Birleşik Krallık

Güneş fırtınası nedir? Güneş fırtınası nasıl olur? Güneş fırtınası hangi ülkede, nerede olacak?

ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi, Güneş fırtınasının bugün Dünya atmosferine çarpmasının beklendiğini duyurdu. Jeomanyetik bir Güneş fırtınasının tüm Dünya'yı etkileyebileceği açıklandı. Peki ama güneş fırtınası nedir, nasıl olur?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

En fazla askeri harcama yapan 25 ülke listelendi! Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16. sırada yer aldı

2020 yılında askeri olarak en çok harcamada bulunan 25 ülke açıklandı. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nün paylaştığı bilgilere göre, küresel olarak ordulara yapılan harcamalar 2020 yılında 1 trilyon 981 milyar doları bulurken, bu rakam küresel GSYİH'nın yüzde 2,4'ünü oluşturdu. Listede Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16'ncı sırada yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ABD'den koronavirüs nedeniyle 8 ülkeye "seyahat etmeyin" uyarısı! Aralarında Fransa ve İsrail'de var!

ABD Dışişleri Bakanlığı, koronavirüs vakalarının arttığı ve aralarında İsrail ile Fransa'nın da olduğu 8 ülkeyi "tüm seyahatlerden kaçının" tavsiyesinin verildiği "yüksek riskli ülkeler" listesine ekledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Londra'da büyük patlama ve yangın!

Londra İtfaiyesi, on itfaiye aracı ve 70 itfaiyeci ile bir iş yerinin yakınındaki metro istasyonunda çıkan yangına müdahale ediyor. Patlamaya neyin sebep olduğu henüz belirlenememişken, patlamanın terör saldırısı olmasından endişe ediliyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son dakika… Prens Philip yaşamını yitirdi. Prens Philip kimdir?

Prens Philip kimdir? Birleşik Krallık Kraliçesi Elizabeth'in eşi Prens Philip'in yaşamını yitirdiği açıklandı. Ölümüyle Birleşik Krallık'ta bayrakların yarıya indirildiği Prens Philips kimdir, nerenin prensidir, niçin öldü, hastalığı var mıydı? Kraliçe Elizabeth’in eşi Prens Philip mi daha yetkiliydi eşi mi?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ