Covid-19

BionTech kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin kimdir? Prof. Dr. Uğur Şahin kaç yaşında, nereli, kiminle evli? Uğur Şahin’in yaptığı işler neler?

Biontech firmasının sahibi Türk kökenli Almanya vatandaşı prof. Dr. Uğur Şahin, Özlem Türeci ile birlikte koronavirüs aşısını keşfetmişti. Ünlü bilim insanları yeni hedeflerinin 2023'e kadar kanser ve MS aşısı geliştirmek olduğunu duyurdular. İşte Prof. Dr. Uğur Şahin hakkında merak edilenler...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bakan Koca, tarihi rekoru gece yarısı paylaştı! Bir günde 1 milyon 416 bin 795 doz aşı yapıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece yarısı yaptığı bir paylaşım ile bir günde 1 milyon 416 bin 795 doz aşı yapıldığını duyurdu. Koca, "Elleriniz dert görmesin." diyerek sağlık çalışanlarına da teşekkür etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Binali Yıldırım'ın Oğlu Erkam Yıldırım kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Ne iş yapar?

Erkam Yıldırım, Türk iş insanı ve 27. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım'ın oğlu. Yıldırım, 2002'den bu yana deniz ticareti ve gemi taşımacılığı ile ilgilenmektedir. Sedat Peker, Erkam Yıldırım için ne dedi? Peki, Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım kimdir, nerelidir? Erkam Yıldırım kaç yaşındadır? Erkam Yıldırım’ın eşi kimdir? İşte, Erkam Yıldırım’ın biyografisi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'in acı kaybı! Ensari vefat etti.

Mardinli tanınmış harita mühendisi Yener Ensari, uzun süreden beri tedavi gördüğü Mardin Devlet Hastanesi'nde vefat etti

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

30 Mayıs koronavirüs tablosu Vaka ve vefat sayısı belli oldu

Sağlık Bakanlığı, covid-19 sayfasından vatandaşlarla pandemiye dair tüm verileri günlük olarak paylaşıyor. Özellikle nisan ayında rekor seviyelere ulaşan vaka sayıları yetkilileri yeni tedbirler almaya itmiş ve Kabine Toplantısı'nda 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma kararı alınmıştı. Kapanma etkisini kısa sürede gösterirken, vakalar kademeli olarak gerilemeye başladı. 10 binin altına kadar inen vaka sayıları son günlerde en düşük seviyelere gerilemeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde vefat ve ağır hasta sayılarında da ciddi bir düşüş gözlemlendi. Son günlerde azalan vaka sayıları ise normalleşme adımlarının atılmasını sağladı. Peki, 30 Mayıs korona tablosunda son durum nedir?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

28 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte covid-19 hasta, vaka ve vefat sayısında son durum

28 Mayıs Corona virüs vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenmeye devam ediyor. Normalleşmeye günler kala yayınlanan koronavirüs tablosunda corona virüs vaka sayısı, hasta sayısı ve vefat oranı belli oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan anlık verilere göre, hasta sayısı 656 olarak kaydedilirken, vefat 164 olarak açıklandı. Bu akşam açıklanan 28 Mayıs tablosunda ağır hasta sayısı ise bin 454 oldu. Diğer yandan aşılama oranı ile ilgili de bakanlık bilgi verdi. Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı saat 19.45 itibarıyla 28 milyon 673 bin 272'ye ulaştı. İşte, 28 Mayıs koronavirüs (covid 19) vaka sayısı, hasta sayısı ve vefat oranında son gelişmeler.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

21 MAYIS AŞI HARİTASI AÇIKLANDI! Türkiye aşı tablosu yayınlandı!

Dünya genelinde koronavirüse karşı bugüne kadar 1 milyar 280 milyondan fazla doz aşı uygulandı. Türkiye, 27 milyon 635 bin 93 doz aşı ile dünyada 8'inci sırada yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

20 Mayıs korona tablosu 2021 açıklandı! Bugün korona vaka sayısı kaç?

20 Mayıs 2021 bugünkü koronavirüs vaka sayısı ve tablosu merak ediliyor. Mart ayından beri tüm Dünyayı etkisi altına alan coronavirüsu salgını hakkında son dakika bilgileri geliyor. Vaka sayısı artışa geçmişti. Ancak tedbirler sayesinde koronavirüs vaka sayısı düşüşe geçmişti. Peki bugünkü vaka sayısı kaç oldu? Vaka, hasta, ağır hasta sayısında artış yaşandığı belirtilmişti ve yeni tedbirler alınmıştı. Türkiye ve Dünya'da koronavirüs salgını devam ediyor. Birçok insan her akşam vaka sayısını araştırıyor. Korona vaka sayısı ile ilgili son dakika açıklamaları Sağlık Bakanlığı tarafından yapılıyor. İşte 20 Mayıs vaka sayısı yani bugünkü vaka sayısı ve Türkiye'deki güncel korona virüs vaka sayıları!

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

15 Mayıs Koronavirüs tablosu! Koronavirüsten bugün kaç kişi öldü?

Sağlık Bakanlığı, corona virüsü son dakika vaka sayısı ve ölüm sayısını açıkladı. Türkiye'de güncel Koronavirüs vaka ve ölüm rakamlarını her gün açıklıyor. En son Türkiye corona virüs tablosunu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Corona virüsü son dakika vaka sayısı kaç oldu? İşte 15 Mayıs 2020 Türkiye Koronavirüs tablosu...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

13 Mayıs bugünkü koronavirüs tablosu açıklandı! Bakanlık vaka ve vefat sayısını paylaştı

Sağlık Bakanlığı koronavirüsü için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 201 bin 295 covid-19 testi yapıldı, 11 bin 534 kişinin testi pozitif çıktı, 238 kişi ise hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 2 bin 765 oldu, 55 bin 472 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 4 milyon 856 bin 763'e yükseldi. Kayıplarımız can yakarken, tam kapanmanın sonuna yaklaşılırken vaka sayısındaki düşüş bayram müjdesi gibi geldi. Ayrıca koronavirüse yakalanıp iyileşenlerin sayısı tekrar 55 bin seviyesine yükseldi. Rakamlar umut verici.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

12 Mayıs 2021 korona tablosu: Bugün korona vaka sayısı kaç oldu?

2020 yılı Mart ayında Türkiye’de ilk vakası teşhis edilen covid-19 salgınının 1 yılı aşkın süredir etkileri sürüyor. Pandemi başından bu yana vaka ve vefat sayısı verileri Sağlık Bakanlığı filyasyon ekibi tarafından günlük korona son durum tablosuyla kamuoyuna duyurulmaya devam ediyor. Yayımlanan en son korona tablosuna göre corona virüsü test sonucu pozitif olan 13 bin 029 kişinin tedavi süreci hızla başlatıldı. Öte yandan bugünkü Türkiye'de güncel koronavirüs vaka ve vefat rakamlarının yer aldığı 12 Mayıs koronavirüs tablosu merak konusu olarak 12 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı mı? sorusu üzerinden araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı son dakika Türkiye günlük corona virüs tablosu ile vaka ve vefat sayısı detayları.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

11 Mayıs corona virüsü tablosu açıklandı! İşte vaka sayısı ve diğer kritik gelişmeler

Sağlık Bakanlığı, koronavirüsü ile ilgili son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Bakanlık tarafından açıklanan tabloya göre, vakalarda bir önceki güne göre az da olsa artış görülürken, ağır hasta sayısı 2 bin 975 oldu, 22 bin 253 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 4 milyon 766 bin 124'e yükseldi. Hükümetin planını tam kapanmanın sona ereceği 17 Mayıs'ta en fazla 10 bin vaka üzerine kurduğu ifade ediliyor. Tam kapanmanın sonuçlarının bu hafta içinde net olarak ortaya çıkması beklerken, Türkiye'nin hedefe çok uzak olmadığı görülüyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

10 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka sayısı ve korona tablosunda son durum

Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Bakanlık tarafından açıklanan tabloda vaka sayılarında olumlu gelişmelerin olduğu görülürken, 213 bin 863 Kovid-19 testi yapıldı, 13 bin 604 kişinin testi pozitif çıktı, 282 kişi hayatını kaybetti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

9 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte bugünkü vaka sayısı ve kritik gelişmeler

Sağlık Bakanlığı corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 197 bin 468 Kovid-19 testi yapıldı, 15 bin 191 kişinin testi pozitif çıktı, 283 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 3 bin 81 oldu, 25 bin 694 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 4 milyon 716 bin 918'e yükseldi. Tam kapanmanın son haftasına girilirken tabloda vaka sayısı ve vefatlardaki düşüş dikkat çekti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Korona durdurulamıyor! 6 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı vaka ve vefat sayılarını açıkladı!

Korona tablosu, günlük olarak Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılmaya devam ediyor. Vaka ve vefat sayısında son durum merakla araştırılıyor. Tam kapanma süreci ile birlikte vatandaşlar kovid-19 tablosunu heyecanla bekliyor. Yeniden normalleşme sürecinde tablodaki vaka ve vefat sayısı büyük öneme sahip. İşte, 6 Mayıs bugünkü koronavirüs tablosu...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SON DAKİKA: 5 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı bugünkü vaka ve ölü sayısı belli oldu!

Korona tablosu, günlük olarak Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılmaya devam ediyor. Vaka ve vefat sayısında son durum merakla araştırılıyor. Tam kapanma süreci ile birlikte vatandaşlar kovid-19 tablosunu heyecanla bekliyor. Yeniden normalleşme sürecinde tablodaki vaka ve vefat sayısı büyük öneme sahip. İşte, 5 Mayıs bugünkü koronavirüs tablosu...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son dakika! 24-30 Nisan haftası vaka haritası güncellendi! İşte il il son durum...

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan, illere göre haftalık vaka sayılarını açıkladı. Buna göre İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Kocaeli en çok Covid-19 vakası görülen iller oldu. En az vaka görülen beş il ise, Şırnak, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Van oldu

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

23 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! Bugün Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç?

23 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı. Yurt genelinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında kutlama yapmak amacıyla kalabalıkların bir araya gelmesini önlemek için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Korona vaka sayısını yakından takip eden vatandaşlar 23 Nisan corona tablosunu araştırıyor. Ağır hasta 3 bin 475 oldu, 60 bin 176 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 3 milyon 970 bin 111e yükseldi. İşte son dakika koronavirüs tablosu ve merak edilen detaylar...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine Kısmi Kapanma Genelgesi gönderildi. Genelgede, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirildiği belirtildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Covid-19 son rakamları endişe veriyor! Türkiye'de ve dünyada son rakamlar ne? Türkiye ve dünyada son durum nedir?

Coronavirus salgını nedeniyle ulaşılan nokta, vatandaşları endişelendirmeye devam ediyor. Türkiye'de son 24 saatte 243 kişi vefat etti, 54 bin 562 yeni vaka tespit edildi. Son 24 saatte ise 2 bin 671 kişiye hastalık tanısı kondu. Dünya genelindeki rakamlar ise dur durak bilmiyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ