MARSU'dan netten fatura ödeme kolaylığı

Mardin’in 10 ilçesinde yaygın hizmet noktalarıyla yerinden ve kaliteli hizmet sunan Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(MARSU), yurttaşlara su faturalarını ödeme konusunda daha hızlı ve kolay seçenekler sunmaya devam ediyor.
  • 30.05.2016 16:45
MARSU'dan netten fatura ödeme kolaylığı

MARSU Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanı Fevzi Özçelik tarafından yapılan açıklama da il genelinde 120 bin civarında abonenin mevcut olduğunu belirtilerek, şimdiye kadar tahakkuk ettirilen faturaların ödenmesi ilçelerdeki tahsilat veznelerin aracılığıyla yapıldığına dikkat çekildi. Açıklamada, yurttaşların MARSU’ya ait veznelerde faturalarını ödemesi yanı sıra internet veya cep telefonları aracılığıyla da ödeme imkanına kavuştuğunu hatırlatan Özçelik, “ Kurumumuzun mevcut olan resmi web sitesi ''www.marsu.gov.tr '' adresi üzerinden e-ödeme seçeneği ile ödeyebilecekleri gibi tüm PTT şubelerinde de ödeme yapılması için gerekli anlaşmalar yapılmıştır” dedi.
MARSU’ya ait veznelerde kredi kartı ile tahsilatların yapıldığını söyleyen Özçelik, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, İş Bankası ve Akbank Şubelerinin herhangi birinde hesapları bulunan yurttaşların bu bankaların ilgili şubelerine başvurup otomatik ödeme talimatı vermesinin su faturalarının ödenmesi konusunda kolaylık sağlayacağını aktardı.
Anlaşmalı olunan bankalarda hesabı bulunmayan yurttaşlarında bu bankalara ait ATM noktalarında ödeme yapabileceğini ifade eden Özçelik, ödemelere ait herhangi bir masraf alınmayacağının altını çizdi. İdaremizin temel amacının halkımıza kaliteli bir hizmet sunmak, su temini ile kanal hizmetlerinin zamanında ve kesintisiz bir şekilde yerine getirmektir. Halkımızın aldığı hizmetin bedelini zamanında ödemek ile katkı sağlamasının temel unsur olduğunu, ödeme konusunda sağlanan kolaylıklar ile yerine getirilmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Ayrıca, 200 TL ve üzeri su faturası borcu olan yurttaşların müracaat etmesi durumunda 4 veya 6 taksit ile ödeme konusunda kolaylık sağlanacağını ifade etti.

Yorumlar

Image
Mardlinl,
02.02.2021 / 15:54

Kardeşim netten ödenmiyor sistemleri her zaman hatalı

Yorum Yaz