Didem Arslan Yılmaz kimdir? Didem Arslan Yılmaz nereli? Didem Arslan Yılmaz kaç yaşında? Didem Arslan Yılmaz eşi kim?

Didem Arslan Yılmaz’ın sunumuyla ekrana gelen Asla Vazgeçme isimli programada Kürtçe konuşan kadını Canlı yayından kovmasının ardından büyük tepki alan Didem Arslan’ın hayatı merak ediliyor. Peki didem Arsalan yılmaz kimdir, nerelidir? Didem Arslan evli mi, eşi kim, çocuğu var mı? İşte Didem Arslan Yılmaz hakkında merak edilenler...

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

DİDEM ARSLAN YILMAZ KİMDİR?

Haber spikeri ve muhabir olan Didem Arslan Yılmaz 12 Ocak 1974 İstanbul doğumlu. Aslen Sivas'lı olan Didem Aslan'ın,  Babası Kasım Arslan, Annesi ise Makbule Arslan'dır. 1992 yılında Basın Yayın Yüksekokulu'ndan mezun oldu. Gazeteciliğe 1992'de Flash TV'de haber sunarak başladı. 

Didem Arslan Yılmaz daha sonra yine Haber türk'te 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye'nin Nabzı programlarını sundu.

13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye'nin Nabzı programlarını sunan Didem Arslan Yılmaz, 22 Mayıs 2016'da kanal ile yolları ayırdıktan sonra Twitter'dan yaptığı açıklamayla CNN Türk'ten ayrıldığını ve Haber türk'e geri döndüğünü söyledi.

Didem Arslan yılmaz, Kürşat Yılmaz ile evlidir. Bu evliliklerinden mina dında bir kız çocuğu vardır.

Oğlak burcu olan Didem Arslan Yılmaz, boyu 1,74 m Kilosu ise 64 kg'dır.

 

DİDEM ARSLAN YILMAZ  KARİYERİ

Didem Arslan  Kadıköy Kız Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü'nden mezun oldu.

Profesyonel meslek hayatına Kanal D Haber Merkezi ile başladı. Kanal D'de muhabirlik, ana haber spikerliği, sabah programı spikerliği yaptı. Daha sonra bir süre Show Tv, Kanal 6 ve Star televizyonlarında yine muhabir ve spiker olarak çalıştı.

2004 yılında CNN TÜRK'teydi. Haber yolculuğu CNN TÜRK'te 4 yıl boyunca devam etti. Organ nakli dizi haberler i 6 ay devam eden bir programa dönüştü. Bu sürede Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK'ün birlikte organize ettiği "Hayata Bağış" kampanyası büyük farkındalık yarattı. Organ bağışlarında artışlar gözlendi.

CNN TÜRK'ün ardından 2007-2016 yılları arasında 9 yıl boyunca Haber Türk'teydi. Haber Türk'te Türkiye'nin Nabzı adlı tartışma programını hazırlayıp sundu. Gün içerisinde de yine farklı saat dilimlerinde kuşak programlarının hem mutfağında hem de ekran önünde görev aldı.

ALDIĞI ÖDÜLLER NELERDİR?

  • 2005 yılı : Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülü. [Kaçak ambulanslar]
  • 2013 yılı : Yılın En İyi Tartışma Programı kategorisinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Ödülü. [Türkiye'nin Nabzı]
  • 2014 yılı : Medya Etik Konseyi tarafından TV Haber Etik Ödülü. [Türkiye'nin Nabzı]
  • 2015 yılı : Magazin Gazetecileri Derneği'nin 21. Altın Objektif Ödülleri, Savaş Ay Özel Ödülü. [Türkiye'nin Nabzı]

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle