İrfan Yücel kimdir? İrfan Yücel kitapları ve sözleri

Müftü, Yazar İrfan Yücel hayatı araştırılıyor. Peki İrfan Yücel kimdir? İrfan Yücel aslen nerelidir? İrfan Yücel ne zaman, nerede doğdu? İrfan Yücel hayatta mı? İşte İrfan Yücel hayatı...
 • 07.10.2022 19:00
İrfan Yücel kimdir? İrfan Yücel kitapları ve sözleri
Müftü, Yazar İrfan Yücel edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında İrfan Yücel hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. İrfan Yücel hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte İrfan Yücel hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi: 22 Haziran 1937

Doğum Yeri: Kastamonu, Türkiye

İrfan Yücel kimdir?

22 Haziran 1937'de Kastamonu Oğul Köyü’nde doğdu. 1948 yılında ilkokulu bitirdikten sonra köy imamı Mehmet Ali Turan'dan hıfzını ikmal etti. Hafız Mustafa Kibar'dan talim ve tecvid, dedesi Şevket Bey'den Arapça okudu. 1960 yılında İstanbul İmam-Hatip Okulu’ndan, 1964'de İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. 1965-1967 yılları arasında yedek subay olarak vatanî görevini yaptı. Daha sonra sırasıyla 1964-1965 yıllarında Kastamonu Küre ilçe müftülüğü, 1967'de Din İşleri Yüksek Kurulu Raportörlüğü, 1968 - 1970 yıllarında Kastamonu Devrekani ilçe müftülüğü, 1970-1978 yıllarında da Bolu il müftülüğü görevlerinde bulundu. Bolu müftüsü iken 1976-1978 tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığı’nca açılan İstanbul Haseki Eğitim Merkezi I. Dönem Mesleki İhtisas Kursuna katıldı. 12 Nisan 1978 tarihinde Din İşleri Yüksek Kurul üyeliğine atandı. 1 Mart 1982'den 19 Nisan 1992 tarihine kadar Kurulun Başkanlığını vekaleten yürüttü. 1992 yılında teşekkül eden Din İşleri Yüksek Kurulu’nda da kurul üyesi olarak görevini sürdürdü. 1999 yılı Nisan ayında emekli oldu.

Basılmış beş eseri bulunmaktadır.

İrfan Yücel Kitapları - Eserleri

 • Peygamberimizin Hayatı

İrfan Yücel Alıntıları - Sözleri

 • ''Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer inanmışsanız üstün gelecek sizsiniz.'' (Peygamberimizin Hayatı)
 • "Şüphesiz biz seni şahit, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik." Fetih 8. (Peygamberimizin Hayatı)
 • "Her yeni eskiyecek,her fani yok olup gidecek... (Peygamberimizin Hayatı)
 • "De ki : Hakk geldi, batıl yok olup gitti ,esasen batıl yok olmaya mahkumdur .." (Peygamberimizin Hayatı)
 • "Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.." (Peygamberimizin Hayatı)
 • ''Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.'' (el-Enbiya Sûresi, 107) (Peygamberimizin Hayatı)
 • De ki: Hakk geldi batıl yok olup gitti, esasen batıl yok olmaya mahkumdur. (Peygamberimizin Hayatı)
 • Yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Çünkü ne yeri delebilir, ne de boyca dağlara ulaşabilirsin, (onlarla büyüklük yarışı yapabilirsin). Rabbinin katında bunların hepsi, beğenilmeyen kötü şeylerdir. (Peygamberimizin Hayatı)
 • ''İyilik işlemekte önde olanlar, karşılıklarını almakta da önde olanlardır." (Vakıa Sûresi, 10) (Peygamberimizin Hayatı)

Yorum Yaz