Eğitim

İl İstihdam Kurulu Toplantısı yapıldı

Mardin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2021 yılı 4’üncü toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda bilgi veren İŞKUR Mardin İl Müdürü Mehmet Akın, Yıl içerisinde Meslek Edindirme Kursları ve İşbaşı Eğitim Programları kapsamında 6 bin 603 kursiyerin istihdam edildiğini söyledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Adama Benzemek

Önlerinde çiçekler boyun büker, ulu çınarlar kabuk illikler, şaşalı tanınırlar. Adam gibi olanlar, adama benzeyenler ve sadece benzeyenler ses ve gürültü çıkarırlar.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okulun ilk günü ders işlenir mi? 6 Eylül 2021 okulun ilk günü ders olur mu?

6 Eylül 2021 Pazartesi günü yeni öğretim yılında okulun ilk günü oldu. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte milyonlarca öğrenci ders başı yaptı. Peki, okulun ilk günü ders işlenir mi, pazartesi ders olur mu?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FOTO GALERİ | Bir Okul Çantası ne kadara tamamlanır?

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına günler kala öğrenci ve velileri okul alışverişi telaşı sardı. Bu hafta birinci sınıfların okula başlamasıyla hareketlenen kırtasiyelerde yoğunluk başladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FOTO GALERİ | Okullarda uyum eğitimi bugün başladı

2021-2022 eğitim öğretim yılı, 6 Eylül'de tüm kademelerde yüz yüze eğitimle başlayacak. Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri ise bugün uyum eğitimine başladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SON DAKİKA! ÖSYM'den Açıklama! YKS tercih sonuçları açıklandı: 2021 ÖSYM YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı

Yüksek Öğretim Kurumları Sınav (YKS) tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi... Üniversite hayali kuran milyonlarca kişi açıklanacak YKS tercih sonuçlarını bekliyordu. 2021 YKS tercih sonuçları erişime açıldı. 2021 YKS yerleştirme sonuçları açıklandı. Milyonlarca üniversite adayının heyecanla beklediği açıklama ÖSYM'den geldi. Yerleştirme sonuçlarına, "sonuc.osym.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek. İşte haberin detayları...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yüz yüze eğitim öncesi okullarda hazırlıklar sürüyor

Okulların açılmasına sayılı gün kaldı. Yüz yüze eğitim öncesinde, okullardaki hazırlıklar devam ediyor. Kitaplar sıralara yerleştiriliyor, bina içlerine salgın tedbirlerine yönelik uyarılar yerleştiriliyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FOTO GALERİ | Okullar yüz yüze eğitime hazır! | PANDEMİ

Öğrenciler, uzun bir aradan sonra 6 Eylül'de tam zamanlı yüz yüze eğitime başlayacak. Eğitim, tüm kademelerde haftada 5 gün olacak. Peki, yüz yüze eğitim nasıl başlayacak? Detaylar haberimizde...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okullarda COVID-19 tedbirleri! Elektronik takip sistemi hazır! Bakan Özer: "Koronavirüs önlemleri için elektronik takip sistemimiz hazır"

Milli Eğitim Bakanı Özer, "Birinci önceliğimiz tüm sağlık önlemlerini alarak 6 Eylül'de başlayacak okulları açık tutmak. Okul bazlı ortaya koyduğumuz koronavirüs önlemleri için elektronik takip sistemimiz hazır" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yüz yüze eğitim için geri sayım! İki bakanlığın ortaklaşa hazırladığı rehber 81 ile gönderildi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı, milli eğitim müdürlüklerine "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler" konulu rehber gönderdi. Rehberde; öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları, servis personeli ile öğrencilerle aynı evde yaşayanların tam doz aşılarının tamamlanmış olması önerildi. Ayrıca rehberde eğitim öğretim döneminin sorunsuz geçebilmesi için dikkat edilmesi gereken maddeler yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YÖK'ten DGS'ye giren öğrencilere şartlı kayıt müjdesi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021 yılı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kayıt tarihleri arasında ön lisans programından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan öğrencilere kayıt hakkı tanınacağını açıkladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okula uyum eğitimlerinin esasları belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı, 1-3 Eylül arasında yapılacak uyum eğitimlerinin esaslarını belirledi. Eğitimlerde öğrencilerin okula aidiyet duygusunu artıran faaliyetlere yer verilecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Prof. Dr. Necmi İlhan: "PCR testleri koronavirüsle mücadeleye olumlu yansıyacak"

Koronavirüs aşılamasında yaş grupları düşürüldü, PCR testi uygulaması 6 Eylül'de devreye girecek. Uzmanlara göre bu uygulamalar hem okul sürecine olumlu yansıyacak hem de kış döneminin olası risklerini ortadan kaldıracak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeniden kapanma olacak mı? sorusuna Bakan Koca'dan şok açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı, aşılama ve yüz yüze eğitim ile ilgili merak edilenleri yanıtladı, “Salgın nedeniyle kapanma düşünmüyoruz, gündemimize almıyoruz” dedi. Koca, varyantların ülkemizde yayıldığına ve bulaşı artırdığına dikkat çekti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MİT'in Sincar operasyonunun detayları ortaya çıktı

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen operasyonla Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirilen PKK’nın sözde yöneticisi Hasan Said Hasan'ın, operasyon öncesi üst düzey örgüt mensuplarıyla bir araya geldiği belirlendi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yüz yüze eğitim nasıl başlayacak?

Öğrenciler, uzun bir aradan sonra 6 Eylül'de tam zamanlı yüz yüze eğitime başlayacak. Eğitim, tüm kademelerde haftada 5 gün olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde alınan tedbirleri açıkladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mahmut Özer'den ilk mesaj: "Okulların açılması için vakaların tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz"

Milli Eğitim Bakanlığı görevini Ziya Selçuk'tan devralan Mahmut Özer, "Okulların açılması için vakaların tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Eğitimin geleceği, geleceğin eğitimini belirliyor

Teknoloji dünyasındaki değişimle beraber yaşam biçimimiz de değişti. Bu değişime eğitim sistemi de kayıtsız kalmadı ve Eğitim 4.0 hayatımıza girdi. Peki inovasyon ve üretim odaklı bu sistem hangi temellere dayanıyor? Detaylar haberimizde.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okullar açılıyor bakan tarihi açıkladı! Bakan Selçuk: Okulların 6 Eylül’de açılması için her türlü çalışmayı yapıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "Okulların 6 Eylül'de açılması için her türlü vazifeyi yerine getiriyoruz" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Uzaktan Eğitim Kararı Alındı! Yarından itibaren başlıyor! Ankara'da tam zamanlı uzaktan eğitim kararı

Uzaktan Eğitim Kararı Alındı! Yarından itibaren başlıyor!Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yarından itibaren 5,6,7 ile lise hazırlık 9,10,11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ