tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Balık burcu hangi ay? Balık burcu tarihi nedir? Balık burcu özellikleri nelerdir?

Balık burcu nedir? Balık burcu tarihi nedir? Balık burcu özellikleri nelerdir? Balık burcu hangi ay? Balık burcunun olumlu olmsuz özellikleri nelerdir? Balık burcu erkeği ve kadının özellikleri...
  • 18.07.2021 15:16
Balık burcu hangi ay? Balık burcu tarihi nedir? Balık burcu özellikleri nelerdir?

Balık burcu hangi ay ve özellikleri :

Balık burcuna sahip olan kişiler 19 Şubat - 20 Mart tarihlerinin arasında doğmuş olan kişilerdir.

Olumlu yönleri: Fedakâr ve verici, evrensel birliğe inanan, ilham sahibi ve artistik, gelişmiş zevkler, sanatsal alanda etkileyici, hassas, güçlü inanç sahibi

Olumsuz özellikleri: Aşırı hassas ve zayıf karakter, iradesiz, kolayca kötümserliğe kapılabilen, ilkesiz ve kararsız, kendini kurban gören ve sürekli kendine acıyan, irrasyonel

Balık burcu kadını özellikleri:

Kendine ait bir gizemi vardır ve zevkleri gelişmiş bir Balık kadını ince, duyarlı ve sanatkar ruhludur. Çok yönlü olması onu zengin kılar. Balık kadını merhameti ve sessiz bir çekiciliğe işaret eder. Kuşkusuz aşırı merhamet kimi durumlarda ilişkilerde zayıflık ve karar alamamaya da dönüşebilir. Balık bir akıl kadını değildir ama aşırı durumlarda ayrıntıya ve eleştiriye çok fazla yönelebilir. Balık burcunun korunmaya ihtiyaç gösteren ruh hali karşısında erkekler kendilerini daha güçlü hissedebilirler.

Merkür'leri kovada ya da Venüs'leri oğlak ya da kovada olan kadınlar bu çok yumuşak balık kadını tipine girmezler ve daha köşeli ve kontrollü davranabilirler. Ancak Venüs'leri de balıkta olan balık kadınları aşkta son derece verici, hatta kendilerini kurban edebilecek ölçüde acılara açık durabilirler. Açıkçası kendilerini bir parça toparlamaları da gerekir.

İki tip kadından da söz edebiliriz. Aşırı uçlarda da olsa, bir yönüyle balık hep arayış içinde ama daha çok hayalindeki bir sevgiliye aşık ve platonik bir düzeyde, çok daha ahlakçı bir tavır içindeyken, diğer balık kadın tipi aşkta daha dağınık, fazla deneyimci ve sınırlarını çok net belirleyemeyen bir karakterde olabilir.

Balık kadını asla sert ve kaba değildir ve aslında ulaşılması oldukça zor birisidir. Genelde uyumlu ve sevecen bir tavır içindedir ancak savunma haline geçtiğinde onu yakalamak hiç de kolay olmaz zira yine size uyum gösteriyor gibi bir tavır takınarak ya da çoğu zaman alttan alarak konuyu çok daha farklı bir seviyeye taşıyabilir. Örneğin sizinle arası kötüyse, yanınızda olsa bile psikolojik açıdan orada olmayacak, kendi içine çekilmek isteyecek ya da kendini soyutlamaya başlayabilecektir.

Aşkta romantizmi, şiirselliği ve hassasiyeti tüm gücüyle ortaya koyabilecek bir kişidir. Özellikle Venüs’ü balıkta olan kadınlar yakın beraberliklerinde tıpkı romanlardaki gibi bir atmosfer içinde kalmak isteyebilirler ve kolayca incinebilirler. Ancak aşkta hayal kırıklığına uğrayan balıkların çok fazla beklemeye tahammülleri de olmayacaklardır. Balık değişken bir burç olduğu için ilişkilerinde sürekli bir çeşitlilik ve yeni renkler arama eğiliminde olabilir.

Balık burcu erkeği özellikleri:

Hayal gücü son derece geniş olan Balık erkeği hassas doğası, duygusal derinliği ve kibarlığı ile bilinir. Bu erkeği yakalamak çok kolay olmayacaktır zira kendi hayal dünyası içinde tıpkı bir balık gibi ellerinizin arasında kayıp gidebilir. Onu takip edebilmek kolay olmayacaktır.

Keyif duyduğu uygun bir partnerle birlikte kendi iç dünyasını daha rahat gösterebilir. Bununla birlikte onu keşfetmek oldukça zaman alıcı olabilir. Çünkü balık erkeği çoğu durumda tam olarak ne istediğine karar verememiş durumdaysa, bu karşı taraf için büyük çaplı bir hayal kırıklığına yol açabilir. Çok sözünün eri olduğu söylenemez ve fazlasıyla da kafa karıştırıcı olabilir.

Sessiz görünümüne karşın balık erkeği aşırılıkları gidebilecek birisidir. Eğer kendi hayatı içerisinde sağlam duygusal bir dayanak ve ideal bulabilmişse, ilişkilerinde de o oranda olgun olacaktır ancak çoğu genç balık doğal olarak bu olgunluğu gösteremeyebilir.

Kararlı bir tip değildir ama başkaları tarafından anlaşılmış olmak onun için fazlasıyla öneme sahiptir. Eğer ona güvenmezseniz sonuç daha da kötü olacaktır, eğer güvenirseniz, bu onun için daha cesaretlendirici olumlu bir başlangıç olacaktır. Balık erkeği sizin için karar almakta zorlanacaktır, eğer siz de kararsızlık çeken bir yapıda iseniz, uzun süre birlikte olma şansınız oldukça düşük olabilir.

Balık burcu anne: Oldukça hisli ve duygusal bir annedir. Gözyaşları sizin için akmaya her zaman hazırdır. Kendini sizin için feda edebilir, her türlü ihtiyacınızı karşılamak için kendinden vazgeçebilir. Bu durum suçluluk duymanıza yol açabilir. Annenizin hassaslığı ve kırılganlığı onun dış etkilere, başka kişilere ve hastalıklara karşı da zayıf kılar. Her zaman yanında ve arkasında olmanız gerekebilir.

Balık burcu baba: Kendisini ailesi ve çocukları için feda edebilir. Onların refahı ve mutluluğu için zarar görsün veya görmesin her şeyi yapmaya hazır ve nazırdır. Kurban durumuna düşebilir, hastalıklara karşı meyilli olabilir. Ailesine karşı vicdanı ve merhameti sonsuzdur.

Balık burcu çocuk: Balık burcu bir çocuğunuz varsa hassas, kırılgan, hastalıklara, alerjilere meyilli bünyesine karşı her daim tetikte olmalısınız. Hassas ve duyarlı ruhunu sanata, müziğe, resme yönlendirebilirsiniz. Sezgileri, mistik yanı oldukça güçlüdür. Geniş ve zengin bir hayalgücü vardır, oldukça fazla ve etkili rüyalar görebilir.

Anlaştığı burçlar: Başak, Akrep, Yengeç

Anlaşamadığı burçlar: Kova, Oğlak, Koç

Editör: Meliha Güneş

Yorumlar

Image
alev
03.05.2021 / 12:44

düzgün bilgi vermiyorsunuz o yüzden puan vermem gerekse 0 veririm o kadar yani

Image
balik burju
15.12.2021 / 21:00

ben çok begendim benim bir arkadaşim balik onun adinaa ben begendim çok teşekür ederim çok güzel bi bilgiler wardi

Yorum Yaz