Provokatif paylaşım yapan 2 kişi gözaltına alındı

7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremle sarsıldı. Ankara, Malatya, Gaziantep, Adana, Hatay başta olmak üzere Mardin'de de hissedilen depremlerin ardından sosyal medya üzerinden provakatif amaçlı paylaşımda bulunanlarla ilgili harekete geçildi.
  • 06.02.2023 23:42
Provokatif paylaşım yapan 2 kişi gözaltına alındı

Afyonkarahisar'da sosyal medya üzerinden kendisini deprem afetinin yaşandığı bölgede göstererek göçük altında olduğunu iddia eden şahıs ve Samsun'da depremle ilgili provokatif paylaşım yapan bir kişi gözaltına alındı.

PROVAKATİF PAYLAŞIM YAPAN ŞAHIS AFYONKARAHİSAR'DA GÖZALTINA ALINDI

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Kahramanmaraş ve çevresindeki illerde yıkıma neden olan depremle alakalı Twiter'da @brahimz93715765 rumuzlu bir şahsın göçük altında olduğunu belirterek dezenformasyon içerikli paylaşımlar yaptığını tespit etti. Yapılan incelemede şahsın İbrahim Ö. (23) isimli şahıs olduğu belirlendi. Şüpheli şahıs ardından Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile polis ekipleri tarafından öğle saatlerinde gözaltına alındı. Şahsın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.


1 KİŞİ DE SAMSUN'DA GÖZALTINA ALINDI

Samsun'da provokatif paylaşım yapan bir kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, deprem sonrası sosyal medya üzerinde provakatif amaçlı paylaşımda bulunan O.Y. isimli şahsı gözaltına aldı.

Yorum Yaz