tatlidede

Şahin: Her canlının canı bizim için önemlidir!

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Midyatlı öğrencileri belediyeye ait Geçici Hayvan Barınma Merkezinde ağırladı.
Şahin: Her canlının canı bizim için önemlidir!

Belediyecilik hizmetlerinde; proje odaklı yatırım hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik hizmetleriyle de Mardin'de fark oluşturmayı başaran Midyat Belediyesi, Midyat'ta kazandırdığı geçici hayvan barınağında öğrencileri ağırlayıp, öğrencilere hayvan sevgisi aşılamaya çalıştı.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle Midyatlı öğrencileri, ilçe dışında kurulan hayvan barınağı ve tedavi merkezinde ağırlayan Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Sevimli dostları görmeye gelen öğrencileri sıcak bir şekilde karşılayarak merkezde sevimli dostlara sunulan hizmetleri anlattı, çocukların yönetltiği soruları cevapladı.

MİDYAT BELEDİYESİ İÇİN  BÜTÜN CANLILARIN CANI ÖNEMLİDİR!

Midyat Belediyesi'ne ait hayvan barınma merkezinde hayvanlara 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verildiğini anlatan Başkan Şahin, "Bizler, tüm canlıların yaşam şartlarını daha fazla iyileştirmek, her canlının yaşam konforunu daha yukarıya taşımakla mükellefiz. Peygamber Efendimizin (S.A.V)  'Derdini anlatmaktan aciz olan hayvanlara karşı Allah’tan korkunuz' buyruğundan hareketle eşrefi mahluk olan önce insan ve tabi can taşıyan sevimli dostlarımıza yönelik sorumluluklarımız olduğunun bilincindeyiz.  Midyat Belediyesi olarak sokak hayvanları ve doğadaki canlıların beslenme ve tedavi ihtiyaçlarını gidermeyi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Midyat'ta yaptığımız çalışmalarda insanlarımızı düşündüğümüz kadar, hayvanlarımız için de projelerimizi hayata geçirdik. Yeni çalışmalarımızdan biri olan sahipsiz kedi ve köpekleri özel, bungalov evlerinden oluşan geçici barınma merkezimizde ağırlıyoruz. Yaşam, beslenme ve tedavi başta olmak üzere sevimli dostlarımızın bütün ihtiyaçları burada karşılanıyor. Hoşgörü diyarı olan tarihi Midyat'tımızda tüm canlıların bizim için değerli olduğunu bu hizmetimizle bir kez daha göstermiş oluyoruz. Böylelikle hizmetlerimizle hem doğaya hem de insanımıza katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

Hayvan barınma merkezinde öğrencileri gezdirip, sevimli dostları öğrencilerle birlikte seven Başkan Şahin, Yaralı ve hasta hayvanlara barınakta verilen veteriner hizmetlerini öğrencilerle birlikte dikkatle dinledi.

Bir 6 kişi, ağaç ve şunu diyen bir yazı 'BELEDİYES GEÇİCİ HAYVAN BAKIM EVİ 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun Yaşamak hepimizin gğu kadar onların da kkiFotoğraf açıklaması yok.

Editör: Kadir Üründü

Yorum Yaz