Yeni Dünya - Anna Carey Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Yeni Dünya kimin eseri? Yeni Dünya kitabının yazarı kimdir? Yeni Dünya konusu ve anafikri nedir? Yeni Dünya kitabı ne anlatıyor? Yeni Dünya PDF indirme linki var mı? Yeni Dünya kitabının yazarı Anna Carey kimdir? İşte Yeni Dünya kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Anna Carey

Çevirmen: Onur Kınacı Birler

Editör: Pervin Salman

Orijinal Adı: Eve

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786053433514

Sayfa Sayısı: 312

Yeni Dünya Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Hiçbir yer güvenli değildi... 

Meslek öğrenmek yoktu, şehir yoktu, geniş yataklı ve manzaralı daireler yoktu. Restoranlarda beyaz masa örtülerinin üzerinde parlak gümüş takımlarla yenen yemekler yoktu. Sadece o oda, lazımlıklardan gelen pis kokular ve çatlayana kadar gerilen deriler vardı.

Her şey kocaman bir yalandan ibaretken kime güvenebilirsiniz? 

Ölümcül bir virüs yeryüzü nüfusunun çoğunu yok ettikten on altı yıl sonra, dünya oldukça tehlikeli bir yer haline gelmiştir. On sekiz yaşındaki Eve ise, okulunun güvenli duvarlarının ardına hiç çıkmamıştır. Okulda onunla birlikte iki yüz yetim kıza, Yeni Amerika'nın öğretmenleri ve sanatçıları olacakları vadedilmiştir. Ama mezuniyetten bir gece önce Eve okulunun esas amacını ve onu bekleyen korkunç kaderi öğrenir.

Yuva olarak bildiği tek yeri terk ederek uzun, tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkar. Bu zorlu yolculukta güvende olacağı bir yer aramaktadır. Bu sırada vahşi bir hayat süren, asi isyancı Caleb'la yolları kesişir. Eve tüm hayatı boyunca erkeklerden ayrı tutulmuş ve onlardan korkmayı öğrenmiştir ancak Caleb zamanla onun güvenini ve kalbini kazanmaya başlar. Askerler peşlerine düştüğündeyse Eve'in gerçek aşkı ve hayatı arasında bir tercih yapması gerekecektir…

"Şüphe, romantizm ve fantastik ögeler, distopik bir kurguyla birleşerek okuyucuyu romana bağlıyor." 

-Booklist-

Yeni Dünya Alıntıları - Sözleri

 • Ölüm, kaçınılmaz ölüm. Her zaman her yerde karşımıza çıkabilirdi.
 • Belki de neler olduğunu bilmeyi gerçekten istemiyordum, Ya da bilmemeyi tercih ediyordum. Belki de bilmeye katlanamazdım. Düşüş, masumiyetten bilgiye düşmekti. -Damızlık Kızın Öyküsü, Margaret Atwood
 • "Bazı erkekler kadınları sadece eşya olarak görüyordu."
 • Basit bir teşekkürün yeterli olmayacağını biliyordum. Elini tutup sıktım. Söyleyebileceğim hiç bir kelime yeterli değildi.

Yeni Dünya İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Yeni Dünya, Bir Eve Romanı: Kitabı beğendim, 2 gün içinde bitti. Bir salgınla dğnyadaki insanların %98'i ölüyor. Kızlar ve erkekler ayrı ayrı yerlerde kalıyorlar. Eğer okumadıysanız bundan sonrası kitapla ilgili bilgiler veriyor :) kahramanımız Eve adında bir kız okulu birincisi. Bir şekilde ona anlatılanların yalan olduğunu anlıyor ve kaçıyor. Kitapta kız okulunda sevilmeyen bir karakter var:Arden. Arden'in hep Eve'e bir yamuk yapacağını bekledim ama aksi oldu. Karakterin beni şaşırtmasına sevindim. Eve'in yaptığı hata ile küçük Lark'ın ölmesi beni en çok hüzünlendiren kısım oldu. Marjoriw ve Otis'in de ölmesi çok acıklıydı. Telsizi neden ortalıkta bıraktılar ki... Eve yabancı alıyorsan telsiz gibi önemli bir şeyi yanından ayırmamalısın değil mi... Kızları kendi kızları yerine koydukları için böyle bir hata yaptıklarını düşünüyorum. Evet, serinin ilk kitabı bitti. Şimdi hemen ikinciye geçiyorum. Sürükleuici. Yazarın anlatımı hoş. Tavsiye ederim. (Elif DOĞANAY)

Olsa da olur olmasa da: Damızlık kızın öyküsüne atıfta bulunulmuş son derece ergen işi bir kitap. Kısaca özetleyecek olursam-Bir kız var hatta durun durun bir okul dolusu kız var bu kızımız kıyamet dünyası sonrası bir dünya parodoksunda yaşıyor.Bu kız çok güzel kıral ondan çocuğu olsun istiyor ama o başkasını istiyor.Ayyyy pardon dur ya yine karıştı .Başta onuda istemiyor sonrası şey işte...Dalga geçilecek bir kitap WP kitapalarını seviyorsanız buyrun okuyun sevmiyorsanız uzak durun. (Ayşegül Atsız)

Akıcı bir kitaptı. Sizi yormayacak, derin düşüncelere sevketmeyecek basit, yalın bir anlatımı vardı. Dünya'yı bir virüs salgını etkiliyor. Salgınlar artık bize uzak bir durum değil alışığız ancak bu salgın şu anki salgından daha kötüsü nüfus büyük bir kısmı ölüyor. Elektirik, telefon yok. Kaos, yağmalar, zorbalar var. Kalan insanlar yeni bir dünya düzeni oluşturuyor. Tabi bu düzene uymayan, düzenin zorbalıklarından kaçmaya çalışan insanların yaşam mücadelesini anlatıyor kitap. Bu tarz kitapları sevenlere tavsiye ederim. Hızlıca okuyup bitirebileceğiniz bir kitap. Dün başladım bugün bitirdim. Şimdi 2. kitaba başlayacağım. Bu arada kitap 3 seriden oluşuyor. (Victra)

Yeni Dünya PDF indirme linki var mı?

Anna Carey - Yeni Dünya kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Yeni Dünya PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Anna Carey Kimdir?

Anna Carey Kitapları - Eserleri

 • Yeni Dünya
 • Kaçış
 • Kum Şehri
 • Başkaldırı
 • Sobe

Anna Carey Alıntıları - Sözleri

 • “Sevdiğin biri için her şeyi yaparsın,” dedi sonunda. “Ve ne zaman artık kendinden verebileceğin bir şeyin kalmadığını düşünsen yine yaparsın. Yapmaya devam edersin. Çünkü yapmamak seni öldürür.” (Başkaldırı)
 • Yıldızlara bakınca biraz yatıştım. Bilmem nedendir, ben ve benim gibiler bu yıldızları, kendilerine yakın sayarlar. Onların şu sıra kendi ışıklarını yakanlardan daha çok bize yakın olduğunu sanarlar. (Kaçış)
 • "Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldı­yor. Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor. O yüzden solmadan önce onlara gereken değeri vermelisin.” (Kum Şehri)
 • Her insanın her an elde edebileceği mutluluğa, yaşamak mutluluğuna kavuşmuştum. (Kaçış)
 • "Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldıyor. Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor. O yüzden solmalarından önce onlara gereken değeri vermelisin." (Kum Şehri)
 • Ölüm, kaçınılmaz ölüm. Her zaman her yerde karşımıza çıkabilirdi. (Yeni Dünya)
 • "Bazı erkekler kadınları sadece eşya olarak görüyordu." (Yeni Dünya)
 • "Parmaklarımı, ellerimi, yanaklarımı ve alnımı öperek vedalaştı benimle. Bir an orada öylece kalakaldım. Dünyanın geri kalanı çok uzakta görünüyordu." (Kum Şehri)
 • Basit bir teşekkürün yeterli olmayacağını biliyordum. Elini tutup sıktım. Söyleyebileceğim hiç bir kelime yeterli değildi. (Yeni Dünya)
 • "Anılar, onlara izin verdiğin takdirde seni mahveder.” (Kum Şehri)
 • Belki de neler olduğunu bilmeyi gerçekten istemiyordum, Ya da bilmemeyi tercih ediyordum. Belki de bilmeye katlanamazdım. Düşüş, masumiyetten bilgiye düşmekti. -Damızlık Kızın Öyküsü, Margaret Atwood (Yeni Dünya)
 • Tek engel, dünyanın şu kötü durumuydu ve yazık ki, tam da gençliğime rastlamıştı. (Kaçış)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle