Demir: Muhtarlar halkın sesi vekili ve sözcüsüdür!

Halka daha iyi hizmet vermek ve halkın sorunlarını çözümüne yönelik, Mardin Yeşilli ilçesinde Muhtarlar Derneği açılışı yapıldı.

GÜNCEL

Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ezgi Kasapoğlu, Mardin Muhtarlar Federasyon Başkanı Mehmet Nas, Mardin Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Bakay, Yeşilli Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Tekin eski MHP Mardin İl Başkanı Ferhan Bozkuş ve Yeşilli mahalle muhtarları ile halkın katılımıyla dernek açılışı gerçekleşti.


Açılış töreninde bir konuşma yapan Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ilçemizde kurulan Muhtarlar Derneği Yeşilli halkına daha iyi hizmet etmek ve sorunlara çözüm bula bilmek için önemli bir adım olduğunu söyledi.


Muhtarlık, halkla devlet arasında bir köprü olduğunu ifade eden Demir,” Bu kadar ehemmiyetli bir görevi yürüten muhtarlarımıza destek olmak da belediye başkanı olarak bizlerin görevidir. Muhtarlar halkın sesi vekili ve sözcüsüdür. Vatandaşın temsilcisi olan ve kurumsal yanıyla, milletin devletle ilişkisinde elçisi ve sözcüsü, devletin de milletle buluşmasında sesi, sözü, eli, kolu olan muhtarlarımız çok önemli bir görev ifade ediyorlar. Vatandaşın sesi ve sözcüsü olarak kamu yönetimi ile ilişkilerde şüphesiz ki talepleri ileten, sıkıntıları aktaran ve çözüm arayan, bizim içinde, en önemli çalışma arkadaşlarımızsınız. Muhtarlarımızın yani sizlerin güçlenmesi, yönetim anlayışımızı, insan merkezli bir bakışla hem zenginleşmesi, hem gelişmesi, hem de ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışının hayata geçirilmesi noktasında çok önemli bir aşama kaydettiniz. 14 Mahalle muhtarı bir araya gelerek bir dernek çatısı altında toplanmanız. Halkımıza daha iyi hizmetler sunacağınıza inanıyorum. Yeşilli Muhtarlar Derneğimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle