Asi Peygamberler - Çağrı Dörter Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Asi Peygamberler kimin eseri? Asi Peygamberler kitabının yazarı kimdir? Asi Peygamberler konusu ve anafikri nedir? Asi Peygamberler kitabı ne anlatıyor? Asi Peygamberler PDF indirme linki var mı? Asi Peygamberler kitabının yazarı Çağrı Dörter kimdir? İşte Asi Peygamberler kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Çağrı Dörter

Editör: Özlem Küskü

Tasarımcı: Devrim Yalkut

Yayın Evi: Destek Yayınları

İSBN: 9786053117254

Sayfa Sayısı: 248

Asi Peygamberler Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Ne dinler ne de peygamberler anlatıldığı gibidir...

Peygamberler tarihi, sırlarla ve üzeri örtülmüş hakikatlerle doludur...

Peygamberlerin yürüdüğü yollar, her devirde insanlardan saklanmıştır...

Bu kitap, tarih boyunca sır olarak saklanan ve sadece dışa kapalı öğretilerin içinde insanlığa aktarılan dinlerin ve peygamberlerin gerçeğini, Hakikat’in aslında ne olduğunu açık ve yalın bir dille anlatmak amacıyla yazıldı.

• “Asi Peygamberler” kimlerdi ve onların gerçek öğretilerine insanların ulaşmaları neden engellendi?

• Âdem ve Havva kavramlarıyla anlatılmak istenen gerçekler nelerdi?

• İbrahim’in Hint kutsal metinlerindeki yeri neydi?

• Nuh’un Gemisi aslında neyi anlatıyordu? Hayvanlar, fırtına, sel, deniz ve kara neyi sembolize ediyordu? Ve neden masalmış gibi doğrudan anlatıldılar?

• Musa ve Firavun’un gerçeği neydi? Hâlâ yaşıyorlar mı? Yaşıyorlarsa nerede ve ne durumdalar? Hangi kıyafetler altındalar?

Asi Peygamberler kitabı “İnsanın hakikati nedir? Ben kimim? Nereden geldim, nereye gidiyorum? Bu âlem neden ortaya çıktı?” sorularının cevabını bulma yolculuğudur.

“Asi Peygamberler Öğretisi”ni anlayan insan, dünyaya bir daha asla eskisi gibi bakamaz. Aldatılamaz, sömürülemez ve kandırılamaz. Çünkü peygamberlerin gerçek mesajlarını almış ve onların yolunu anlamış olur.

Gerçek özgürlükse ancak bundan sonra gelir...

Asi Peygamberler Alıntıları - Sözleri

 • Bırak, bir gün yıkılacak olanlara tutunmayı. Bırak o zanları ki, hakikat tutsun ellerinden...
 • Beden ruhun mezarıdır...
 • İnsanın hakiki mabedi şeklen taptığı değil, içinde taşıdığıdır...
 • ... her kültürde geçerli olan tek ahlaksızlık vardır ki, o da kendi aklakını ötekine dayatma ahlaksızlığıdır...
 • Sorgulamayanlar, yalanları din edinmeye mahkumken; sorgulayanların ilk kurtulacağı şey 'yalanlar' olur.
 • İş başkalarını veya başka görüşleri eleştirmeye gelince bülbül kesilirler. Ama konu kendi zanları, inançları, anlayışları olduğunda; tek bir adım dahi atacak cesareti bulamazlar.
 • "İnsanın kendini fethetmesi zaferlerin en büyüğüdür... " (Platon)
 • Beden ruhun mezarıdır.
 • Her insan, kendi Rabbi'yle 'bulunduğu hal üzerinden' bağ kurar.

Asi Peygamberler İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Deməli belə,: Mif və din. Möhtəşəm ikili. Bütün insanları doğrulara necə inandırmaq olar? Əslində olanlar və Peyğəmbərlərin vəzifəsi və fərqi nədir? Bütün bu sualların cavabı kitabda mövcuddur. 1 aydan çoxdur ki, dinlə bağlı öyrədici və fərqli tərzə bir kitab axtarırdım. Tam yerinə düşdü. (Havabel Uzunova)

Kitabın adına ön yargıyla yaklaşan düşünceleri bir nebze olsun yıkmaya geldim.. Fakat okuduklarımı nasıl özetleyeceğimi bilemiyorum. Din ve Peygamberler ile ilgili bildiğimiz birçok konuyu öyle bir anlatmış ki yazarımız, neredeyse tefekkürde nirvanaya ulaşıyordum. Hakikat.. Gerçekleri öğrenmek istiyorsanız, bugüne kadar gerçek bildiklerinizi kenara koymanız gerekiyor. İnanmak, öğrenmek, bilmek ve kendini dönüştürmek için yönelmiş ‘samimi’ bir kalp sorgulamaktan çekinmez. Ama bu yol yalnız yürünmez, diyor kitapta ve ekliyor. “Aşk ateşi bacayı sarmadan, bu yollar kolay kolay yürünmez.” (s.32) Âdem, ilk insan, ilk peygamber.. Allah’ın yasakladığı ağaçtan yiyerek Allah’a ilk ‘asi’ gelen.. Nuh Tufanı, Nuh’un gemisi, Nuh Peygamber, Nuh’un halkının direnci.. Hz. İbrahim’in rüyası, kurban meselesi.. Hz.Musa, Harun, Firavun... Kur’anda misaller olarak anlatılmış hikayelere ledün bakışı.. Tüm bu anlatılanlardan “gerçekte” öğrenmemiz gerekenler, ağacın yalnızca ağaç olmadığı, Nuh’un gemisinin yalnızca gemi olmadığı, Firavun’un neyi simgelediği, Musa’nın Rabbi... Üniversite okumak için başka bir şehre giden öğrencinin orada karşılaştığı biriyle iki yıl süren konuşmaları üzerinden hakikati anlatıyor. Anlatılanlara daha önce hiç bu açıdan bakmamıştım. Yepyeni pencereler açıldı. Bazı yerleri sindirmek, kabul etmek kolay değil evet.. Bu yol’un kolay olduğunu kim söyledi ki? Peygamberlerimiz biz insanlara örnek değil mi? Aylardır kitapta çizdiklerimi deftere not alma isteğimi bu kitap sayesinde başlattım. Hafızama iyice yerleşsin istedim bu bakış. Yol’daki kabım genişledikçe tekrar okumak isterim bu kitabı. Bugünki benle yarınki beni aynı konularda ikna edebilecek mi? Ben tekamül yolculuğumun neresinde olacağım? Nasıl bir aşk’ın içinde?.. Nefs mertebelerinin hangisinde? Ben bende olacak mıyım? Cesareti olmayanların sonuna kadar okuyabileceği bir kitap değil. Eğer beşer kalıbından sıyrılıp, ‘insan’ ol’manın hakkını verip, sorgulayanlardan olmaya gönüllüyseniz bu kitabı okuyun. Sonra beraber konuşalım, tartışalım. Ben bendeki İlahi’yi anlatayım siz sizdeki.. Korkmayalım.. Cennet de cehennem de bizim İlahi’yle mesafemiz kadar... “Sorgulama ve tefekkür, yolcuyu ‘anlayışın derinleştirilmesi’ ve nihayetinde ‘arınma’ya götürür.” (s.74) “Kendilerini sürüye ait hissetmeyenler ve içine doğdukları sistemin ötesine geçmek isteyenlere Hakikat(yol) kendini mutlaka aşikâr kılacaktır.” (s.81) “Kemalat zaman ister. Bu yolda ‘bilmek, yapabilmektir.’ Neyi yaşamına hakkıyla geçirebilmişsen, ancak onu biliyorsun kabul edilir.” (s.150) (Şeyda)

Okuduklarımı sindirmek için biraz zamana ihtiyacım olacağı kesin. Birçok sosyal merkezde olduğunu düşündüğüm tasavvuf yazarlarının okuduğum kitaplarindan sonra bu kitap çok farklı bir bakış açısına sahip. Yazarın çok emeğine sağlık diyorum devamını en yakın zamanda satın alıp okuyacağım. Ancak bu kitabı tekrar okuduktan sonra. Tasavvuf ile ilgileniyorsanız mutlaka okuyun derim. (Hakan Koç)

Asi Peygamberler PDF indirme linki var mı?

Çağrı Dörter - Asi Peygamberler kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Asi Peygamberler PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Çağrı Dörter Kimdir?

Çağrı Dörter Kitapları - Eserleri

 • Asi Peygamberler
 • Bugünün Tasavvufu
 • Anka'nın Kanatları
 • Aşk ve Ejder
 • Sezginin Sonsuzluğu

Çağrı Dörter Alıntıları - Sözleri

 • "İnsanın kendini fethetmesi zaferlerin en büyüğüdür... " (Platon) (Asi Peygamberler)
 • Sorular tüketilmek içindir... Ki, hakiki cevabın doğacağı sükünete ve boşluğa yer açılsın... Ancak ne gariptir ki soru sormadan da bu istasyona varılamaz... İşte bu, doğal ve gerçek sükünet halidir... En yüksek meditasyon, budur... Gerçek anlamıyla "ibadet"; insanı bu safiyete getirecek emeklerinin toplamıdır... Gerçek anlamıyla"dua"; her an senden açığa çıkan samimi eylemlerin kendisidir... Safiyet adına, kendini sana sunulanlardan mahrum bırakmandır; "oruç"... Sağlayabildiğin saflıkta ve temizlikte durabilmektir; "abdest"... Ve, an gelir de kabul edilirsen İçeri; Sahibi'ne vereceğin emanettir; "kurban"... Bu nihai ziyarettir; "Hac"... Tüm bunlardan sonra, O'nda yok olmakdır; "Miraç"... (Anka'nın Kanatları)
 • İş başkalarını veya başka görüşleri eleştirmeye gelince bülbül kesilirler. Ama konu kendi zanları, inançları, anlayışları olduğunda; tek bir adım dahi atacak cesareti bulamazlar. (Asi Peygamberler)
 • ... her kültürde geçerli olan tek ahlaksızlık vardır ki, o da kendi aklakını ötekine dayatma ahlaksızlığıdır... (Asi Peygamberler)
 • Bir bilgi, okuyanda bir arayışa yol açıyorsa, onun varoluşunu dönüştürebilecek bir etki yaratmış ve köprü olma vazifesini gerçekleştirmiş demektir. (Bugünün Tasavvufu)
 • Artık yere inme vakit... Artık topraklanma vakti... Artık kıyafetine bürünme ve döndüğün aleme katılma vakti... (Sezginin Sonsuzluğu)
 • Üstelik henüz kendi derdine derman bulamamışken, kime, hangi konuda yardım edebileceğini düşünüyorsun? Bu genellikle, öğrenmeye ve dönüşmeye karşı direnç gösteren zihnin bir oyunudur... Bir an evvel öğretmeye başlamak ki; öğrenme çabasından kaçabilsin... (Anka'nın Kanatları)
 • Ejder, yeni bir mücadele için bıçaklarını bilerken, ‘Hepsini yoldan çıkaracağım..’ diyordu Aşk’a.. ‘Yüreklerinden tutup yıldızlara fırlatacaklarımı değil..’ diye cevaplıyordu Aşk.. (Aşk ve Ejder)
 • Gri ki, kül rengi; yananlara mahsustur... Gri ki, bahşeder zamanı geldiğinde, varolan tüm renkleri, içinden tekrar doğabilene.... (Aşk ve Ejder)
 • Ejder kızmak ne demek sana; bilakis duacınım tüccar kafan durdukça; sende ölmem yaşarım daha büyük arzula; hedef cennet-i ala bereketim açılır; ben en büyük tüccarım göstersin kitapların, kurtuluşun yönünü sis çekerim gözüne, göremezsin önünü bir yanını yaparken, bir yanını bozarım ölü diri istemem, ara yerde tutarım keserim şu kafamı; bir huyun değişirse hükümdarlığım feda; böylesi erişirse arzuları, hırsları; ümit yapar satarım anlaşmayı imzalar; sen ölürken bozarım (Aşk ve Ejder)
 • Düşünce kalabalığı, oyalanacak aktiviteler ve gürültü onun emniyet sübabları olduğundan, yaşadığı dünyayı şekillendirirken her an bu üçünün var olabileceği ortamlar yaratma zorunluluğu hisseder... Gürültülü şehirlerden gürültü dolu tatil bölgelerine gitmesi, koşuşturma dolu bir çalışma sürecinden sonra aktivite dolu tatillere çıkması, onun boş zamanlarında "sessiz kalma korkusu"na karşı aldığı önlemlerdir... Çünkü tanımadığı ve bilmediği bir yabancıyla yalnız kalmaktan korkar insanoğlu... Özellikle de; "Kendi'siyle... Bu nedenle gürültü onun en derin bağımlılığı, en yoğun zikri, en büyük afyonudur... Bulamadığı anlamı ve doldu ramadığı boşluğu unutma yoludur... Ve her şeyi; ama her şeyi bu kaçış için kullanabilir... En değerli Hakikat sözlerini dahi... (Anka'nın Kanatları)
 • Hak dini bulmanın ilk şartı, insana din adı altında öğretilen ancak dinin özü ile bağlantısı olmayan ve bu nedenle de insanı sıkıntı için de yaşamaya mahkûm eden kalıplardan, ezberlerden, tabulardan, yalan korkulardan ve zanlardan kurtulmaktır. Gerçek anlamda "putların kırılması" budur. (Bugünün Tasavvufu)
 • varamazsın O'na, aldığın sınırlarla almaz seni yanına, üstündeki kılıfla ismi, cismi, resmi, yok; sahibidir hepsinin rengi olmadığı için; anası, tüm renklerin... kavuşmak mı istersin? dökülsün boyaların gün ki renksiz kalırsın; içeri alınırdı... (Aşk ve Ejder)
 • "Söyle; hangisi, tek başına hükümdar olduğu 'beden toprakları'nda kendi savaşını bitirebilmiştir?" (Anka'nın Kanatları)
 • Hayır gelmez insana 'içinden' gelecek olanı dışında aramaktan... (Aşk ve Ejder)
 • Günlük anlayışta dilediğini yapabilmek özgürlük gibi algılanırken hakiki özgürlüğün içindeki sıkıntıyı unutmak için koşturmaktan azade özgür olduğu ıskılanır . (Bugünün Tasavvufu)
 • "Bilgilenmiş ego, adam olamamış bir kral olma potansiyelini içinde taşır. Elinde her türlü zenginlik vardır ama tek yatırım yapmadığı şey o bilgiyi ve zenginliği kaldırabilecek, sindirebilecek ve hayata geçirebilecek anlayışla irfaniyettir." (Anka'nın Kanatları)
 • Sorgulamayanlar, yalanları din edinmeye mahkumken; sorgulayanların ilk kurtulacağı şey 'yalanlar' olur. (Asi Peygamberler)
 • Aradan günler geçti... O günler boyunca ellerine,bedenine, ağaçlara baktı, yeni doğmuş bir bebeğin hayretiyle... Nefes alıp vermek nasıl bir mucizeydi! (Sezginin Sonsuzluğu)
 • "İçinde adalet,vicdan,sevgi ve şefkat uyanmamışsa,neye yarıyor ibadetin?" (Sezginin Sonsuzluğu)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle