği ile bu gün evlilik yolunda ilk adımı attı. Bir kızımız daha oldu. Nişanları hayırlara vesile olsun, Allah tamamına erdirsin inşallah” diyerek konuklara ve Ekmekçi ailesine teşekkür ettiler.  

Mardin'den gelen misafirlerini karşılayarak onlarla tek tek ilgilenen gelinin ebeveynleri Hacer ve Mehmet Ekmekçi de gençlere mutluluklar dileyerek, “Her anne babanın en büyük arzusudur evlatlarının mutluluğunu görmek. Bugün kızımın nişan törenini gerçekleştirdik.  İnşallah çok mutlu olurlar, Allah tamamına erdirsin diyoruz. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

Gece geç saatlere kadar devam eden nişan töreninde genç kızın MTA'dan emekli dedesi Mustafa Ekmekçi ile Mardin'den gelen damadın dedesi Mahmut Güneş arasında bir dönem görev yaptığı Mazıdağı Fosfat Tesisleri ile bölgedeki madenler üzerine uzun süre sohbet etme imkanı buldular.

Mardin Life ailesi olarak bizler de, birbirine çok yakışan genç çiftimizi tebrik ediyor, Allah tamamına erdirsin diyoruz.

 

Yorumlar

Image
47
27.04.2023 / 08:14

bu konunun Mardin gündemi ile ne alakası var.

Yorum Yaz