Dünya Şampiyonu Derin Toparlak kimdir? Derin Toparlak nereli, kaç yaşında? Derin Toparlak hangi dalda yarıştı?

Rusya'daki CMAS Paletli Yüzme Büyükler Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak tarihi bir başarı elde eden milli yüzücü Derin Toparlak, Türkiye'ye döndü. Toparlak yaptığı açıklamada, “9 yıldır bunun için uğraşıyordum. Gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Hiç pes etmemenin gerçekten ne kadar doğru bir şey olduğunu görmüş oldum” dedi. Türkiye’ye dönen toparlak en çok aranan isim oldu. Peki Derin Toparlak kimdir? Derin Toparlak aslen nereli? Derin Toparlak kaç yaşında? Derin Toparlak hangi dalda yarıştı?

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Rusya'nın Tomsk şehrinde düzenlenen CMAS Paletli Yüzme Büyükler Dünya Şampiyonası'nda erkekler 1500 metre su üstünde 12.38.27'lik derecesiyle dünya şampiyonu olarak altın madalya kazanan milli yüzücü, Bakırköy Ata Spor Kulübü sporcusu Derin Toparlak, İstanbul’a geldi.

Derin Toparlak ve beraberindeki sporcular, İstanbul Havalimanı’nda çiçekler ve alkışlarla karşılandı.

Toparlak yaptığı açıklamada, “9 yıldır bunun için uğraşıyordum. Gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Hiç pes etmemenin gerçekten ne kadar doğru bir şey olduğunu görmüş oldum” dedi. Türkiye’ye dönen toparlak en çok aranan isim oldu.

Peki Derin Toparlak kimdir? Derin Toparlak aslen nereli? Derin Toparlak kaç yaşında? Derin Toparlak hangi dalda yarıştı?

İşte Derin Toparlak ile merak edilen her şey haberimizde...

Derin Toparlak kimdir?

Derin Toparlak, 12 Mart 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Toparlak, Paletli yüzme ve Serbest dalış sporcusudur.

Derin Toparlak kariyeri

Bakırköy Ata Spor Kulübü adına yarışmakta ve aynı zamanda Paletli Yüzme ve Serbest Dalış Türkiye milli takımlarındadır.

2019 yılı 17-23 Haziran’da İstanbul’da düzenlenen CMAS Serbest Dalış Havuz Avrupa Şampiyonası'nda 16x50m Dayanıklılık Apnea branşında Avrupa ikincisi olmuştur.

Aynı yıl 27 Haziran-1 Temmuz'da Yunanistan'ın Yanya Şehrinde düzenlenen Avrupa Büyükler Paletli Yüzme Şampiyonası'nda 1500m su üstü mesafesinde 12 dakika 35 saniyelik derecesiyle Avrupa ikincisi, 6000m açık su branşında, 56 dakika 21 saniyelik derecesiyle Avrupa Şampiyonu olmuştur.

 2019 yılında, 25-31 Ağustos tarihlerinde Yunanistan'ın Patras şehrinde düzenlenen 2019 Akdeniz Plaj Oyunları'nda paletli yüzme branşında 400m su üstü mesafesinde 03:06,94'lük derecesiyle üçüncü olmuştur.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle