matesis
dedas

İstanbullu Gazeteciler Mardin Life'ın başarısını ödüllendirdi

Mardin'de görev yapan meslektaşlarıyla bir araya gelmek, mesleki sorunları tartışıp, dayanışma ve işbirliğini arttırmak üzere 5 günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştiren İstanbullu gazeteciler, Mardin Life Yayın Gurubu'nu ziyaret ederek yayıncılıktaki başarı hikayesini ödüllendirdi.
  • 15.05.2024 09:29
İstanbullu Gazeteciler Mardin Life'ın başarısını ödüllendirdi

Mardin'de faaliyet gösteren kentin yerel ve ulusal medya mensuplarıyla, mesleki sorun ve çözüm yollarını irdelemek üzere Mardin'de Çalıştay gerçekleştiren İstanbul Basın Platformu Başkanı Mehmet Remzi Tanış ile beraberindeki gazeteciler Mardin Life Yayın Grubu'nu ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Mardin Life Yayın Grubu haber merkezini İstanbul Basın Platformuna üye gazetecilerle birlikte ziyaret eden Başkan Remzi Tanış ile gazeteci meslektaşlarını karşılayan Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı & Mardin Life Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü, meslektaşlarına Mardin'deki mesleki koşulların avantaj ve dezavantajlarını anlattı, Mardin Life Yayın politikası ve yaşanan mesleki tecrübenin getirdiği başar hikayesini çeşitli örneklerle anlattı.

Mardin Life Yayın Grubu'nun Mardin'de basın ve medya ayağında birçok başarılı faaliyete imza attıklarını kaydeden Üründü, Mesleki alanda markalaşmanın ilk adımının basılı olarak yayınlanan ve Mardin Life Dergisi ile başladığını, Mardin'in ilk internethaber sitesiyle ikinci adımı, basılı günlük gazeteyle üçüncü adımı, 5 dilde yayınlanan Mêrdin Gazetesi ve Mardin Life Web TV'de ekleyerek mesleki faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi.

"MARDİN LİFE'IN ÖRNEK BİR BAŞARI HİKAYESİ VAR"

Mardin Life Haber Sitesi'nin kuruluşunun 20. yıllını yaşadığına vurgu yapan Üründü, "Bundan 20 yıl önce kıymetli meslektaşım ve halen de kader arkadaşım ve ortağım olan Gazeteci Nezir Güneş ile birlikte Mardin Life Haber sitesini kurduk. Haber sitemiz Mardin'in en kapsamlı ilk haber sitesi olma özelliğini, interaktif haber güncelleme ve anlık bilgilendirmeleriyle kısa süre içerisinde yolu Mardin ile kesişen, Mardin'den yolu geçen ve şehrin dışında yaşayıp, memleketleriyle ilgili gelişmeleri takip eden Mardinlilerin ilk baktığı kaynak haline geldi. Bunun avnatajlar da oldu, tabi getirdiği dezavantajları da görmezden gelemeyiz. Sitemiz kısa sürede adeta fenomen haline geldi. Tabiki bu bizim daha fazla tanınmamızı da beraberinde getirdi. 30 yıla aşkın süredir birçok ulusal gazete ve televizyonla çalışıyor olmamıza karşın şahsi ismimizden çok, bütün emeğimizi yoğunlaştırarak büyüttüğümüz Mardin Life'ın ismini zikretmeden halen bizi tanımayanların olduğunu biliyoruz ve bundan da gurur duyuyoruz. Nezir Güneş bey ile birlikte üç arkadaş olarak çıktığımız yolda; bugün patronu olmayan bir yayın kuruluşu olarak, 15 gazeteciye istihdam imkanı tanıyan mesleki bir işletme haline geldik. Mardin Life'ın yüzlerce gönüllüsü ve fahri muhabirini de bu vesileyle bugüne kadar verdikleri desteği anmadan geçersem haksızlık olur. " 

EN BÜYÜK ÖDÜL ALDIĞIMIZ DUALARDIR! 

Türkiye'de çok az sayıda gazeteciye nasip olacak, mesleki başarı ödülüne sahip olduklarını kaydeden Gazeteci Üründü, "Bugün burada Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul'da mesleği ifa eden gazeteci arkadaşlarımızla buluşuyoruz. En kalabalık şehrin gazetecilerine; Türkiye'nin en çok takip edilen haber sitesinin Mardin Life olduğunu ifade etmekten gurur duyuyorum. Google verileri ve analitik ölçümleriyle üç yıl önce Türkiye'nin en çok takip edilen yerel haber sitesi ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldık. 6 Yıl önce de ben deniz - şahsım; ülkemizin son başbakanı Binali Yıldırım beyin elinden Türkiye'nin yereldeki en iyi köşe yazarı ödülünü almış olduk. Ödül almak marifete iltifattır, onurdur, gururdur, bu gururu sayısız defa yaşadık. Bizim mesleki ahlakımız aslında aldığımız ödüllerden daha çok vesile olduğumuz güzel ve hayırlı işlerden aldığımız duaları çokça önemsiyor olmamızdır. Bundan sonrası için de asıl referansımız aldığımız dualar, gökkubbede hoş bir sâda ile anılmak, kadim şehrimiz için hem sosyal hem de mesleki alanda güzel işlerde bulunmak olacak. Bizim için yaşayabileceğimiz en büyük gurur bu olacaktır. Mardin Life'ın başarı hikayesini merak edip, bizleri ziyaret ederek hikayemizi dinlemeye değer bularak onurlandıran kıymetli başkanım Remzi Tanış beyin şahsında siz değerli meslektaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

MARDİN LİFE MARDİN'E DEĞER KATIYOR!

İstanbul Basın Platformu Başkanı Mehmet Remzi Tanış, Mardin Life Yayın Grubuna bundan sonraki yayıncılık hayatındaki başarısını arttırarak sürdüreceğinden hiçbir şüphe duymadılarını, Mardin Life'a hayat veren, onu ayakta tutan gerek şahsi duruşları gerekse de mesleki ahlak ve terbiyeleriyle örnek birer gazeteci olan Kadir Üründü ve Nezir Güneş'e Mardin'deki yayıncılık hayatına kattıkları değerden dolayı teşekkür ettiklerini söyledi.

Image descriptionImage descriptionImage description

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
15.05.2024 / 11:58

Tebrik ediyorum.Başarılarınızın devamını diliyorum.

Image
Ziyaretçi
15.05.2024 / 11:36

Mardin life, bütün emekdaşlarınla daha çok güzel yerlere gelecek, daha çok Mardin'i yükselteceksin. Tebrikler.

Yorum Yaz